Scoot Scoot Airlines - Για να μην πάθετε εγκεφαλικό - Διαδικασία επιστροφής χρημάτων

Μηνύματα
201
Likes
195
το ίδιο ακριβώς συνέβη και στη δική μου περίπτωση.. ακύρωση όλων των πτήσεων από Αθήνα για Σιγκαπούρη με επιστροφή για το διάστημα 8-17/9.. Ειχαμε κλείσει επίσης από Σιγκαπούρη για Μπαλί με την Air Asia, η οποία δεν δίνει refund, όπως επιλέξαμε δηλαδή για την περίπτωση της scoot... μακάρι να τα καταθέσουν σύντομα!!
Εμάς και το δεύτερο σκέλος είναι με την scoot. Θα επιστρέψουν δηλαδή τα ποσά μόνο για το ένα σκέλος;;
 

giota235

Member
Μηνύματα
139
Likes
364
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Εμάς και το δεύτερο σκέλος είναι με την scoot. Θα επιστρέψουν δηλαδή τα ποσά μόνο για το ένα σκέλος;;
Αν η πτήση δεν ακυρωθεί στο δεύτερος σκέλος, δεν έχω ιδέα... μάλλον όχι... μη σε απογοητεύσω όμως πρέπει να το δεις αμεσα..
 
Μηνύματα
201
Likes
195
Συγνώμη, 2 ταξίδια ήθελα να γραψω

τα επέστρεψε και σε εμένα η scoot...respect στην Low coast scoot...
Είχες κάνει αμφισβήτηση συναλλαγής;

Τ
Αν η πτήση δεν ακυρωθεί στο δεύτερος σκέλος, δεν έχω ιδέα... μάλλον όχι... μη σε απογοητεύσω όμως πρέπει να το δεις αμεσα..
[/QUOTE
Τους πήρα τηλ και μου είπαν ότι εφόσον οι κρατήσεις είναι κλεισμένες με επιστροφή με τον ίδιο κωδικό θα επιστραφεί όλο το ποσό. Θα σταλθεί εκ νέου email με την ακύρωση του δεύτερου σκέλους.
 
Μηνύματα
201
Likes
195
Μου είχαν στείλει voucher στις 29/3.
Η αλλαγή πολιτικής (voucher ή χρήματα) έγινε στις 9/4.

Προφανώς με είχαν περάσει ως κουπόνι και ως μη δυνατότητα χρημάτων.
Εκτός αν το έκαναν επίτηδες... Τι να πω... Πάντως από παντού μπάζει αυτό που λένε!
Καλησπέρα! Αρχικά είχες δεχτεί τα voucher?
 

PhysioDuck

Member
Μηνύματα
286
Likes
489
Επόμενο Ταξίδι
Είναι τόσο πολλά...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Warwick, NY
Καλησπέρα. Όχι...
 

poised

Member
Μηνύματα
862
Likes
6.333
Κρίμα γιατί εμένα με είχε βολέψει πολύ, αλλά την έβλεπα την δουλειά από πολύ νωρίς (παράθεση από 3 μήνες πριν):

Δε θέλω να σας μπερδέψω στην απόφασή σας, αλλά με την κατάσταση που έχουμε δεν είμαι καν σίγουρος ότι όταν τα πάντα ηρεμήσουν η scoot θα επαναφέρει τις πτήσεις από Αθήνα. Μπορεί να καταρρεύσουν άλλες εταιρίες και να αποφασίσει να βάλει τα αεροπλάνα σε πιο επικερδή διαδρομή. Λέω τώρα, δε ξέρω.
Βέβαια με όλη αυτή τη κατάσταση πριν τον Οκτώβρη τουλάχιστον δε θα ξεκίναγα τα πηγαινέλα.
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Λογική κίνηση. Κι αφού μας επέστρεψε και στο ακέραιο τα χρήματα όλων των πτήσεων, θα αναμένουμε με υπομονή και θα την προτιμήσουμε ξανά.
 

poised

Member
Μηνύματα
862
Likes
6.333
Εγώ ακόμα περιμένω την singapore να μου επιστρέψει τα λεφτά για πτήση της scoot...
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Το διάβασα κ γω κ στεναχωρηθηκα πολύ..η σκουτ με ελάχιστα χρήματα εξυπηρετούσε πολύ .
Μη στενοχωριέσαι, αυτήν θα περιμένουμε πάλι. :) Εμείς πάντως δεν μπορούμε να διαθέσουμε 500+ το άτομο για ΝΑ Ασία. Δεν μας απασχολεί αποσκευή, κράτηση θέσης, φαγητό, τίποτα. Μόνο να πετάει :xalara:
 

blade_

Member
Μηνύματα
177
Likes
163
My 2 cents..

Γενικά ταξιδεύω με low cost ανάλογα το τι θα βρω διαθέσιμο,αλλά συνήθως είναι σε low cost. Γενικά δεν έχω κανένα παράπονο γι αυτά που πληρώνω,υπάρχουν μικροκαθυστερησεις αλλά τπτ τραγικό.

Μοναδικό μείον που αντιμετώπισα ήταν πως μου άλλαξαν μια πτήση χωρίς ειδοποίηση (μου έλεγαν ότι ειδοποίηθηκα αλλά ουδέποτε έλαβα μειλ ούτε στα σπαμ)
Και το αντιληφθηκα λίγες μέρες πριν πετάξω...τα πήρα σε voucher γιατί βρήκα άλλη πτήση με ανταπόκριση της ίδιας εταιρείας (Wizz) και κέρδισα και μια μέρα διαμονή έξτρα..θέμα τύχης η όλη φάση βέβαια..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom