Πορτογαλία Senhora do Mar / Η κυρά της θάλασσας! (Portugal)

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Πολύ ωραία η ιστορία σου Γιάννη! Ελπίζω να μην χαλάστηκες με την αναποδιά της τελευταίας μέρας. Άσχετο αλλά δεν είχες θέμα με τις κονσέρβες στην χειραποσκευή?
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Α μπα όχι σιγά, μια μικρή περιπέτεια ήταν αυτό που έγινε στο Βέλγιο.
Είχα λίγα κομμάτια από τις κονσέρβες και δεν μου είπαν κάτι στον έλεγχο.Δεν ξέρω αν ήμουν απλά τυχερός. Η αλήθεια είναι πως έχω ακούσει για περιπτώσεις που απαγόρευσαν τρόφιμα στις χειραποσκευές.Εδώ ένα ψαλιδάκι που είχα πέρασε στο ένα αεροδρόμιο κανονικά και στο άλλο μου το πήραν.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Κάλλιο αργά παρά ποτέ!
Σχεδόν ένας χρόνος πέρασε από το υπέροχο ταξίδι μου στην υπέροχη Πορτογαλία.
Κι επειδή με έπιασε νοσταλγία ορίστε και δύο βίντεο με κάποιες στιγμές και πολλές αναμνήσεις από το ταξίδι.
Τα βίντεο δεν πάνε για βραβείο ταινιών μικρού μήκους:D
 

panius

Member
Μηνύματα
664
Likes
2.720
Πολύ ωραία τα βιντεάκια Γιάννη! Το πρώτο τραγουδάκι στο πρώτο βίντεο, πορτογαλικό είναι;
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Πολύ ωραία τα βιντεάκια Γιάννη! Το πρώτο τραγουδάκι στο πρώτο βίντεο, πορτογαλικό είναι;
Eυχαριστώ panius:)
Ναι πορτογαλικό από την Catarina Pereira. Σουξεδάκι του 2014. Το έχει βγάλει και στα αγγλικά
 
Last edited:

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Eγώ την διακρίνω την πορτογαλική γλώσσα.Το μπουζουκάκι δεν έχει σύνορα:D
Πάντως πρώτα το αγγλικό είχα δει τυχαία και μετά έψαξα και βρήκα και την πορτογαλική βερσιόν.Ήθελα κάτι εύθυμο όχι μόνο καταθλιπτικά fado;)
 
Last edited:

demie

Member
Μηνύματα
409
Likes
795
Μπράβο βρε Γιάννη, μού έφτιαξες τη μέρα! Να σε ρωτήσω, στο 2ο βιντεάκι από που βλέπετε τα κύματα να σκάνε;;;
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Μπράβο βρε Γιάννη, μού έφτιαξες τη μέρα! Να σε ρωτήσω, στο 2ο βιντεάκι από που βλέπετε τα κύματα να σκάνε;;;
Eίναι στο Πόρτο στην περιοχή Foz do Douro. Είναι η παραλιακή περιοχή από το Passeio Alegre εκεί που ενώνεται ο ποταμός με τον ωκεανό. Μέχρι την παραλία του Matosinhos είναι η παραλιακή ζώνη δίπλα στον Ατλαντικό. Αν λες τα πλάνα με την ηλιόλουστη μέρα είναι στο ψαροχώρι Azenhas do Mar κοντά στη Σίντρα.
Περισσότερες πληροφορίες στα αντίστοιχα κεφάλαια;):)
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.297
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Μπράβο για την ιστορία, τις φωτογραφίες, τα όσα μας θύμισες και για τα όσα μας έκανες να θέλουμε να γνωρίσουμε γιατί μας ξέφυγαν την πρώτη φορά που επισκεφθήκαμε τη γλυκύτατη senhora!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.373
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom