Πορτογαλία Senhora do Mar / Η κυρά της θάλασσας! (Portugal)

nicolasg

Member
Μηνύματα
14
Likes
12
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παρίσι
[QUOTE="giannismits, post: 659403, mem]

. Κάνε μια εκτύπωση τα βασικά και οι φίλες σου θα είναι έτοιμες χωρίς άγχος για Λισαβόνα;)[/QUOTE]
Συγγνώμη για την ερώτηση του αδαή, αλλά πώς μπορώ να εκτυπώσω μια ιστορία?:rolleyes-80:
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
4.331
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
[QUOTE="giannismits, post: 659403, mem]

. Κάνε μια εκτύπωση τα βασικά και οι φίλες σου θα είναι έτοιμες χωρίς άγχος για Λισαβόνα;)
Συγγνώμη για την ερώτηση του αδαή, αλλά πώς μπορώ να εκτυπώσω μια ιστορία?:rolleyes-80:[/QUOTE]
Με copy-paste σε ένα φύλο word
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Συγγνώμη για την ερώτηση του αδαή, αλλά πώς μπορώ να εκτυπώσω μια ιστορία?:rolleyes-80:
Όπως είπε και η Dina Z. Αντέγραψε όποιο κομμάτι θεωρείς χρήσιμο για σένα χωρίς τις φωτό, και επικόλλησε το στο word. Μπορείς μετά είτε να το εκτυπώσεις είτε να το μετατρέψεις σε pdf να το περάσεις στο κινητό. Εγώ έτσι κάνω πια.
 

koker

Member
Μηνύματα
252
Likes
490
Ονειρεμένο Ταξίδι
μαυρικιος
@giannismits κατ΄αρχήν να σε ευχαριστήσω για την ιστορία σου η οποία με βοήθησε πολύ στις περιηγήσεις μας στη Πορτογαλία. Θέλω να σου πω επίσης πως σε θυμήθηκα αρκετές φορές στο Πόρτο όταν γυρνούσαμε και όλο από το ίδιο σημείο περνούσαμε. Είναι λίγο ..μπερδεμένο το Πόρτο και γω που δεν το χω και με τον προσανατολισμό εεεεεε πόσες φορές βλέπαμε τα ίδια μπροστά μας ενώ νόμιζα ότι είμαστε αλλού..χαχαχα .
Update για την Libreria Lello έχει πια είσοδο. 4 ευρώ το άτομο. Μάλλον το σκέφτηκαν καλύτερα και το γύρισαν σε μουσείο αντί για βιβλιοπωλείο. Βέβαια δεν είδα και πολλούς να μπαίνουν με αυτή την τιμή εισιτηρίου αν και απ΄εξω είχε πολύ κόσμο που απλά έβγαζαν φωτογραφίες.
 
Last edited:

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
@giannismits κατ΄αρχήν να σε ευχαριστήσω για την ιστορία σου η οποία με βοήθησε πολύ στις περιηγήσεις μας στη Πορτογαλία. Θέλω να σου πω επίσης πως σε θυμήθηκα αρκετές φορές στο Πόρτο όταν γυρνούσαμε και όλο από το ίδιο σημείο περνούσαμε. Είναι λίγο ..μπερδεμένο το Πόρτο και γω που δεν το χω και με τον προσανατολισμό εεεεεε πόσες φορές βλέπαμε τα ίδια μπροστά μας ενώ νόμιζα ότι είμαστε αλλού..χαχαχα .
Update για την Libreria Lello έχει πια είσοδο. 4 ευρώ το άτομο. Μάλλον το σκέφτηκαν καλύτερα και το γύρισαν σε μουσείο αντί για βιβλιοπωλείο. Βέβαια δεν είδα και πολλούς να μπαίνουν με αυτή την τιμή εισιτηρίου αν και απ΄εξω είχε πολύ κόσμο που απλά έβγαζαν φωτογραφίες.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Πάντα χαίρομαι όταν βοηθάω μέσω των ιστοριών μου:)Φαντάζομαι θα έγινες κι εσύ Πορτογαλόπληκτη? :lol:

Ωστε έτσι η Libreria Lello. Και δεν μου λες, εφόσον τώρα έχει είσοδο, επιτρέπεται η φωτογράφιση στο εσωτερικό της?
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
417
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αιγυπτος
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Πάντα χαίρομαι όταν βοηθάω μέσω των ιστοριών μου:)Φαντάζομαι θα έγινες κι εσύ Πορτογαλόπληκτη? :lol:

Ωστε έτσι η Libreria Lello. Και δεν μου λες, εφόσον τώρα έχει είσοδο, επιτρέπεται η φωτογράφιση στο εσωτερικό της?
Καλησπέρα. Τα Χριστουγεννα του 2015 που πήγαμε, είχε είσοδο 4€, τα οποία σπυ αφαιρούσαν από την απόδειξη αν αγόραζες βιβλίο. Οι φωτογραφίες επιτρέπονταν κανονικά
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Καλησπέρα. Τα Χριστουγεννα του 2015 που πήγαμε, είχε είσοδο 4€, τα οποία σπυ αφαιρούσαν από την απόδειξη αν αγόραζες βιβλίο. Οι φωτογραφίες επιτρέπονταν κανονικά
Φαίνεται το ξεκίνησαν από την επόμενη χρονιά, γιατί Οκτώβρη 2014 δεν είχε είσοδο. Πάλι καλά που επιτρέπουν φωτογραφίες. Αυτό μας έλειπε, από τη στιγμή που έβαλαν είσοδο. Αν και το θεωρώ κουφό να σου πω την αλήθεια από τη στιγμή που λειτουργεί κανονικά ως βιβλιοπωλείο.
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
417
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αιγυπτος
Φαίνεται το ξεκίνησαν από την επόμενη χρονιά, γιατί Οκτώβρη 2014 δεν είχε είσοδο. Πάλι καλά που επιτρέπουν φωτογραφίες. Αυτό μας έλειπε, από τη στιγμή που έβαλαν είσοδο. Αν και το θεωρώ κουφό να σου πω την αλήθεια από τη στιγμή που λειτουργεί κανονικά ως βιβλιοπωλείο.
Υποθέτω ότι ήταν ένα μέτρο για να ελέγχουν τον κόσμο που βρίσκεται κάθε στιγμή μέσα. Κ το κέρδος ήταν ο λόγος φαντάζομαι. Έχουν βάλει εκδοτήριο απέναντι, κ μπροστά στην είσοδο υπάρχει άνθρωπος ο οποίος επιτρέπει σε κάποια άτομα την είσοδο κάθε φορά, επικοινωνώντας με τους μεσα
 

koker

Member
Μηνύματα
252
Likes
490
Ονειρεμένο Ταξίδι
μαυρικιος
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Πάντα χαίρομαι όταν βοηθάω μέσω των ιστοριών μου:)Φαντάζομαι θα έγινες κι εσύ Πορτογαλόπληκτη? :lol:

Ωστε έτσι η Libreria Lello. Και δεν μου λες, εφόσον τώρα έχει είσοδο, επιτρέπεται η φωτογράφιση στο εσωτερικό της?
Να σου πω την αλήθεια δεν μπήκα στον κόπο να ρωτήσω αν επιτρέπονται οι φωτογραφίες.Φαντάζομαι πως ναι με τα 4 ευρώ.
Ωραία η Πορτογαλία δεν λέω , αλλά επέτρεψέ μου να συνεχίζω να είμαι Ιταλόπληκτη !!!:)
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Τι ομορφα που γραφεις φιλε Γιαννη...Δεν το ειχα δει κι ομολογω,με ταξιδεψε το κειμενο,οι φωτογραφιες,ο προορισμος,μακαρι να μπορουσα να παω καποτε...
αλλα ακριβο για μενα γμτ...τι ωραια που φωτογραφιζεις,οχι για τον φωτισμο,το φοντο κλπ.αλλα βγαζεις συναισθημα,συν οτι γραφεις ταξιδιαρικα...συν το μπλε αγορι,ολο το πακετο,μ επιασε κατι να θελω να παω πορτογαλια,αλλα χλωμο...οχι φετος τουλαχιστον που δινει πανελληνιες η κορη μου.....να ειστε καλα παιδια,να ταξιδευετε.ευχαριστουμε για τις εικονες.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Τι ομορφα που γραφεις φιλε Γιαννη...Δεν το ειχα δει κι ομολογω,με ταξιδεψε το κειμενο,οι φωτογραφιες,ο προορισμος,μακαρι να μπορουσα να παω καποτε...
αλλα ακριβο για μενα γμτ...τι ωραια που φωτογραφιζεις,οχι για τον φωτισμο,το φοντο κλπ.αλλα βγαζεις συναισθημα,συν οτι γραφεις ταξιδιαρικα...συν το μπλε αγορι,ολο το πακετο,μ επιασε κατι να θελω να παω πορτογαλια,αλλα χλωμο...οχι φετος τουλαχιστον που δινει πανελληνιες η κορη μου.....να ειστε καλα παιδια,να ταξιδευετε.ευχαριστουμε για τις εικονες.
Μα κι εσύ τι ωραία που μου τα έγραψες!
Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι. Η αλήθεια είναι πως ήταν ένα ταξίδι με συναίσθημα γιατί μάλλον με ενέπνευσε η ίδια η χώρα. Αγαπημένη Πορτογαλία, είναι ακόμα στην 1η θέση στο καλύτερο ταξίδι που έχω κάνει. Πολύ θα ήθελα να ξαναπάω. Έλεγχε τις τιμές των αεροπορικών μήπως βγει καμιά προσφορά. Αξίζει και σου εύχομαι να πας οπωσδήποτε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom