Σεϋχέλλες seychelles

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια

πρωτη μερα 18 απριλη,
το ταξιδι μου στις σευχελλες ξεκινησε απογευμα στις 18 απριλιου (Μ.Σαββατο).πεταξαμε με την emirates,μια εταιρια με την οποια πρωτη φορα πεταγαμε και μειναμε απολες τις πλευρες πληρως ικανοποιημενοι..(περισσοτερο και αποτι με τη singapore)!!Aνασταση καναμε στο τρομερο Terminal 3 του Dubai!!τρομερη ανασταση!!:haha::haha:
19 απριλη μερα 2η,
φυσικα υπνος μηδεν..και αυπνοι εντελως φτανουμε στις 7 περιπου στο μαχε!!:p
πολυ ζεστη και υγρασια!!σκασαμε!!:haha:
απιστευτη η πρωτη εντυπωση καθως εξω απο το ταπεινο αεροδρομιο του μαχε ξεπροβαλαν επιβλητικοι, καταφυτοι βραχοι!!με καραβακι περασαμε στο πραλεν απο οπου θα ξεκιναγαν και οι διακοπες μας!!εδω εχω να πω οτι την επιλογη που καναμε να μετακινηθουμε με το καραβι δεν το μετανιωσαμε καθολου γιατι και πιο οικονομικο ητανε απο το αεροπλανο και την ιδια ωρα θα καναμε (που εμεις καναμε μολις 1 ωρα!) και χαζεψαμε ολα τα σευχελλεζικα γυρω γυρω νησακια!!ολα??:roll::roll: που λεει ο λογος!!:haha:
κατευθυνομαστε προς το ξενοδοχειο μας coco de mer, το οποιο αποδειχτηκε πολυ καλυτερο των προσδοκιων μας!:Dυπεροχα μεγαλα δωματια(θα βαλω φοτος..),και αιωρες κατω απο φοινικες διπλα στη παραλια!δεν χανουμε καιρο και αυπνοι οπως ειμαστε αποφασιζουμε να παμε στο περιφημο vallee de mai, μην παει χαμενη και η μερα μας;)!
το vallee de mer ειναι ενα καταφυτο παρκο,πραγματικα οργιωδης βλαστηση, το οποιο προστατευεται απο την unesco αφου εκει υπαρχουν οι περιφημοι coco de mer (δεντρο με καρυδες) που υπαρχει στις σευχελλες και μονο!ηταν καπως κουραστικο αλλα για καποιον που δεν εχει ξαναδει πολυ πρασινο αξιζει να παει!αυτο το λεω γιατι εμεις που πηγαμε μας αρεσε αλλα περιμενα μεγαλυτερη ποικιλια και εχει τυχει να ξαναδουμε τοσο πρασινο..επισης η εισοδος το ατομο ειναι 20 ευρω/ατομο παρακαλω:shock:!!η μερα τελειωνει νωρις σχετικα (9 το βραδυ) αφου πρωτα καναμε ενα μπανιο και χαλαρωσαμε στις υπεροχες αιωρες!!ειπαμε αυπνοι αυπνοι αλλα μην το παρακανουμε κιολας:haha::haha:!!
 

Attachments

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Σε ευχαριστούμε πολύ. Περιμένουμε φωτος.
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Καλή αρχή taxidiara κ ευχαριστούμε για τον εξωτικό άνεμο που φύσηξε στο γραφείο μετά την ιστορία σου!
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.220
Likes
5.736
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Πολύ περιεκτική η περιγραφή σου με πολλά χρήσιμα tips! Ευχαριστούμε!
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
χαρα μου!!γιατι ξερω πως ειναι οταν ψαχνεις...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μεταφέρθηκε στις Ταξιδιωτικές Ιστορίες της Αφρικής. :)
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.374
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Πολυ ωραια εξωτικη ταξιδιαρα! Αλλα λιγες οι μερες..πολυ λιγες για να χορτασεις τον παραδεισο ε?
Anse Lazio ή D'argent? Ποια θα διαλεγες για ενα ακομη μπανιο?
Περιμενουμε και τις φωτος που μας εταξες :lol:
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
Πολυ ωραια εξωτικη ταξιδιαρα! Αλλα λιγες οι μερες..πολυ λιγες για να χορτασεις τον παραδεισο ε?
Anse Lazio ή D'argent? Ποια θα διαλεγες για ενα ακομη μπανιο?
Περιμενουμε και τις φωτος που μας εταξες :lol:
εχω ανεβασει φοτος!!
αχ πολυ μεγαλο το διλημμα..με μεγαλη δυσκολια μαλλον την d'argent αν και ο βυθος δεν ηταν καλος και δεν θα πρεπε να πατας κατω παρολαυτα γεμιζε το ματι σου..ηταν απιστευτο το θεαμα..
οσο γιατι τις λιγες μερες ναι το ξερω,αλλα ηταν πολυ ακριβα μετα για να παμε 4 ατομα..
παντωςδωσαμε τα ρεστα μας!!ειδαμε οτι περισσοτερο μπορουσαμε:clap::clap:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.374
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Τωρα ειδα τις φωτος σου , καλα ειναι υπεροχες :clap:. Μονο που ειναι στο προσωπικο σου αλμπουμ και χανονται..καλο θα ηταν αν μπορουσες να τις περασεις και στη γκαλερι του σαιτ για να τις βλεπουν ολοι οσοι ενδιαφερονται ;)

Αντε τωρα να δω εγω αυτη την πινακιδα μποστα μου...ταχυπαλμια στο φουλ:D
http://www.travelstories.gr/members/taxidiara--2303-albums-seychelles-279-picture1969-a.html
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
Τωρα ειδα τις φωτος σου , καλα ειναι υπεροχες :clap:. Μονο που ειναι στο προσωπικο σου αλμπουμ και χανονται..καλο θα ηταν αν μπορουσες να τις περασεις και στη γκαλερι του σαιτ για να τις βλεπουν ολοι οσοι ενδιαφερονται ;)

Αντε τωρα να δω εγω αυτη την πινακιδα μποστα μου...ταχυπαλμια στο φουλ:D
http://www.travelstories.gr/members/taxidiara--2303-albums-seychelles-279-picture1969-a.html
αχ σε καταλαβαινω απολυτα!!:lol:
θα κοιταξω να τις μεταφερω..
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
μια ερωτηση εχω...:roll:
για να βαλω τις φοτος μου στην gallery του σαιτ θα πρεπει να κανω παλι την ιδια δουλεια?μια μια να τις ανεβασω εκει???:shock::shock:
ελπιζω να υπαρχει αλλος τροπος........
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.482
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom