Σεϋχέλλες seychelles

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Αντε τωρα να δω εγω αυτη την πινακιδα μποστα μου...ταχυπαλμια στο φουλ:D
http://www.travelstories.gr/members/taxidiara--2303-albums-seychelles-279-picture1969-a.html
Εγώ θα έριχνα έναν ύπνο κάτω από τον φοίνικα, μούρλια!.....Σεϋχέλλες = απίθανη φύση πάνω απ'όλα!!

Η Lazio έχει πολύ ανώτερη θάλασσα για μπάνιο, η d'argent εκπληκτική φύση πίσω....τεράστια καβούρια, σκιερά μονοπάτια που σε οδηγούν βαθύτερα στη ζούγκλα, πελώριες σκιές από εξωτικά δέντρα....άσε...

Το πρώτο εξωτικό ταξίδι είναι και το καλύτερο δε λένε? Η πρώτη εντύπωση είναι ανεπανάληπτη.....
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Σευχαριστω πολυ για ολες τις πληροφοριες!!
Πολυ ωραια η ιστορια σου και με χρησιμες λεπτομερειες!!!:clap::clap::clap::clap:
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
τπτ καλε!!δες και τις φοτος αν δεν τις ειδες...ειναι στο προσωπικο μου αλμπουμ..
GTS συμφωνω απολυτα!!και εριξα εναν υπνο και κατω απο τους φοινικες:D
μικρο..αλλα εριξα!!αλλο πραγμα!!
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Μπράβο taxidiara!
Άντε με το καλό και στο επόμενο...
 

primavera

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
σε αναζητηση.......
Ταξίδι-Όνειρο
κατι τροπικο κ διαφορετο
τελεια!!

γεια σου taxidiara:p! σου στελνω για να σε ρωτησω αν μπορεις να αναφερεις το ονομα του ταξιδιωτικου γραφειου με τ οποιο πηγες Σευχελλες γιατι ενω τ αναφερεις καπου ως ''creole'' δεν το βρηκα στο ιντερνετ. μολις τελειωσα τις πανεληνιες εξετασεις και η θεια μου ενδιαφερεται να μου κανει δωρο ενα ταξιδι και ζητησε να το ψαξω για οποιο μερος θελω κ οπως βλεπεις ακομα(αν και τετοια ωρα) ψαχνω!!!!!(εχει αδεια σε λιγο καιρο και δεν μπορει να την μεταθεσει)λοιπον μη σ κουραζω αλλο,ευχαριστω προκαταβολικα κ χαιρομαι που περασες τελεια εκει με τη μητερα σου:) Α!μηπως μπορεις να μου πεις και τιμη και εντυπωσεις απ τ ξενοδοχειο και ετσι περιπου συνολικα(μαζι με τις προσθετες ξεναγησεις) ποσο σου κοστισε?εχεις να προτεινεις καποιο αλλο μερος(ψαχνω ετσι κατι...καλοκαιρινο!!!!!)? ζηταω παρα πολλα :p??? φιλακια κ ελπιζω να δω απαντηση σου κ να μαι συντομα εκει απολαμβανοντας οσα κ εσυ:cool::clap:
 

rodolfos

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω..
Ταξίδι-Όνειρο
ΕΚΤΟΣ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ...
εμενα παντος απο 880 κατι ..μου πανε πως η τελικη τιμη ειναι 1300 ευρο.τωρα δε ξερω αν εχει κ αλλα πανω.μιλαω ομως για mahe που ειναι το κεντρο και οχι αλλο νησακι και μονο εκι.χωρις να πας σε γυρω νησακια ενοω.αν πας σε mahe και σε αλλο νησακι τοτε ανεβενει η τιμη.επισης αναλογα το ξενοδοχειο που θα κλεισεις εχει και διαφορετικη τιμη.εγω λεω να παω τελος ιουλιου στο coralstrand ξενοδοχειο.οποιος αλλος εχει παει και ξερει απο τιμες ας μας πει και μας ποσο τελικα του πηγε το μαλι ?ποσο ηταν αρχικη τιμη ,ποσο πηγε με τους φορους και ποσο ακριβη ειναι η ζωη εκι ?...thanks..
 

spor_os

Administrator
Μηνύματα
1.951
Likes
617
Αυτή τη φορά διαγράφτηκαν απλώς τα μηνύματα.
Παρακαλώ να αποφεύγετε τις προσωπικές αντιπαραθέσεις.
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
οσο για αυτα που ρωτατε αν πατε στην αναζητηση πληροφοριων εχει ανοιξει θρεντ με θεμα σευχελλες και φτηνα γινεται?διαβαστε το αυτο..
γενικα νομιζω εχω αναφερει αρκετα για τα οικονομικα..
το ξερω οτι οι τιμες ξεκινουν απο χαμηλα και μετα με τουε φορους παραφουσκωνουν!
λοιπον συνολικα μιλαμε για 5 νυχτες για διαμονη σε 2 νησια οπως λεω=1300 ευρω..
μεταφορες,φοροι κλπ περιλαμβανονται..
τωρα εξτρα εκδρομες στην ιστορια λεω ποσο κοστιζουν...
οι σευχελλες θεωρουνται και ειναι απο τους ακριβους προορισμους..παρολαυτα αν το ψαξεις μπορεις να φας φτηνα και γενικα να περιορισεις τα ψωνια κλπ ωστε να μην παει πολυ το μαλλι!
το creole που γραφω ειναι τοπικο πρακτορειο που λυνει και δενει στις σευχελλες.το ελληνικο πρακτορειο που εκλεισα ειναι το exelixis και αυτο απλα συνεργαστηκε με το creole.
Creoletravelservices.com - Official Website for CTS - Ground Handling Operator in Seychelles
 

mariapatra

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Σεϋχέλλες
Ταξίδι-Όνειρο
Ταιτή
ταξίδεψα στις σευχέλλες για γαμήλιο ταξίδι τον Νοέμβριο του '09. Περιττό να πώ πως ένας από τους λόγους που με έκαναν να επιλέξω αυτόν τον προορισμό ήταν η ταξιδιωτική ιστορία του defkalion. Τύπωσα όλες τις σελίδες και της πήρα μαζί μου για οδηγό. Όταν έφτασα εκεί διαπίστωσα οτι το μέρος ήταν όπως ακριβώς το έιχε περιγράψει. Ηρεμία, φύση, ξεκούραση και μπάνιο. Υπέροχα μέρη να επισκεφτείς, πολύ ευγενικοί οι ντόπιοι και ιδιαίτερες γεύσεις στα φαγητά.
Το πιο απίστευτο νησί από όλα ήταν το La Digue. Πέρα από κάθε φαντασία. Δυστυχώς άργησα να κάνω κράτηση και τα ξενοδοχεία ήταν κλεισμένα. Γιαυτό έμεινα στο Praslin και οργάνωνα μονοήμερες στα υπόλοιπα νησιά. Αν ποτέ επισκεφτώ πάλι τις Σευχέλλες δεν θα διαπραγματευτώ. La Digue ή τίποτα.
Το πίο περίεργο πράγμα που μου συνέβει κατά την παραμονή μου ήταν οτι έγινα θεατής μιας (φτου μακριά από εμάς) κηδείας στο La Digue. Καθώς επιστρέφαμε από το μπάνιο μας με τα ποδήλατα, σε κάπιο σημείο πέσαμε σε μποτηλιάρισμα ποδηλάτων!!!!!!
Όλοι με μαύρα και άσπρα κουστούμια οδηγούσαν προς την εκκλησία όπου εκεί ο κόσμος όλο και πύκνωνε. Κατέβηκα από το ποδήλατο να δω τι συμβαίνει και βλέπω μέσα από τον κόσμο να ξεπροβάλουν μικρά κορίτσια με νυφικά και λουλούδια, καμεραμεν και φωτογράφοι. Ήμουν σίγουρη πως έπεσα πάνω σε γάμο και στάθηκα να δω την νύφη που θα βγαίνει από την εκκλησία. Το πρώτο σοκ ήρθε σε λίγα λεπτά. Μαυροντυμένες γυναίκες να κλαίνε, η .......συγχωρεμένη να φορτώνεται σε καρότσα και ο κάμεραμαν να της κάνει κοντινά ζουμ!!!!!!!! εκεί έπαθα πραγματικά πλάκα.
 
Μηνύματα
64
Likes
26
Ταξίδι-Όνειρο
Kashmir
Τι φωτογραφίες είναι αυτές!!!!!!!!!!!τι παραλιες ειναι αυτές!!τι βράχοι είναι αυτοί;έργο τέχνης!!!!πολύ ωραίο μέρος τελικά.....μ'άρεσαν τα tips σου :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.466
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom