Sky Europe ή αλλιώς η...Οδύσσεια ενός ξενιτεμένου..

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Σκεφτείτε θετικά...τόσους έχουμε στο φόρουμ που έχουν κλείσει...οπότε εγώ θέλω να σκέφτομαι θετικά για όλους και να πάνε και να επιστρέψουνε όλοι μια χαρά! :clap::clap::clap:
 

black mamba

Member
Μηνύματα
297
Likes
84
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα (!!!)
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Δηλαδή παρά τρίχα πρόλαβα...Μετά από μέρες αγωνίας πέταξα με sky για Βιέννη στη 1 Αυγούστου με καθυστέρηση μισής ώρας. Το αεροπλάνο παμπάλαιο και οι θέσεις θεόστενες. Στην επιστροφή η καθυστέρηση ήταν μιάμιση ώρα. Το αεροπλάνο επίσης χάλια και πρόσεξα ότι δεν είχε το λογότυπο της εταιρείας. Πρώτη φορά ταξίδεψα με τη skyeurope - λόγω της ελκυστικής τιμής της- αλλά μάλλον θα είναι και η τελευταία. Πάντως η Βιέννη με αποζημίωσε. Στην Μπρατισλάβα πήγα κι εγώ για ημερήσια και μου άρεσε΄. Έτσι δεν υπάρχει πρόβλημα αν δεν γίνονται οι πτήσεις απ'ευθείας Βιέννη.

Πάντως νομίζω ότι όσοι έχουνκλείσει για τους επόμενους 2 μήνες δε θα αντιμετωπίσουν πρόβλημα. Για το μετά θα δείξει, αν και όλα δείχνουν πως η εν λόγω εταιρεία δυστυχώς πνέει τα λοίσθια.
 

grtt

Member
Μηνύματα
123
Likes
263
Επόμενο Ταξίδι
Όπου μας βγάλει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ναι η αλήθεια είναι ότι λόγω οικονομικών προβλημάτων η εταιρεία έχει νοικιάσει κάτι παμπάλαια αεροσκάφη που είναι ολόλευκα, δεν έχουν καν το λογότυπό της..Ευτυχώς εμείς δεν πετάξαμε με τέτοια, πρέπει όμως να κατανοήσει ότι δεν συμβάλλει ψυχολογικά στους επιβάτες της η επιλογή παλιών αεροσκαφών....Οι θέσεις όντως στενές, στενότερες της Easyjet, ένας ευτραφής δύσκολα χωράει...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Ναι η αλήθεια είναι ότι λόγω οικονομικών προβλημάτων η εταιρεία έχει νοικιάσει κάτι παμπάλαια αεροσκάφη που είναι ολόλευκα, δεν έχουν καν το λογότυπό της..Ευτυχώς εμείς δεν πετάξαμε με τέτοια, πρέπει όμως να κατανοήσει ότι δεν συμβάλλει ψυχολογικά στους επιβάτες της η επιλογή παλιών αεροσκαφών....Οι θέσεις όντως στενές, στενότερες της Easyjet, ένας ευτραφής δύσκολα χωράει...
Ερωτήσεις...

1. Πως ξέρεις τι τα αεροπλάνα ειναι παμπάλαια?
2. Νομίζεις ότι όλα τα βαμμένα αεροπλάνα της Sky είναι και καινούργια?

Δεν σας καταλαβαίνω ώρες ώρες... όλοι ξέρουμε εδώ και μήνες ότι η Sky έχει προβλήματα αλλά λόγω του ότι τα εισιτήρια της είναι πάμφθηνα εξακολουθήτε να πετάτε... ε πως να γίνει ρε λεβέντες δεν μπορεί να τα έχουμε και όλα... γνωρίζετε όλοι το ρίσκο που παίρνετε όταν ταξιδεύετε με την εν λόγω εταιρία , μεγάλα παιδιά είσστε, σταματήστε την κλάψα... αν φοβάστε να πετάξετε απλά διαγράψτε το πενηντάρι που δώσατε για τα εισιτήρια... δεν θα καταστραφήτε πια χανοντάς το...
 

grtt

Member
Μηνύματα
123
Likes
263
Επόμενο Ταξίδι
Όπου μας βγάλει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Traveller,

Εγώ με τέτοια άσπρα αεροπλάνα δεν έχω ταξιδέψει, όμως όσοι το έχουν κάνει, και είναι αρκετοί, μάλλον δεν έχουν να πουν τα καλύτερα....
 

pakaki

Member
Μηνύματα
10
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΟΣΛΟ
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινή
Ταξίδεψα με το ασπρο αεροπλανο της Sky Europe απο Manchester για Bratislava. Απο την σκουριά μπορεις να το πεις και καφέ!!! Στην Αγγλία δεν πετάνε τα αεροπλάνα με το λογότυπο της εταιρίας γιατί τους έχουν κατασχέσει δυο! Απίστευτη εμπειρία το ασπροκαφέ αεροπλάνο!!! Κάπως έτσι πρέπει να ήταν στην εποχή του Ωνάση!!!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Ρε παιδιά μην λέμε τα ίδια... δεν παίζει κανένα ρόλο που τα αεροπλάνα είναι άσπρα... τα ίδια αεροπλάνα μπορεί να τα πάρει ανα πάσα στιγμή κάθε αεροπορική εταιρία... τι νομίζετε δηλαδή τα 733 που είχε η Aegean ήταν καλύτερα? Ένα βαψιματάκι τους έκανε και νομίζετε όλοι ότι έγιναν πιο ασφαλή? Τα νοικιάρικα της Ο.Α? Χάλι μαύρο κι αυτά... όσο για το ότι είναι χαμηλοτάβανα και τα σχετικά απλά θα πω ότι βλέπετε πολύ Ευαγγελάτο και Τριανταφυλλόπουλο και σας πειράζει...

Τα αεροπλάνα είναι ασφαλή και γιαυτό πετάνε... αν είχαν πρόβλημα ασφάλειας απλά δεν θα πέταγαν... ΤΕΛΟΣ... αν εσείς τώρα τα θέλετε για ψυχολογικούς λόγους βαμμένα άλλο καπέλο... η ουσία πάντως είναι αυτή...
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Ρε παιδιά μην λέμε τα ίδια... δεν παίζει κανένα ρόλο που τα αεροπλάνα είναι άσπρα... τα ίδια αεροπλάνα μπορεί να τα πάρει ανα πάσα στιγμή κάθε αεροπορική εταιρία... τι νομίζετε δηλαδή τα 733 που είχε η Aegean ήταν καλύτερα? Ένα βαψιματάκι τους έκανε και νομίζετε όλοι ότι έγιναν πιο ασφαλή? Τα νοικιάρικα της Ο.Α? Χάλι μαύρο κι αυτά... όσο για το ότι είναι χαμηλοτάβανα και τα σχετικά απλά θα πω ότι βλέπετε πολύ Ευαγγελάτο και Τριανταφυλλόπουλο και σας πειράζει...

Τα αεροπλάνα είναι ασφαλή και γιαυτό πετάνε... αν είχαν πρόβλημα ασφάλειας απλά δεν θα πέταγαν... ΤΕΛΟΣ... αν εσείς τώρα τα θέλετε για ψυχολογικούς λόγους βαμμένα άλλο καπέλο... η ουσία πάντως είναι αυτή...

μου φένεται πως όσο και να τα λές δεν γίνεσαι κατανοητός :shock:

αμα ο άλλος γράφει για το λευκό χρώμα του αεροπλάνου εσυ περιμένεις να καταλάβει αυτα που γράφεις τώρα ρε συ Νίκο :D

και μιλώ γιατι πέταξα πρόσφατα με sky και με νοικιάρικο xola της Ο.Α και είδα τι εστι βερίκοκο ....... η να πούμε για την Α3 που άλλαζε κινητήρα σε αεροπλάνο στο parking της και όχι στο υπόστεγο ......χύμα στο κύμα
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.006
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Για την ιστορία, από σήμερα η Skyeurope δεν πετάει πια...
 

achilef

Member
Μηνύματα
16
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΜΠΡΑΤΙΣΛΑΒΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Κρίμα στην ταλαιπωρία που θα υποστούν όσοι είναι σε ταξίδι, για την επιστροφή τους..
Σπάσιμο νεύρων για αυτούς που προγραμμάτισαν και περίμεναν...
Πάντως αφήνει μια πιθανότητα για αυτούς που πλήρωσαν με πιστωτική κάρτα να τους επιστραφούν πίσω τα χρήματα.
Για εμάς τους υπόλοιπους θα έχουμε μια επιλογή λιγότερη.
Κρίμα.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.837
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom