Sky Express Sky Express - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

thanos75

Member
Μηνύματα
1.376
Likes
3.465
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Αν κρατησουν τις ελκυστικοτερες τιμες που εχουν σε σχεση με τους απεναντι, το δωρεαν βαλιτσακι και το οτι δεν ριχνουν χαρατσι 23 ευρω στην εξυπηρετηση πελατων οπως οι απεναντι, παλι σουπερ ειναι.
Χώρια και το 1+1 εισιτήριο με το vodafone cu (όπως αυτό που έχει στην ακτοπλοΐα η blue star ferries). Μια χαρά την βρίσκω τελικά την εταιρεία και ήδη αξιοποιησα αεροπορικά το 1+1 για εμένα και το ετερον ήμισυ και μάλιστα και με ναύλο joy plus (βαλίτσα 20 κιλών συμπεριλαμβανομένης δηλαδή)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.119
Likes
41.411
Χώρια και το 1+1 εισιτήριο με το vodafone cu (όπως αυτό που έχει στην ακτοπλοΐα η blue star ferries). Μια χαρά την βρίσκω τελικά την εταιρεία και ήδη αξιοποιησα αεροπορικά το 1+1 για εμένα και το ετερον ήμισυ και μάλιστα και με ναύλο joy plus (βαλίτσα 20 κιλών συμπεριλαμβανομένης δηλαδή)
Ωπα, εχω vodafone cu και δεν το χρησιμοποιω γενικα. Για να το δω λιγο κι αυτο.
 
  • Like
Reactions: Pel

thanos75

Member
Μηνύματα
1.376
Likes
3.465
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Ωπα, εχω vodafone cu και δεν το χρησιμοποιω γενικα. Για να το δω λιγο κι αυτο.
Εννοείται να το δεις. Μια συμβουλή όμως: Επειδή δίνεται συγκεκριμένος αριθμός κωδικών την ημέρα, το καλύτερο είναι να μπαίνεις στο σύστημα στην αλλαγή της ημέρας (ας πούμε στις 00.01) για να είσαι σίγουρη.
Σου στέλνω και το link
Vodafone CU
 

duty_free

Member
Μηνύματα
907
Likes
3.259
Αγαπητες/οί

Η εταιρεία δίνει δωρεαν 15κιλη αποσκευή πλήν της 8κιλης;

φαντάζομαι η 8κιλη ειναι των διαστάσεων για εντος καμπίνα, ετσι δεν ειναι;

Η 15κιλη για την οποίαν κανει λογο:

CHECKED IN BAGGAGE 15 KGS

ειναι για παράδοση στο γκισέ προφανως, εεε;

 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.376
Likes
3.465
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Επειδή και εγώ προχθές έβγαλα εισιτήρια με ναύλο joy+ (να'ναι καλά το vodafone cu 1+1 :bleh: ) η βαλίτσα των 15 κιλών είναι παραδοτέα στο γκισέ. Ενώ η 8κιλη αναφέρεται ως χειραποσκευή και δείχνει στο σχετικό εικονίδιο να τοποθετείται στο ντουλαπάκι του αεροσκάφους. Καθώς πάντως μόνο το έτερο ήμισυ θα έχει αποσκευή 15 κιλών, και αφού μια μικρή αναμονή για την παράδοση της αποσκευής στον προορισμό δεν θα τη γλιτώσουμε, σκέφτομαι να δώσω τη χειραποσκευή μου ως checked in baggage. Θα τη δεχθούν πιστεύετε?
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
331
Likes
379
Ελπίζω να μην ακριβύνει σταδιακ τις τιμές στις αλλες κατηγορίες ναύλου με πρόσχημα την ακριβή bussines
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.109
Likes
1.971
Εννοείται να το δεις. Μια συμβουλή όμως: Επειδή δίνεται συγκεκριμένος αριθμός κωδικών την ημέρα, το καλύτερο είναι να μπαίνεις στο σύστημα στην αλλαγή της ημέρας (ας πούμε στις 00.01) για να είσαι σίγουρη.
Σου στέλνω και το link
Vodafone CU
Ωστοσο να σχολιασουμε το τρομερο και περιορισμενο 20ημερο που πρεπει να ταξιδεψεις αφου παρεις τον κωδικο οποτε γενικα το 1+1 για τη μπλου παει ακλαφτο ολο το καλοκαιρι...στη καλυτερη το εχω χρησιμοποιησει Ιουλη και με υπερβολικο ζορι...για Αυγουστο δε το συζυταω αν περιμενω 20 μερες πριν την ημερομηνια ταξιδιου μου θα παω κολυμπωντας....
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.376
Likes
3.465
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Ωστοσο να σχολιασουμε το τρομερο και περιορισμενο 20ημερο που πρεπει να ταξιδεψεις αφου παρεις τον κωδικο οποτε γενικα το 1+1 για τη μπλου παει ακλαφτο ολο το καλοκαιρι...στη καλυτερη το εχω χρησιμοποιησει Ιουλη και με υπερβολικο ζορι...για Αυγουστο δε το συζυταω αν περιμενω 20 μερες πριν την ημερομηνια ταξιδιου μου θα παω κολυμπωντας....
Και πάλι κέρδος είναι για 2 άτομα που ταξιδεύουν μαζί και ειδικά στο δίκτυο εσωτερικού. Για παράδειγμα, πετάω την Κυριακή που μας έρχεται για Σαντορίνη και το εισιτήριο το αγόρασα με 1+1 την προηγούμενη εβδομάδα. Ο ναύλος (αναφέρομαι στο Joy +) φυσικά είχε φτάσει στο Θεό με 122 ευρώ το άτομο. Με το 1+1 μας βγαίνει περίπου 60 ευρώ στον καθένα και μάλιστα με 15κιλη checked αποσκευή και 8κιλη χειραποσκευή μαζί! Και σε πολύ καλή ώρα αναχώρησης. Αναλογικά πιο φθηνά και από Ryanair & από Volotea (ειδικά για το συγκεκριμένο προορισμό)
Ενδεχομένως να υπάρχει θέμα με το 1+1 στο δίκτυο εξωτερικού της Sky, δεδομένου ότι ακόμα δεν είναι διευρυμένο, οπότε ίσως πράγματι 20 ημέρες σε εποχή αιχμή να μη βρίσκεις θέση στην πτήση που θέλεις, οπότε εκεί χρειάζεται ενδεχομένως κάποια ευελιξία στις ημερομηνίες και τα ταξιδιωτικά σχέδια κάποιου γενικά. Αλλά για το δικτυο εσωτερικού νομίζω συμφέρει ακόμα και τελευταία στιγμή!
 

Teri

Member
Μηνύματα
10
Likes
28
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Επειδή και εγώ προχθές έβγαλα εισιτήρια με ναύλο joy+ (να'ναι καλά το vodafone cu 1+1 :bleh: ) η βαλίτσα των 15 κιλών είναι παραδοτέα στο γκισέ. Ενώ η 8κιλη αναφέρεται ως χειραποσκευή και δείχνει στο σχετικό εικονίδιο να τοποθετείται στο ντουλαπάκι του αεροσκάφους. Καθώς πάντως μόνο το έτερο ήμισυ θα έχει αποσκευή 15 κιλών, και αφού μια μικρή αναμονή για την παράδοση της αποσκευής στον προορισμό δεν θα τη γλιτώσουμε, σκέφτομαι να δώσω τη χειραποσκευή μου ως checked in baggage. Θα τη δεχθούν πιστεύετε?
Αν είναι overbooked η πτήση παρακινούν τον κόσμο να παραδώσει ότι έχει και δεν έχει, αλλιώς είναι πολύ χαλαροί. Επίσης τα backpack τα βάζουν αλλού λόγο λουριών.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.109
Likes
1.971
Λαε του travelstories!εχω κωδικο για 1+1 που μου εμεινε αμανατι και ισχυει για να χρησιμοποιηθει ως 4-8...εχει αγοραστει απο 29-7 αρα υπολογιστε απο 30-7 μεχρι 20 μερες μετα για δρομολογια...το πηρα για Ναξο αλλα μη εχοντας δει οτι δε δινει για το συγκεκριμενο νησι sky joy+ δε μου χρειαζεται πλεον,φιλ φρι του γιουζ ιτ! SCG6942682817
Ωστοσο αν καποιος εχει 1+1 για bluestar και ΔΕΝ τον θελει,ας μου στειλει ενα πμ,ευχαριστωωωω!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.411
Likes
14.385
Προσθέτει (3) νέους προορισμούς. Φρανκφούρτη, Ντίσελντορφ και Βαρσοβία.Το άρθρο αναφέρει ότι θα πετάει και Μόναχο.

SKY express: Επέκταση πτητικού προγράμματος σε τρία στρατηγικά αεροδρόμια της Ευρώπης - Airnews

Λίγο περίεργο δεν είναι που ακολουθεί σε προορισμούς την Aegean;Παίρνει επιβάτες/μερίδιο απο αυτήν;΄Εχει πληρότητες;΄Η γράφει ζημιές;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.274
Μηνύματα
885.888
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom