skyeurope κ αποσκευές

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

alavantas

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκυο
Ταξιδεύουμε πρωτη φορά με skyeurope κ θα ήθελα να με ενημερώσει όποιος γνωρίζει αν μπορούμε να έχουμε μία κοινή βαλίτσα δύο άτομα (τα ονόματά τους ειναι σε ένα reservation confirmation) που το βάρος της είναι 30 kg,χωρίς να πληρώσουμε extra χρήματα.Στο site τους λένε ότι κάθε άτομο επιτρέπεται να έχει αποσκευές μέχρι 20 kg.Θα μας την περάσουν ή καλύτερα θα είναι να μοιράσουμε το βαρος σε δύο μικρότερες βαλίτσες ?
Όσο αφορά την χειραποσκευή (55x40x20),είναι πολύ αυστηροί ? Η δική μας είναι 40x40x30 .
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.578
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Τα 20 κιλά ανά άτομο δεν πάνε αθροιστικά, δηλαδή δεν μπορούν δύο άτομα να έχουν μια βαλίτσα των 40. Όποια βαλίτσα είναι πάνω από 20 κιλά, πληρώνει πρόστιμο για κάθε κιλό. Αν μάλιστα είναι και άνω των 32 κιλών, μπορεί και να μην τη δεχτούν καν. Ναι, είναι αυστηροί πολύ ως προς τις διαστάσεις των χειραποσκευών, μην το ρισκάρετε, αν και τα 10 εκατοστά τώρα δεν είναι και τραγικά, στριμώξτε τη εκεί κάπως και θα βρεθεί η λύση. Άντε καλό ταξίδι κι ελπίζω να πετάξετε και στην ώρα σας (πριν μια εβδομάδα πήγα στο αεροδρόμιο να πάρω κάποιον από Τσεχία... 4 ώρες καθυστέρηση, τραγική όπως πάντα η SkyEurope...).
 

SARAH

Member
Μηνύματα
221
Likes
27
Και μια και μιλαμε για την SKY,την Παρασκευη ,21, πεταμε για Βιεννη και μου εστειλαν μηνυμα οτι οι πτησεις 15-19 Αυγουστου γινονται για Μπρατισλαβα κι οχι Βιεννη-κι απο κει λεωφορεια τους σε πανε Βιεννη...Το κουφο ειναι οτι εμεις θελαμε να παμε Μπρατισλαβα,δηλ.εχουμε κλεισει ξενοδοχεια για εκει και αναγκαστικα και ενα βραδυ Βιεννη...Βεβαια την ανακοινωση μου την εστειλαν στις 15 του μηνα,οσοι εφευγαν εκεινη την ιδια μερα?"Νταμπλάς" ,που λενε και στο χωριο μου...Λετε να μου το αλλαξουν και μενα τελευταια στιγμη?Αντε να δουμε!!
 

pakaki

Member
Μηνύματα
10
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΟΣΛΟ
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινή
Γύρισα πριν μια βδομάδα με Sky Europe απο Μπρατισλάβα στη Θεσ/νίκη. Καμία ενημέρωση απο την εταιρία για την αλλαγή. Το αεροπλάνο μισθωμένο απο την mapjet. Είχαμε καθυστέρηση μόνο 2 ώρες. Την ίδια μέρα η πτήση της Αθήνας είχε 8 ώρες. Έχω ταξιδέψει αρκετές φορές στο παρελθόν με Sky Europe και ήταν άψογη. Το τελευταίο τρίμηνο η κατάσταση είναι απαράδεκτη. Υπομονή και για την ώρα της αναχώρησης σου να ενημερώνεσαι απο το σαιτ του αεροδρομίου της Μπρατισλάβα Letisko Bratislava:p
Υ.Σ. Μπρατισλάβα υπέροχη!!!!
 

SARAH

Member
Μηνύματα
221
Likes
27
Γύρισα πριν μια βδομάδα με Sky Europe απο Μπρατισλάβα στη Θεσ/νίκη. Καμία ενημέρωση απο την εταιρία για την αλλαγή. Το αεροπλάνο μισθωμένο απο την mapjet. Είχαμε καθυστέρηση μόνο 2 ώρες. Την ίδια μέρα η πτήση της Αθήνας είχε 8 ώρες. Έχω ταξιδέψει αρκετές φορές στο παρελθόν με Sky Europe και ήταν άψογη. Το τελευταίο τρίμηνο η κατάσταση είναι απαράδεκτη. Υπομονή και για την ώρα της αναχώρησης σου να ενημερώνεσαι απο το σαιτ του αεροδρομίου της Μπρατισλάβα Letisko Bratislava:p
Υ.Σ. Μπρατισλάβα υπέροχη!!!!
Κι εγω μολις γυρισα απο Μπρατισλαβα-σουπερ πολη οντως-με την εν λογω εταιρεια...τι να πω?Οταν πηγαμε ειχαμε 6 ωρες καθυστερηση...το θεμα δεν ηταν αυτο,ηταν αυτο που ειπες ΚΑΜΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ!!!Στην επιστροφη καπως καλυτερα.Και εννοειται πως απο Βιεννη μας μετεφεραν σαν τις πατατες με λεωφορεια για το αεροδρομιο Μπρατισλαβας,τραγελαφικες καταστασεις...αλλα επειδη ο Ελλην εχει χιουμορ το διακωμωδησαμεν ολιγον τι-σαν σε εκδρομη με το σχολειο ενα πραμα!!!:clap:Α,και τα αεροπλανα ηταν παλι καποιας ιξ εταιρειας -νομιζω απο slovakian airlines.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.041
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Aς το γράψω εδώ... θα στεναχωρίσει πολλούς αλλά έτσι είναι η ζωή...
Airport Prague - Starting tomorrow, Prague Airport will no longer process SkyEurope
Καλό θα ήταν να σταματήσετε να αγοράζετε εισιτήρια με την Sky ώσπου να δούμε τι θα γίνει...
Και όχι μόνο, σήμερα την πέταξε έξω και η Σλοβακία: UPDATE 1-SkyEurope said to briefly cancel flights from Slovakia | Industries | Industrials, Materials & Utilities | Reuters , AFP: Struggling SkyEurope cancels Bratislava, Prague flights
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
καλυτερα δε γινεται!!!!ξερει μηπως κανεις τι γινεται σε αυτην την περιπτωση??
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Τι θέλεις να γίνεται αγαπητή... κάθεσαι σπίτι σου... Η εταιρία μάλλον μας τελείωσε ή μας τελειώνει... απλά να χαρήτε μην γράφετε πια για καινούργιες προσφορές της...
 

kathrin

Member
Μηνύματα
35
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ελα μου ντε
Ταξίδι-Όνειρο
ανταρκτικη
Τα 20 κιλά ανά άτομο δεν πάνε αθροιστικά, δηλαδή δεν μπορούν δύο άτομα να έχουν μια βαλίτσα των 40. Όποια βαλίτσα είναι πάνω από 20 κιλά, πληρώνει πρόστιμο για κάθε κιλό.
ετσι ακριβως τα ηξερα και εγω. απλα θελω να πω απο προσφατη εμπειρια οτι τελικα δεν ειναι στανταρ αυτο, εξαρταται ανα αεροπορικη εταιρια και χωρα. δε γνωριζω για τη συγκεκριμενη εταιρια
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
αγαπητε μου,μεχρι εκει μου κοβει!!!!!ειπα μηπως εσυ που σκαμπαζεις κ κατι παραπανω θα ηξερες κατι πιο ουσιαστικο!!!!
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Κρίμα....

ας ελπίσουμε ότι θα τα καταφέρει έστω την τελευταία στιγμή και θα ορθοποδήσει!
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.004
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom