Βουλγαρία SOFIA Airport

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Εδώ πετάμε με ταυτότητες 10 χρόνων και δε μας λένε τίποτα σε καμιά χώρα Σένγκεν... κάτι άλλο πρόβλημα θα είχαν αυτές οι ταυτότητες για να μην τις δέχονται αρχικά.
 

Irouli

Member
Μηνύματα
113
Likes
146
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
ok ευχαριστω πολύ γιατι καποιοι φιλοι που πηγαν τους δημηουργισαν προβλημα λεγοντας οτι ειναι παλιες οι ταυτοτητες (ηταν 2-3 χρονων) αλλα τελικα μετα απο ωρα τους επετρεψαν να ταξιδεψουν, εσυ πεταξες απο το αεροδρομιο Σοφιας πολλες φορες ?
Ναι και η δικη μου ειναι πολυ παλια απο το 2006 να φανταστεις και χειρογραφα αγγλικα! Την κοιτουσαν για ωρα ειναι η αληθεια την επεξεργαστηκαν αλλα δεν σημαινει οτι δεν με αφησαν να πεταξω! Ναι εχω πεταξει πολλες φορες!
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ονειρεμένο Ταξίδι
καραιβικη
Και εμας το καλοκαιρι, μας εκαναν αρκετες ερωτησεις στον ελεγχο ταυτοτήτων στο αεροδρόμιο στη Σοφια, τυπου πως και ποτε μπηκαμε στη χωρα, που αφησαμε το αυτοκινητο μας??? τις ελεγξε αρκετη ωρα επισης!
Αυτο που δεν μου εχει ξανατυχει ομως, ηταν στο αεροδρομιο στο Δουβλινο, οπου μας κρατούσε τουλαχιστον για μιση ωρα(ήμασταν με τα 2 αγορια μας), οτι δεν ειχε ξαναδει αυτες τις ταυτοτητες, ζητησε να δει τα εισητηρια μας της επιστροφης στην Ελλαδα, το ξενοδοχειο που θα μεναμε στο Δουβλινο, ποια αξιοθεατα θα επισκεφτούμε, γιατί πετάξαμε απο Σοφια... και αλλες τετοιου τυπου ερωτησεις!
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
Και εμας το καλοκαιρι, μας εκαναν αρκετες ερωτησεις στον ελεγχο ταυτοτήτων στο αεροδρόμιο στη Σοφια, τυπου πως και ποτε μπηκαμε στη χωρα, που αφησαμε το αυτοκινητο μας??? τις ελεγξε αρκετη ωρα επισης!
Αυτο που δεν μου εχει ξανατυχει ομως, ηταν στο αεροδρομιο στο Δουβλινο, οπου μας κρατούσε τουλαχιστον για μιση ωρα(ήμασταν με τα 2 αγορια μας), οτι δεν ειχε ξαναδει αυτες τις ταυτοτητες, ζητησε να δει τα εισητηρια μας της επιστροφης στην Ελλαδα, το ξενοδοχειο που θα μεναμε στο Δουβλινο, ποια αξιοθεατα θα επισκεφτούμε, γιατί πετάξαμε απο Σοφια... και αλλες τετοιου τυπου ερωτησεις!

προβλημα με τις Ταυτοτητες τις Ελληνικες και αναμονη περιπου 10 λεπτα ενω ολοι περνουσαν με απλο σκαναρισμα Ευρωπαικες ταυτοτητες ή αλλα διαβτηρια - αντιμετωπισα στο αεροδρομιο του ΒURGAS Βουλγαριας κατα την εισοδο και εξοδο απο την πυλη ελεγχου....(αλλα οχι μονο εγω και οι 3 ελληνες που ταξιδευαμε μας ελεγχαν με μεγεθυντικο φακο τυπου τις Ταυτοτητες μας) Το ιδιο ακριβως συναντησα και στα συνορα Γερμανιας με Τσεχια οταν σε ελεγχο συνοριακο που εκαναν Γερμανοι Αστυνομικοι ειχαν καθησει πανω απο τους 2 Ελληνες του λεωφορειο πανω απο 10 λεπτα, ενω ολους τους ειδαν για δεκατα του δευτερολεπτου!


Θελω να ρωτησω αν εχετε να προτεινεται κανενα καλο και οικονομικο ξενοδοχειο στην περιοχηξ αερδορομιου Σοφιας για διανυκτερευση μετα απο μεταμεσοκυνκτια πτηση!
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.503
προβλημα με τις Ταυτοτητες τις Ελληνικες και αναμονη περιπου 10 λεπτα ενω ολοι περνουσαν με απλο σκαναρισμα Ευρωπαικες ταυτοτητες ή αλλα διαβτηρια - αντιμετωπισα στο αεροδρομιο του ΒURGAS Βουλγαριας κατα την εισοδο και εξοδο απο την πυλη ελεγχου....(αλλα οχι μονο εγω και οι 3 ελληνες που ταξιδευαμε μας ελεγχαν με μεγεθυντικο φακο τυπου τις Ταυτοτητες μας) Το ιδιο ακριβως συναντησα και στα συνορα Γερμανιας με Τσεχια οταν σε ελεγχο συνοριακο που εκαναν Γερμανοι Αστυνομικοι ειχαν καθησει πανω απο τους 2 Ελληνες του λεωφορειο πανω απο 10 λεπτα, ενω ολους τους ειδαν για δεκατα του δευτερολεπτου!


Θελω να ρωτησω αν εχετε να προτεινεται κανενα καλο και οικονομικο ξενοδοχειο στην περιοχηξ αερδορομιου Σοφιας για διανυκτερευση μετα απο μεταμεσοκυνκτια πτηση!
Στο αεροδρόμιο της Σοφιας πάντα με καθυστερούν στον έλεγχο ταυτοτητων και ρωταν γιατί πετάω από εκεί αν είμαι με το αυτοκίνητο αν έχω διαβατήριο μαζί μου και διάφορες ερωτήσεις, πολλές φορές τη δίνουν και στον διπλανό υπάλληλο να την ελέγξει και αυτός . Σχετικά με ξενοδοχείο μείνε στο ibis οικονομικό και αρκετά καλό και πολύ κοντινό.με δωρεάν μεταφορά αεροδρόμιο. Αν θέλεις κάτι πιο καλό μείνε στο νοβοτελ με υπόγειο πάρκινγκ και επίσης δωρεάν μεταφορά αεροδρόμιο. Ακριβώς δίπλα έχει mall για βόλτα ψώνια φαγητό κλπ και στάση που περνάνε πολλά λεωφορεία προς κέντρο.
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
To έκανα πρόσφατα στο Ibis Sofia Airport hotel :).

Παιδια θελω να ρωτησω το εξης: Υπαρχει ευκολα προσβασιμο και κοντινο αεροδρομιο προτεινομενο εκτος απο IBIS στη περιοχη Αεροδρομίου. Φτανει η πτηση στις 3.00 τα ξημερωματα κια δεν επιθυμω να οδηγω ολονυκτις για Ελλαδα!

Επισης κατι αλλο αληθεια η Wizz προσγειωνεται απογειωνεται στο T1 ή εχει αλλαξει αυτο?
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Καλημέρα σας. Πεταω απο Σόφια για Ντουμπάι, και θέλω παρκινγκ ν αφησω το αυτοκίνητο μου για 5 μερες. Μου προτείνεται κατι ασφαλές και οικονομικό ?
 

NOSTIMON HMAP

Member
Μηνύματα
219
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ?
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΗΣΙΑ ΛΟΦΟΝΤΕΝ
Εγώ προτίμησα αυτό https://parking-airportsofia.eu/ με μεταφορά στο τέρμιναλ2.
Αλλά όλα εξαρτώνται από το πρόγραμμά σου και τις ώρες πτήσης, γιατί υπάρχει και μετρό που σε αφήνει στην πόρτα του αεροδρομίου. Οπότε βρίσκεις στο κέντρο, ή σε κάποιο ξενοδοχείο (που είναι και στεγασμένα) και με μετρό στο αεροδρόμιο.
 

dpapatsimpas

Member
Μηνύματα
134
Likes
199
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιραν
Καλημέρα σας. Πεταω απο Σόφια για Ντουμπάι, και θέλω παρκινγκ ν αφησω το αυτοκίνητο μου για 5 μερες. Μου προτείνεται κατι ασφαλές και οικονομικό ?
Ακριβως απεναντι απο το τερμιναλ υπαρχει παρκινγκ.Η τοποθεσια ειναι απολυτως ασφαλης
 

Irouli

Member
Μηνύματα
113
Likes
146
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Καλημέρα σας. Πεταω απο Σόφια για Ντουμπάι, και θέλω παρκινγκ ν αφησω το αυτοκίνητο μου για 5 μερες. Μου προτείνεται κατι ασφαλές και οικονομικό ?
Εχουν και τα Ibis αεροδρομιου Παρκινγκ αρκετα φτηνο και με μεταφορα στο αεροδρομιο!
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Στο Ibis του αεροδρομίου εκτός από το parkvia υπάρχει άλλος τρόπος κράτησης?
Δε μ'αφήνει να πληρώσω με κάρτα (ενώ πατάω πληρωμή με visa ή mastercard) και με "πετάει" σε μια σελίδα με επιλογή πληρωμής με έμβασμα, paysera κλπ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom