Κίνα Solo στην Κίνα πασχαλιάτικα; Γίνεται!

Vasw

Member
Μηνύματα
8
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Βιετναμ-Καμποτζη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καλησπερα, πολλη ομορφη η ιστορια σου.Αρκετα περιγρακος ο λογος σου και με μπολικες πληροφοριες,
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
736
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Ενα μεγαλο μπραβο κι απο μενα Παναγιωτη.
Εχθες ακολουθωντας τις οδηγιες σου πηγα στο σινικο τειχος χωρις το παραμικρο προβλημα. Αυριο θα ....βαθμολογησω τις πληροφοριες σου για το ειςητηριο του τρενου.....
 

panius

Member
Μηνύματα
664
Likes
2.720
Ενα μεγαλο μπραβο κι απο μενα Παναγιωτη.
Εχθες ακολουθωντας τις οδηγιες σου πηγα στο σινικο τειχος χωρις το παραμικρο προβλημα. Αυριο θα ....βαθμολογησω τις πληροφοριες σου για το ειςητηριο του τρενου.....
Πήγες και συ Mutianyu? Τέλεια!!!! Πολύ χαίρομαι που βοήθησα!!! Καλή συνέχεια στο ταξίδι σου!!!! Ανέβασε καμιά φωτό να κυλήσει το δάκρυ της νοσταλγίας!!!!
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Μετά το ταξίδι σου στην Ινδία που έγινε για μένα οδηγός όταν πήγα (πρέπει να είχα διαβάσει την ιστορία σου τουλάχιστον 20 φορές) νομίζω ότι αν πάω στην Κίνα καποια στιγμή πάλι σε σένα θα καταφύγω!!
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
736
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
image.jpeg


image.jpeg


image.jpeg


image.jpeg
image.jpeg


Ε
Πήγες και συ Mutianyu? Τέλεια!!!! Πολύ χαίρομαι που βοήθησα!!! Καλή συνέχεια στο ταξίδι σου!!!! Ανέβασε καμιά φωτό να κυλήσει το δάκρυ της νοσταλγίας!!!!
Ειμαι τωρα pingyao. Με το τρενο ολα κυλησαν αριστα και συμφωνα με τις οδηγιες σου!!!!
 
Last edited by a moderator:

Marlen123

Member
Μηνύματα
107
Likes
175
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία

panius

Member
Μηνύματα
664
Likes
2.720
Μετά το ταξίδι σου στην Ινδία που έγινε για μένα οδηγός όταν πήγα (πρέπει να είχα διαβάσει την ιστορία σου τουλάχιστον 20 φορές) νομίζω ότι αν πάω στην Κίνα καποια στιγμή πάλι σε σένα θα καταφύγω!!
Σε ευχαριστώ πολύ @giannoula! Με κάνεις να νιώθω πολύ ωραία που βοήθησα. Τώρα είδα και τις πολύ όμορφες (λιγοστές αλλά τόσο χαρακτηριστικές) φωτογραφίες σου από κει!

View attachment 154645

View attachment 154646

View attachment 154647

View attachment 154650 View attachment 154648

Ε

Ειμαι τωρα pingyao. Με το τρενο ολα κυλησαν αριστα και συμφωνα με τις οδηγιες σου!!!!
Υπέροχες φωτογραφίες!!! Το βροχερό Pingyao, το Σινικό μέσα στην ομίχλη!!!! Πολύ ατμοσφαιρικές!!! Keep going!!!! :clap::clap::clap:
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.724
Likes
14.839
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
panius μην μπερδεύεσαι οι φωτογραφίες είναι της depy!!!
 

panius

Member
Μηνύματα
664
Likes
2.720
I know @makisg ;) εχω βάλει δύο παραθέσεις στο ίδιο post. Στη μεν, αναφέρομαι στις φωτογραφίες της giannoulas από Ινδία που έχει στο album της, στη δε, στις φωτογραφίες της Depy :)
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Καλησπέρα.Χτες το βράδυ γύρισα από την Κίνα.
Ένα μεγάλο ευχαριστώ για την βοήθειά σου. Έκανε το ταξίδι μας πολύ εύκολο.
Νάμαστε καλά όλοι να ταξιδεύουμε.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
Μπράβο και από εμένα για τις ωραίες εικόνες που μας περιγράφεις.
Εμείς θα πλευρίσουμε το xi an με τρένο ερχόμενοι από Σανγκάι.(με το Πεκίνο κλείσαμε τις ταξιδιωτικές μας υποχρεώσεις σε προηγούμενη επίσκεψη στην Κίνα).
Σκεφτόμαστε να κάνουμε μια ενδιάμεση στάση για να δούμε κάτι παραπάνω από μικρότερη κινέζικη πόλη και υποψήφια μέχρι στιγμής είναι η luoyang για να δούμε και το κυριότερο αξιοθέατο το longmen grottoes.
Στη πόλη Xi An που είναι και η μοναδική μας κοινή πόλη σε αυτό το ταξίδι, σκεφτόμαστε να μείνουμε 2 βράδια. Προφανώς βασικό αξιοθέατο θα είναι ο πήλινος στρατός αλλά και η μουσουλμανική συνοικία.
Μασάζ στο Xi An έψαξες ? Βρήκες? Καθότι όλη μέρα περπατάμε είναι απόλαυση το μασαζάκι στα πόδια.
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Καλησπέρα
Στην πόλη Xi an περισσότερο από το Πεκίνο δημιουργείται το πρόβλημα με τα αγγλικά
κανείς δεν μιλάει αγγλικά.
Ο πήλινος στρατός είναι εύκολα προσβάσιμος με το λεωφορείο,αλλά η μουσουλμανική συνοικία!!!!! Ακόμα έχω τις γεύσεις από τους περίφημους μεζέδες.
Καλά να περάσεται.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom