Γερμανία Stuttgart!

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Σε ότι με αφορά,δεν θέλω να πάω Μόναχο τριήμερο γιατί το έχω στα πλάνα όταν οργανώσω το οδικό στη Βαυαρία και γι'αυτό δεν θέλω να το "κάψω",όπως και Wurzburg κλπ κλπ

Στη Στουτγκάρδη θέλω να πάω Zuffenhausen (για ειδικούς λόγους) καμιά βόλτα στο δρυμό αν μπορέσω και να πάω και Στρασβούργο.
 

geopnd

Member
Μηνύματα
274
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο-Σκωτια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
σωστος φιλος.μην καψεις προορισμους αν ειναι να πας μετα για διαρκεια.βολεψου ρε συ καπου κοντα και οικονομικα.και για ρουμανια πηγαινε φιλος αν ειναι φθηνα.δεν εχω παει αλλα εχω ακουσει καλα σχολια
 

MAriaORF

Member
Μηνύματα
177
Likes
19
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη!!!!!!
Στρασβούργο θα πάμε το Σάββατο 1.30 ώρα με τρένο ! Φτάνουμε Παρασκευή και θα μείνουμε Στουτγκάρδη για σουλάτσο !Την Κυριακή έχουμε θέμα..Μάλλον για Baden - Baden μας βλέπω! Ευχαριστώ πάντως !!
 

MAriaORF

Member
Μηνύματα
177
Likes
19
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη!!!!!!
Καλά θα με τρελάνεις;

Εδώ έψαχνα κι εγώ αν παίζει κανένα φτηνό εισιτηριάκι για 25η μήπως και πεταγόμουν τριήμερο Στουτγκάρδη-Στρασβούργο,αλλά μάλλον η μισή Ελλάδα θα πετάει εκείνο το τριήμερο αφού όλα είναι στο θεό ή σε δρομολόγια που δεν βολεύει καθόλου η ώρα.

Από Στουτγκάρδη το Στρασβούργο είναι 1ώρα20λεπτά με TGV.

τι είναι το tgv???
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Το τρένο που θα πάρεις και είπες πως κάνει μιάμιση ώρα.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καλό θα ήταν να τα έχεις κλείσει τα εισιτήρια από πρίν πάντως,μην βρεθείς προ απροόπτου.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.123
Likes
24.376
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Κατά τη γνώμη μου πολύ όμορφο είναι το Baden Baden.
Είναι και σχετικά μικρό και μπορείς να δεις με την άνεσή σου.
Πανέμορφο και το Στρασβούργο αλλά πιστεύω πως χρειάζεσαι περισσότερο χρόνο για να το απολαύσεις.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.123
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Θεωρώ την Χαιδελβέργη πιο όμορφη από το Μπαντεν Μπάντεν, εκτός και αν έχετε πολύ λίγες ώρες στη διάθεση σας, οπότε βολέυει το δεύτερο λόγω μεγέθους.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.123
Likes
24.376
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Πράγματι η Χαιδελβέργη πιο όμορφη από το Μπαντεν Μπάντεν.
Πιστεύω όμως πως χρειάζεσαι περισσότερο χρόνο για να τη δεις.
Θα πρότεινα μάλιστα και διανυκτέρευση στη Χαιδελβέργη.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.123
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Και το Στρασβούργο χρειάζεται διανυκτέρυση, αλλά θα πάνε.
Εγώ πάντως θα πήγαινα Χαιδελβέργη, θα πήγαινα στο κάστρο, θά έκανα μια βόλτα στον απέραντο πεζοδρομο, θα έβλεπα το Πανεπιστήμιο, την παλιά γέφυρα και θα έπαιρνα έστω και μια μικρή γεύση της πανέμορφης πόλης.

Σημειωτέον οι αποστάσεις από Στουτγκαρδη είναι σχεδόν ίδιες
 

taver

Member
Μηνύματα
12.520
Likes
29.346
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Δηλαδή τώρα όλοι εσείς έχετε πάει στο Ludwigsburg και θεωρείτε ότι δεν αξίζει, ώστε να προτείνετε να πάρει τα βουνά και τα λαγκάδια και να τρέχει στα Στρασβούργα και τις Χαιδελβέργες...? Ή μήπως απλώς προτείνετε τα 1-2 μέρη που έχετε πάει εσείς?
Σα να σας ρωτάνε "θα πάω γα 2 μέρες στα Τρίκαλα, πείτε μου να δω", και σεις απαντάτε "πήγαινε Θεσσαλονίκη" ή "πήγαινε στα Ιωάννινα" και να μη λαμβάνετε καν υπόψη κάποιον που λεει "πήγαινε στα Μετέωρα..."
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.123
Likes
24.376
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Έχω πάει και στο Ludwigsburg, αλλά είναι κακό που μου άρεσε περισσότερο το Baden Baden;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.333
Μηνύματα
888.635
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom