Γερμανία Stuttgart!

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.123
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Θεωρώ την Χαιδελβέργη πιο όμορφη από το Μπαντεν Μπάντεν, εκτός και αν έχετε πολύ λίγες ώρες στη διάθεση σας, οπότε βολέυει το δεύτερο λόγω μεγέθους.

Από το αρχικό μου ποστ γίνεται κατανοητό ότι συγκρίνω απλά τα δυο μέρη και δεν παίρνω θέση για κανένα αλλο μέρος που προτάθηκε.
Ο παραλληλισμός σου δε για Τρίκαλα-Γιάννινα-Μετέωρα είναι ατυχής, καθώς τα δύο μέρη από την Χαιδελβέργη απέχουν μόλις μια ώρα από την Στουτγκάρδη με αυτοκίνητο και υποθέτω γύρω στι 1 1/2 με τρένο.

Στο Ludwigsburg δεν έχω πάει, όπως υποθέτω και τα περισσότερα μέλη του φόρουμ.
 

MAriaORF

Member
Μηνύματα
177
Likes
19
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη!!!!!!
Ξέχασα να αναφέρω πως έχω ξαναπάει στην Χαιδεμβέργη και όντως ήταν πάρα πολύ ωραία ,όπως πίσης έχω ξαναπάει και στο Στρασβούργο αλλά δεν έχουν πάει οι υπόλοιποι οπότε θα τους ξεναγήσω όσο μπορώ και θεωρώ πως μπορείς να το δεις το Στρασβούργο σε μία μέρα! Εγώ ήθελα να μάθω αν έχει τίποτα γύρω από την Στουτγκάρδη σε μικρή αόσταση να μπορέσουμε να δοαθέσουμε εκεί την ημέρας μας!Αυτά...ευχαριστώ πολύ!
 

NOSTIMON HMAP

Member
Μηνύματα
219
Likes
88
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΛΟΦΟΝΤΕΝ
Εγώ ήθελα να μάθω αν έχει τίποτα γύρω από την Στουτγκάρδη σε μικρή αόσταση να μπορέσουμε να δοαθέσουμε εκεί την ημέρας μας!Αυτά...ευχαριστώ πολύ!
Η γυναίκα μου θα πρότεινε το Metzingen για ψώνια αλλά ....δεν σου το λέω !!!!
Άσε που μπορεί να έχει πολύ κόσμο Κυριακάτικα.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.123
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Αν είναι έτσι, ακολούθησε τη συμβουλή του taver. Eγγύηση!
 

MAriaORF

Member
Μηνύματα
177
Likes
19
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη!!!!!!
Η γυναίκα μου θα πρότεινε το Metzingen για ψώνια αλλά ....δεν σου το λέω !!!!
Άσε που μπορεί να έχει πολύ κόσμο Κυριακάτικα.

Xα,χα,χα,χα,χα το έχω βρει ήδη αλλά είναι κλειστά τα μαγαζιά την Κυριακή αν τα λέει σωστά το site!!
 

angel.gr

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
καλησπερα!θα ηθελα να σας ρωτησω πληροφοριες σχετικα με την διαδρομη-μεταφορα μεσω τρενου απο στουτγκαρδη προς στρασσβουργο..ποση διαρκεια και οικονομικο κοστος !σας ευχαριστω εκ των προτερων
 

ilias_k

Member
Μηνύματα
7
Likes
3
καλησπερα!θα ηθελα να σας ρωτησω πληροφοριες σχετικα με την διαδρομη-μεταφορα μεσω τρενου απο στουτγκαρδη προς στρασσβουργο..ποση διαρκεια και οικονομικο κοστος !σας ευχαριστω εκ των προτερων
Καλησπέρα angel.
Από Στουτγκάρδη για Στρασβούργο μπορείς να πας:
με TGV χωρίς να αλλάξεις τρένο, περ. 1:15, και τιμή εισιτηρίου 47,00 €
Υπάρχει και πιο οικονομική επιλογή με 2 αλλαγές τρένων, διάρκεια περ. 2 ώρες 38,40 €.
Μπορείς να δεις λεπτομέρειες για διαδρομές, δρομολόγια, τιμές κλπ στο
www.bahn.de ή www.interrailnet.com/planning
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.335
Μηνύματα
888.660
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom