Summer vs. Winter

Καλοκαίρι ή Χειμώνας

  • Καλοκαίρι

    Votes: 83 53,5%
  • Χειμώνας

    Votes: 72 46,5%

  • Total voters
    155

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Αναφέρθηκε ως ιδέα και την υλοποιώ.
Ας χτυπηθούν στα ίσια λοιπόν εδώ οι λάτρεις του μεν και οι εχθροί του δε.Αναφέρετε ότι νομίζετε εσείς υπέρ της μιας ή εναντίον της άλλης.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Και ξεκινάω με μια εικόνα.

Σάββατο αργά το μεσημεράκι,μετά το γεύμα.Έξω ψωφόκρυο και ελαφρύ χιονόνερο.Υποφωτισμένη μέρα.Το τζάκι τρεμοπαίζει και με ένα καλό malt στο ένα χέρι και μια καλύτερη "Κούβα" στο άλλο απολαμβάνω τον κρυστάλλινο ήχο των Dire Straits.

Δεν μας γ.... το καλοκαίρι λέω εγώ;
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Ήδη ψήφισα με κλειστά τα μάτια. Αν και λάτρης όλων των εποχών και η αγαπημένη μου εξακολουθεί να είναι η Άνοιξη, ανάμεσα στα δυο, δίνω ψήφο στο αγαπημένο καλοκαιράκι. Θάλασσα, αμμουδιές, μυρωδιές, ηλιοβασιλέματα, ανατολές, ξενύχτια, σαγιονάρες, ήλιος, ταξίδια..ε είμαι και παιδί του Ιούνη!
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
:lol::lol: 1-1 ρε maltakia ενώ ξέρω πως λατρεύεις ουίσκι και πούρα, δεν σου το 'χα για χειμώνα. Πφφ.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Η αλήθεια είναι ότι με τον καπνό βολεύει ο ανοιχτός αέρας.Αλλά πάλι με ελληνικό καλοκαίρι 40 βαθμών που να πιείς malt 60βαθμών σκέτο;

Έτσι επιλέγω την παρέα του Knopfler έναντι της βαβούρας του open air.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.047
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Και ξεκινάω με μια εικόνα.

Σάββατο αργά το μεσημεράκι,μετά το γεύμα.Έξω ψωφόκρυο και ελαφρύ χιονόνερο.Υποφωτισμένη μέρα.Το τζάκι τρεμοπαίζει και με ένα καλό malt στο ένα χέρι και μια καλύτερη "Κούβα" στο άλλο απολαμβάνω τον κρυστάλλινο ήχο των Dire Straits.

Δεν μας γ.... το καλοκαίρι λέω εγώ;
Κάπνισμα σε κλειστό χώρο και θα πρέπει και να μας αρέσει κιόλας από πάνω?
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Φυσικά καλοκαίρι. Το χειμώνα δεν τον αντέχω με τίποτα.

Δε θέλω το κρύο, δε θέλω τη βροχή, δε θέλω να είμαι ντυμένη σαν κρεμμύδι, δε θέλω να πλατσουρίζω στα νερά, δε θέλω να καταβάλω μεγάλη προσπάθεια για να σηκωθώ το πρωί από τα σκεπάσματα, δε θέλω να πληρώνω πετρέλαιο, δε θέλω στα ταξίδια μου να γεμίζει η βαλίτσα μόνο με δύο πράγματα, δε θέλω στα ταξίδια μου να δυσκολεύομαι στην κίνηση, δεν.....
Το τζάκι είναι η μοναδική καλή εικόνα που έχω από το χειμώνα και ευτυχώς το τιμούμε συχνότατα, έτσι ώστε να απαλύνεται ο "πόνος" μου.

Το καλοκαίρι πέρα από το ότι μου αρέσει γενικότερα, το αντέχω κιόλας. Ας έχει και πάνω από 40 βαθμούς. Μόνο στον ύπνο με δυσκολεύει λιγάκι, αλλά ευτυχώς υπάρχουν τα a/c.
Και βέβαια, το καλύτερο του καλοκαιριού, είναι η θάλασσα. :D
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
ΙΔΡΩΤΑΣ και ΛΑΟΘΑΛΑΣΣΕΣ ΣΤΙΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ. Χρειάζεται να πω κάτι άλλο;

Χειμώνας for ever.
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
μεγαλο το διλημμα.....τι να επιλεξω τωρα....
το καλοκαιρι με την θαλασσα και τα μπανια,τους περιπατους στην παραλια,τους φυλοξενουμενους που γεμιζει ζωη το χωριο,τις αφθονες μπυρες στην παραλια με τα μεζεδακια,τα απιστευτα μπαρακια και τα ξενυχτια?
η' το χειμωνα με το κρυο του,την θαλασσοταραχη,τα χοντρα ωραια ρουχαλακια μας,το χιονοπολεμο,την ζεστασια του σπιτιου παρεα με ενα καλο βιβλιο,τους ρεφενεδες και τις αποιρες ωρες μπιριμπας?
μμμμμμ δυσκολη αποφαση αλλα το 51% το παιρνει ο χειμωνας τελικα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.151
Μέλη
38.913
Νεότερο μέλος
PanagiotisCPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom