Swiss International Air Lines Swiss Air - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Το ότι μπαίνεις στη διαδικασία κάθε φορά να απολογεισαι για την εταιρεία σου καταντά κωμωδία !! Η καθυστέρηση της LH οφείλονταν καθαρά σε βλάβη ! Τι ήθελες δηλαδή να σε βάλουν να πεταξεις με χαλασμένο αεροσκάφος !! Υπάρχει και συνείδηση στις αεροπορικές , όχι σαν τη δική σας που σας βάζει να πετάτε με χρέπια !!! Ακόμα δεν έχω ξεχάσει σε πτήση Αθηνα Ρωμη να στάζουν νερά από πάνω και μεις να κρατάμε ομπρέλα από κάτω!!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Επειδή κάποιοι μιλούν συνέχεια για στοιχεία, στη πτήση της αλιτάλια Ρώμη-Καζαμπλάνκα 9 Απριλίου το πρωί δεν παραλήφθηκαν 2 Βαλίτσες (τα ονόματα των παθόντων στη διάθεση οποιουδήποτε). Στην επιστροφή δύο μέρες πριν ειδοποιηθήκαμε για αλλαγή ώρας αναχώρησης, μία ώρα αργότερα και φύγαμε 3.25 αξημέρωτα (μόνο ράντζο που δεν πήραμε στο αεροδρόμιο).
όλοι είμαστε εκτός θέματος, προστέθηκες κ εσύ. ρώτα τον ανωτέρω μπάρμπα Μήτσο.
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Όχι άλλα offtopic από εδώ και πέρα.
Swiss International Air Lines
Αν και νομίζω ότι η ερώτηση απαντήθηκε.
 

aggeliki_17

Member
Μηνύματα
82
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Μαροκο?
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλάνδη!
με καλυψατε πληρως.. ευχαριστω πολυ!! :)
 

AlexG

Member
Μηνύματα
144
Likes
51
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα γίνονται...
Γνωρίζει κανείς -απο περιέργεια- για ποιο λόγο η LX εχει το μονοπώλιο για Ελβετία από Ελλάδα (εννοω scheduled flights);

Γιατι δεν πεταει η Aegean πχ (και παλαιοτερα και η ΟΑ ας πουμε)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.020
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Η ΟΑ πέταγε για Γενεύη (μέχρι που δεν έβγαινε άλλο το δρομολόγιο), και η easyjet πετάει ακόμα από SKG για το τριεθνές στη Βασιλεία...
 

AlexG

Member
Μηνύματα
144
Likes
51
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα γίνονται...
Για ZRH Και GVA που βολεύει για ανταποκρίσεις όμως τι γινεται; Γιατί καλό το Mulhouse αλλα όχι και πολυ βολικο...
 

Stathis37

Member
Μηνύματα
137
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Austria Stubaital για ski
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλιανές άνδεις για σκι!
Η πτήση της κρατικής Ο.Α για τη Γενεύη είχε ικανοποιητικές πληρότητες αλλά και εξαιρετική ώρα άφιξης.Είχα πάει το 2008,με 225?.Απλώς στα πλαίσια της προσπάθειας για διάλυση της Ο.Α έκοβαν προορισμούς χωρίς σκέψη.Τώρα για να πας στην Ελβετία θέλεις τουλάχιστον 330? για εισιτήριο με επιστροφή.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.020
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Η πτήση της κρατικής Ο.Α για τη Γενεύη είχε ικανοποιητικές πληρότητες αλλά και εξαιρετική ώρα άφιξης.Είχα πάει το 2008,με 225?.Απλώς στα πλαίσια της προσπάθειας για διάλυση της Ο.Α έκοβαν προορισμούς χωρίς σκέψη.Τώρα για να πας στην Ελβετία θέλεις τουλάχιστον 330? για εισιτήριο με επιστροφή.
Ότι του φανεί του Λολοστεφανή. Αφού έτσι το θέλετε, έτσι θα έγινε. Θα έκοβαν χωρίς περίσκεψη, στην προσπάθεια για διάλυση....

Τώρα για το με πόσα πας στην Ελβετία, το Αθήνα Ζυρίχη το βρίσκω απευθείας με ?221 (απευθείας πτήσεις μετ' επιστροφής και με όλες τις χρεώσεις πάντοτε), το Θεσσαλονίκη - Ζυρίχη ?201, ενώ υπάρχει και μια easyjet στο δρομολόγιο Θεσσαλονίκη - Βασιλεία. Και δεν έχω λάβει καν υπόψη μου τιμές για πτήσεις με ανταπόκριση ή για κοντινά αεροδρόμια.

Αν θέλετε να σχολιάσετε κάτι, σχολιάστε το ότι το Αθήνα - Ζυρίχη - Μαδρίτη και πίσω είναι ?60 πιο φτηνό από το Αθήνα - Ζυρίχη και πίσω...
 

Stathis37

Member
Μηνύματα
137
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Austria Stubaital για ski
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλιανές άνδεις για σκι!
Ότι του φανεί του Λολοστεφανή. Αφού έτσι το θέλετε, έτσι θα έγινε. Θα έκοβαν χωρίς περίσκεψη, στην προσπάθεια για διάλυση....

Τώρα για το με πόσα πας στην Ελβετία, το Αθήνα Ζυρίχη το βρίσκω απευθείας με ?221 (απευθείας πτήσεις μετ' επιστροφής και με όλες τις χρεώσεις πάντοτε), το Θεσσαλονίκη - Ζυρίχη ?201, ενώ υπάρχει και μια easyjet στο δρομολόγιο Θεσσαλονίκη - Βασιλεία. Και δεν έχω λάβει καν υπόψη μου τιμές για πτήσεις με ανταπόκριση ή για κοντινά αεροδρόμια.

Αν θέλετε να σχολιάσετε κάτι, σχολιάστε το ότι το Αθήνα - Ζυρίχη - Μαδρίτη και πίσω είναι ?60 πιο φτηνό από το Αθήνα - Ζυρίχη και πίσω...
Καλό είναι να αποφεύγονται οι χαρακτηρισμοί όταν δε γνωρίζετε ένα άτομο.Αθήνα-Γενευη-Αθήνα για 8/3/2012 250? μου έβγαλε πριν λίγο.Και χωρίς δυνατότητα ακύρωσης κλπ.6 μήνες νωρίτερα..
Όσον αφορά την easyjet δεν είναι συγκρίσιμη.Θέσεις χειρότερες από του ΚΤΕΛ,ούτε νερό σερβίρεται δωρεάν,και πετάει μόνο από τη Θεσσαλονίκη και μόνο για τη Βασιλεία.Εγώ που θέλω να πάω στη Γενεύη πρέπει να πάρω και τραίνο που είναι πολύ ακριβό..

Προφανώς θεωρείτε ότι δεν γινόταν προσπάθεια απαξίωσης της Ο.Α με τη μη ενοικίαση α/φων εγκαίρως,με τις καθυστερήσεις λόγω έλλειψης α/φων,και τον τρόμο για τα "σάπια" α/φη της HOLA που είχαν διαρρεύσει.Φυσικά ούτε και στο Gatwick πήγαινε με καλές πληρότητες η Ο.Α.Και αλήθεια,ποια είναι η καλή πληρότητα για την οποία δεν κόβεις το δρομολόγιο;Πάνω από 80%;Μεγαλύτερες εταιρείες πετάνε με 60-70% και τα δρομολόγια δεν τα κόβουν.

Προφανώς-από τα γραφόμενά σας συμπεραίνω-είστε ψηφοφόρος του κ.Χατζηδάκη και του κ.Στυλιανίδη!Εγώ είμαι απλώς ένας επιβάτης που πληρώνει μόνος του το εισιτήριο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.920
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom