Swiss International Air Lines Swiss Air - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

prowler13

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Καλησπερα παιδια.Εχω μια σημαντικη ερωτηση.Εκλεισα κατι εισιτηρια με την εν λογω εταιρια.Παρατηρησα κατι ομως στο mail που μου στειλανε.Πιο συγκεκριμενα φτανω στη Ζυριχη 16:00 και η ανταποκριση της ιδιας εταιρια φευγει 16:50 .Παρ ολα αυτα γραφει οτι το latest check in για τη δευτερη πτηση πρεπει να γινει 16:10 .Πως ακριβως γινεται αυτο?
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Prowler13,προσωπικα δεν μπορω να σε βοηθησω γιατι δεν πεταω πολυ συχνα,ηθελα ομως να σου πω :welcome2:
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
:welcome2:

Σε μια παρόμοια περίπτωση, πέταγα από Σόφια για Βελιγράδι μέσω Βιέννης. Η διαφορά μεταξύ άφιξης και αναχώρησης ήταν, αν θυμάμαι καλά, 40 λεπτά. Προσγειωθήκαμε στη Βιέννη στην ώρα μας και βγαίνοντας από το αεροπλάνο, υπήρχε άνθρωπος του αεροδρομίου που μας καθοδηγούσε για το πως θα πάμε γρήγορα στην πτήση του Βελιγραδίου. Βέβαια, εγώ τα είχα δει όλα γιατί πέρασα από δύο ελέγχους και χρησιμοποίησα και λεωφορείο του αεροδρομίου, αλλά τελικά δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα και πήρα την επόμενη πτήση.

Στην περίπτωση που δεν υπάρξει σοβαρή καθυστέρηση της 1ης πτήσης, δε νομίζω ότι θα έχεις κανένα πρόβλημα.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Θα αγχωνομουν αν η ανταποκριση μου ηταν αλληs εταιριαs.Αφου η ανταποκριση ειναι τηs ιδιαs εταιριαs , δε νομιζω να εχειs κανενα προβλημα εκτοs αν οπωs λεει ο Θανοs η πρωτη πτηση καθυστερησει υπερβολικα.
 

prowler13

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
φανταζομαι οτι και να καθυστερησει η πρωτη πολυ μετα καπως θα μας βολεψει η εταιρια εστω και την αλλη μερα ετσΙ?
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Γιατί δεν τους στέλνεις ένα email να τους ρωτήσεις αν σε καλύπτουν σε κάθε περίπτωση. Πολύ καλή εταιρεία είναι αλλά στραβές τυχαίνουν σε όλους.
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Γραφω επειδη το θεμα μας ειναι η Swiss Air.Φιλικο μου ζευγαρι που μενει στη Βασιλεια της Ελβετιας ταξιδεψε πριν μερικες μερες μαζι με το παιδι τους(9 ετων) απο Ζυριχη για Βαρκελωνη και επιστροφη μονο με 200 ευρω!!!(ολοι μαζι) και αυτο συμβαινει αρκετα συχνα(προσφορες).
 

jass_gr

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
New York
Ταξίδι-Όνειρο
St Maarten
Prowler13 απο τη στιγμη που και οι 2 πτησεις ειναι με την ιδια εταιρια δεν χρειαζεται να κανεις 2 check in...αλλα ενα μονο απο Αθηνα.
Οταν φτασεις στο γκισε στο Βενιζελος ζητα το...αν και το γνωριζουν.

εσυ μολις φτασεις στην Ζυριχη πρεπει να πας κατευθειαν στην εξοδο που φευγει η δευτερη πτηση και οχι για check in παλι.
 

aggeliki_17

Member
Μηνύματα
82
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Μαροκο?
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλάνδη!
Γεια σας!!! Ετοιμαζω το επομενο μας ταξιδι και βρηκα μια καλη προσφορα για Μαδριτη με την Swiss αλλα επειδη εκτος απο Aegean και Olympic, και μια φορα με την Malev, δεν εχω ταξιδεψει με καμια αλλη εταιρια.. Θα ηθελα λοιπον αν γνωριζει κανεις κατι για την Swiss να με βοηθησει.. Για το κατα ποσο ειναι συνεπης, ασφαλης, τιποτα επιπλεον χρεωσεις οπως π.χ. οι βαλιτσες παιζουν? ;)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.955
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Συνεπέστατη, ακριβέστατη, και χωρίς κρυφές χρεώσεις. Έχω πετάξει ως τώρα 53 φορές μ' αυτούς...
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Για το κατα ποσο ειναι συνεπης, ασφαλης, τιποτα επιπλεον χρεωσεις οπως π.χ. οι βαλιτσες παιζουν? ;)
Συνεπέστατη, ακριβέστατη, και χωρίς κρυφές χρεώσεις. Έχω πετάξει ως τώρα 53 φορές μ' αυτούς...
Ξέχασες να πεις ότι είναι κι ασφαλέστατη:D
 

Vivianaki

Member
Μηνύματα
292
Likes
45
Ταξίδι-Όνειρο
Πραγματοποιήθηκε :D
Συμφωνώ απολύτως,μην φοβάσαι καθόλου!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.385
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom