Tαξίδια που θα θέλαμε να κάνουμε αλλά δυστυχώς μάλλον δεν θα πραγματοποιήσουμε ποτέ..

travelina

Member
Μηνύματα
425
Likes
818
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία [√]
Αλλα οικονομικα μεγεθη για τον καθεναν,αλλα πιστευω ενα ταξιδι που ηθελα πολυ να κανω και δεν προκειται ποτέ να πραγματοποιησω ειναι στην Ιαπωνια λογω της ραδιενεργειας . ειναι ενα απο τα ταξιδια που παντα ηθελα να κανω,αλλα για τα επομενα τουλαχιστον 10 χρονια δεν προβλεπεται να γινει πραγματικοτητα .
:roll:
Ξύνεις πληγές τώρα...
Τον αρκτικό κύκλο πάντως δεν τον έχω κατατάξει στα απίθανα ταξίδια, ελπίζω κάποτε να πάω.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.304
Likes
5.040
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
αν αποφασίσεις να δώσεις 7.000-8.000? να δεις την Ανταρκτική μάλλον είναι απίθανο να ξαναδώσεις άλλα περίπου 5.000? για να κάνεις ένα παρόμοιο ταξίδι...
Με λίγο ψάξιμο τα αεροπορικά και το τρένο βγαίνουν γύρω στο χιλιάρικο και άλλο ένα πεντακοσάρικο για διαμονή το άτομο (έξι-επτά διανυκτερεύσεις).
Μένει το φαγητό και οι δραστηριότητες... πέντε χιλιάρικα δύσκολο να φτάσει ο λογαριασμός και σίγουρα μου φαίνεται πιο οικονομικός προορισμός από τη Γροιλανδία πχ που έχει παρόμοιο σκηνικό.

Υ.Γ. Στην Ανταρκτική όμως δε θα δεις μόνιμους ανθρώπινους οικισμούς.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Σωστός.

Tristan Da Cunha - Welcome - tristandacunha.org

Το pitcairn είναι ο μικρότερος αυτοδιοικούμενος οικισμός, όχι ο πιο απομακρυσμένος. δεν είναι και δίπλα βέβαια.
ετυχες στο my dream-destination, τι να κάνω...
θα μπορούσα να το έβαζα στο θέμα, άλλά το "ποτέ" είναι και μεγάλη λέξη..όσο ζούμε ελπίζουμε..3 εβδομαδες από Κειπ και καμποσες χιλιάδες ευρώ με χωρίζουν.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.608
Likes
9.882
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
ετυχες στο my dream-destination, τι να κάνω...
θα μπορούσα να το έβαζα στο θέμα, άλλά το "ποτέ" είναι και μεγάλη λέξη..όσο ζούμε ελπίζουμε..3 εβδομαδες από Κειπ και καμποσες χιλιάδες ευρώ με χωρίζουν.
Οσο ζουμε ελπιζουμε .........!!!!!!!!!!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Αχ...δεν θυμάμαι!
Πρίν λίγες ημέρες έβλεπα ένα ντοκιμαντέρ με ένα νησί που έλεγαν ότι εκεί είναι ο πιο παρθένος ύφαλος της γης.
Μπήκα λοιπόν ο καλός σου στο βικι και μου το έβγαλε κάπου στον Ειρηνικό (ούτε που ακριβώς θυμάμαι), αλλά όπως το είδα και το διέγραψα απ'τη μνήμη μου. Αν κανείς πεί κάποιο όνομα ίσως το θυμηθώ, αλλά δε μου ρχεται, ούτε στον χάρτη μπορώ να το βρώ, είναι πάρα πολλά. Τέλος πάντων, σε αυτό δε νομίζω να βρεθώ ποτε!!! Είναι πολύ μακρυά...δεν ξέρω καν πως πήγαν αυτοί για το ντοικιμεντέρ! (μια τέτοια δουλειά δεν μπορούσα να κάνω;;; )
 

Terry_Panthro

Member
Μηνύματα
57
Likes
7
Ταξίδι-Όνειρο
ΦΛΟΡΕΣΤΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Για Αμερική(όλη την ήπειρο) δεν το λέω ακόμα,20 χρονών είμαι,έχω χρόνια μπροστά...θα θελα πολύ να πάω Μελβούρνη η Σίδνεϊ να δω από κοντά τις πανέμορφες γειτονίες τους,την ρυμοτομία τους αλλά χλωμό το βλέπω,θέλει φράγκα που όταν τα έχω πάλι για Αργεντινή-Λατιν Αμέρικα θα τα σκάσω..Να χα κανα συγγενή εκεί,καλά θα ταν:p
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
οι οποίοι ισχυρίζονται ότι είναι απόγονοι των ανταρτών του Bounty
Pitcairn Islands
Αυτο σχεδον ολοι οι κατοικοι των νησιων του Ν. Ειρηνικου το ισχυριζονται. Πιθανοτατα ολοι να εχουν δικαιο.


μπορεί να φτάσει κανείς μόνο με το πλοίο που σταματάει στο νησί κάθε 3-4 μήνες για να ξεφορτώσει προμήθειες. ]
Αμ δεν ειναι τοσο απλο. Δεν εχει λιμανι και πρεπει να σε βγαλουν στη στερια με λατζες (καιρου επιτρεποντος)

Το εχω απο καιρο στη "λιστα" μου. Ευχομαι να εχω υγεια και λεφτα (αντιθετα με τις προσπαθειες του ΓΑΠ και του Μπενυ) και να καταφερω να παω στο ... πουθενα - .στη κυριολεξια)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ειμαι σιγουρη οτι αυτο δεν θα το πραγματοποιησω ποτε και το εχω ξαναναφερει σε αλλο τοπικ.Γυρος Βορειας και Νοτιας Αμερικης αλα Τζακ Κερουακ.Ζω ,δουλευω περιστασιακα σε ενα μερος και μετα απο μηνες φευγω για το επομενο σημειο.
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Ειμαι σιγουρη οτι αυτο δεν θα το πραγματοποιησω ποτε και το εχω ξαναναφερει σε αλλο τοπικ.Γυρος Βορειας και Νοτιας Αμερικης αλα Τζακ Κερουακ.Ζω ,δουλευω περιστασιακα σε ενα μερος και μετα απο μηνες φευγω για το επομενο σημειο.
Α εσυ εισαι δικια μας... Μεταφερσου στο τοπικ http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...%ED%E1%E9-%F4%E1%EE%E9%E4%E9%FE%F4%E5%F2.html να μας πεις τα απωθημενα σου περικαλω :D
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Ειμαι σιγουρη οτι αυτο δεν θα το πραγματοποιησω ποτε και το εχω ξαναναφερει σε αλλο τοπικ.Γυρος Βορειας και Νοτιας Αμερικης αλα Τζακ Κερουακ.Ζω ,δουλευω περιστασιακα σε ενα μερος και μετα απο μηνες φευγω για το επομενο σημειο.
Κλαψ! το βιβλιο αυτο δεν το τελειωσα ποτε, γιατί μου το έκλεψαν στο πλοίο! :)


το δικο μου ονειρο ειναι να διασχισω-γυρισω τις ΗΠΑ με αυτοκινητο, αλλα χωρις να δουλευω! :bleh:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.039
Ειμαι σιγουρη οτι αυτο δεν θα το πραγματοποιησω ποτε και το εχω ξαναναφερει σε αλλο τοπικ.Γυρος Βορειας και Νοτιας Αμερικης αλα Τζακ Κερουακ.Ζω ,δουλευω περιστασιακα σε ενα μερος και μετα απο μηνες φευγω για το επομενο σημειο.
Δεν το πιστεύω! Μα ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο θα έλεγα!!! :)
 

YBONNH

Member
Μηνύματα
234
Likes
115
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος του κοσμου
Για μενα το "απραγματοποιητο" δεν ειναι θεμα κοστους, ουτε αποστασης, ουτε χρονου.
Ειναι ο τροπος του ταξιδιου που δεν μπορω να επιτυχω...
Θελω να διαπλευσω τον Ατλαντικο με ιστιοπλοϊκο...και πως να το καταφερω αυτο που δεν "το 'χω" με την ιστιοπλοϊα...:bash:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.226
Μηνύματα
884.340
Μέλη
38.918
Νεότερο μέλος
Gvar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom