EasyJet Tαξιδευοντας με την EasyJet

Wild_Rose

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Γειά σας παιδιά,
ταξιδεύω 1η φορά με Easy Jet για Μιλάνο και έχω μερικές απορίες.

Έχω εκτυπώσει τα boarding pass, αλλά θα περάσω ούτως ή άλλως από το περίπτερο της Easy Jet για να μου πούνε σε ποιά πύλη θα πάω? ή θα το δω από κάποιο πίνακα?

Επίσης επειδή οι πτήσεις είναι charter, η πυλη ειναι σχετικά μακρια?

ευχαριστω!
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Γειά σας παιδιά,
ταξιδεύω 1η φορά με Easy Jet για Μιλάνο και έχω μερικές απορίες.

Έχω εκτυπώσει τα boarding pass, αλλά θα περάσω ούτως ή άλλως από το περίπτερο της Easy Jet για να μου πούνε σε ποιά πύλη θα πάω? ή θα το δω από κάποιο πίνακα?

Επίσης επειδή οι πτήσεις είναι charter, η πυλη ειναι σχετικά μακρια?

ευχαριστω!
Εφόσον έχεις εκτυπώσει την κάρτα επιβίβασης, αν δεν έχεις αποσκευές προς παράδοση θα πας κατευθείαν στην πύλη. Στο αεροδρόμιο υπάρχουν πίνακες, από τους οποίους και θα πληροφορηθείς τον αριθμό της πύλης από την οποία φεύγει η πτήση σου.
Δε μας λες από ποιο αεροδρόμιο πετάς για να σε βοηθήσουμε. Αν πετάς από το Ελ. Βενιζέλο, η easyjet χρησιμοποιεί είτε φυσούνες είτε λεωφορείο, αλλά και πάλι δεν νομίζω να έχει συγκεκριμένη πύλη κάθε φορά. Εξάλλου δεν είναι και τόσο μεγάλο το αεροδρόμιο ώστε να φοβάσαι μην αργήσεις, αν και για τις πύλες Β13-15 και Β22-30 έχει μία σχετική απόσταση. Αν πετάς από το Μακεδονία ούτως η άλλως το αεροδρόμιο είναι μικρό, οπότε δεν τίθεται θέμα απόστασης.
Προσοχή, η πτήση σου δεν είναι charter, δηλαδή μη τακτική, αφού μια χαρά δρομολογημένες είναι. Απλά η εταιρία με την οποία πετάς είναι low-cost, το οποίο έχει διαφορετική σημασία από το charter.
 

Wild_Rose

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Από Ελ. Βενιζέλος πετάω! σ'ευχαριστώ πολύ για την αμεση απαντηση!

ααα και μια ακόμη ερώτηση: επειδή ταξιδεύω με χειραποσκεύη, που μπορώ να βρω αυτές τις επανασφραγιζόμενες διάφανες σακούλες που ζητάνε για τα υγρά? έχει κάπου στο αεροδρόμιο ?
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Από Ελ. Βενιζέλος πετάω! σ'ευχαριστώ πολύ για την αμεση απαντηση!

ααα και μια ακόμη ερώτηση: επειδή ταξιδεύω με χειραποσκεύη, που μπορώ να βρω αυτές τις επανασφραγιζόμενες διάφανες σακούλες που ζητάνε για τα υγρά? έχει κάπου στο αεροδρόμιο ?
Πριν τον έλεγχο, θα δεις κάποιον υπάλληλο που ίσως σε ρωτήσει αν έχεις υγρά στις χειραποσκευές, από τον οποίο και μπορείς να τις προμηθευτείς δωρεάν.
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Καλημέρα.Σκεφτόμαστε για Βερολίνο 2 άτομα και 1 βάλιτσα 26-31/12 185 ευρώ ή 28/12-2/1 197 ευρώ.Θέλω την άποψη σας αν είναι νωρίς να τα κλείσουμε απο τώρα ή αργότερα θα βγάλει κάποια αεροπορική προσφορά που θα μας βγαίνουν πιο φθηνά τα εισιτήρια;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.107
Likes
41.359
Η τιμή είναι εξαιρετική για περίοδο Χριστουγέννων. Δεν αποκλείεται να χαμηλώσει σε κανένα δίμηνο, αλλά μπορεί και να αυξηθεί, αν υπάρχει αυξανόμενη ζήτηση σ' αυτή την πέρίοδο. Αν πλησιάζει στο ποσό που θα μπορούσατε να διαθέσετε, ίσως να είναι καλό να το κλείσετε.
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Σ'ευχαριστώ paefstra.Το ποσό μας φαίνεται οκ βλέποντας και τι τιμές αποκτούν τα εισιτήρια οταν φτάνει ο καιρός να πας ταξίδι.
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.332
Likes
3.538
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Μια ερώτηση για τις κάρτες που ζητάει η easy.
Δηλώνει οτι με χρεωστική Visa Debit το ποσό είναι μικρότερο απ'οτι αν κλείσεις με πιστωτική.
Επιχείρησα λοιπόν να κλείσω εισητήριο με Visa Debit της Πειραιώς (το διασταύρωσα κ απτο winbank οτι όντως είναι visa debit) κ έπερνα συνεχώς άκυρο.
Γνωρίζει κανείς τι ακριβώς παίζει με τις κάρτες, τις ελληνικές κάρτες κ την easy ?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Μια ερώτηση για τις κάρτες που ζητάει η easy.
Δηλώνει οτι με χρεωστική Visa Debit το ποσό είναι μικρότερο απ'οτι αν κλείσεις με πιστωτική.
Επιχείρησα λοιπόν να κλείσω εισητήριο με Visa Debit της Πειραιώς (το διασταύρωσα κ απτο winbank οτι όντως είναι visa debit) κ έπερνα συνεχώς άκυρο.
Γνωρίζει κανείς τι ακριβώς παίζει με τις κάρτες, τις ελληνικές κάρτες κ την easy ?
Βαλ' την σαν electron κι αν εχει λεφτα η καρτα θα στη δεχτει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.258
Μηνύματα
885.373
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom