EasyJet Tαξιδευοντας με την EasyJet

fotis169

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαιάμι (Η.Π.Α.)
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Παιδιά έχω κάνει 2 πτήσεις με easy jet (Ρώμη και επιστροφη) και δεν είχα κάποιο παράπονο ( σε σύγκριση με τα λεφτά που έδωσα παντα! 120 ευρω). Πάντως λογικό είναι να έχει κάποιες ιδιαιτερότητες (σαν low cost που είναι), όπως να μην προσφέρει φαγητό δωρεάν, να κάθεσαι όπου προλάβεις και την όχι και τόσο φιλική συμπεριφορά των ανθρώπων της. Οκ ότι πληρώσεις παίρνεις...
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Κοιτα στην easy ο,τι πληρωνεις παιρνεις. Ειδικα οταν εχει πολυ καλες τιμες αξιζει ειδικα για εξορμησεις που δεν απαιτουν βαλιτσα κλπ. Παντως μερικες φορες το παρακανει με τις τιμες ειδικα για SXF που το εχει μονοπωλιο... Παντως 120€ για Ρωμη δεν ειναι και λιγα... Ειδικα αν δεν πηγες πολυ high season
 

fotis169

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαιάμι (Η.Π.Α.)
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Κοιτα στην easy ο,τι πληρωνεις παιρνεις. Ειδικα οταν εχει πολυ καλες τιμες αξιζει ειδικα για εξορμησεις που δεν απαιτουν βαλιτσα κλπ. Παντως μερικες φορες το παρακανει με τις τιμες ειδικα για SXF που το εχει μονοπωλιο... Παντως 120€ για Ρωμη δεν ειναι και λιγα... Ειδικα αν δεν πηγες πολυ high season
Πήγα Απρίλιο κι ένα χρόνο πρίν είχα πάει με Αλιτάλια με 200 ευρώ. Τώρα έχει και με 100 ευρώ απότι είδα. Τέλος πάντων ήταν η πιό φτηνή επιλογή για την περίοδο που το είχα κλείσει. Πάντως για πολύωρο ταξίδι όντως δεν λέει....
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Πήγα Απρίλιο κι ένα χρόνο πρίν είχα πάει με Αλιτάλια με 200 ευρώ. Τώρα έχει και με 100 ευρώ απότι είδα. Τέλος πάντων ήταν η πιό φτηνή επιλογή για την περίοδο που το είχα κλείσει. Πάντως για πολύωρο ταξίδι όντως δεν λέει....
Κοιτα αμα θες να πας Λονδινο και εχει 150€ η easy και 180€ η Α3 ή η ΒΑ, δεν αξιζει. Αμα ομως εχεις βρει με τπτ 70-80€ Ρωμη, Μιλανο ή με πχ 100€ Βερολινο, τοτε αξιζει...
 

fotis169

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαιάμι (Η.Π.Α.)
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Κοιτα αμα θες να πας Λονδινο και εχει 150€ η easy και 180€ η Α3 ή η ΒΑ, δεν αξιζει. Αμα ομως εχεις βρει με τπτ 70-80€ Ρωμη, Μιλανο ή με πχ 100€ Βερολινο, τοτε αξιζει...
Αξίζει αλλά 2 μήνες που κοίταγα για πτήση ποτέ δεν βρήκα για Ρώμη με διψήφια τιμή! Πάντως η easy έχει ωραίο χρωματατάκι! Σου ανεβάζει την διάθεση το πορτοκαλάκι! Τίποτα δεν είναι τυχαίο...
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Εγω γενικα οταν κανω αεροπορικο ταξιδι ανεβαινει η διαθεση μου :D
 

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
Καλησπέρα! να ρωτησω κι εγω με την σειρα μου για την ευκολη...
Σκεφτομαι για Βερολινο τον Αυγουστο κα η τιμη που βρηκα για 2 ατομα ειναι περιπου 250 ευρω, ειναι καλη η τιμη? γιατι περισι που κοιτουσα για ιδια περιοδο εβρισκα κατι 150αρια μουρλια...να τις ξεχασω αυτες τις τιμες λεον??η να περιμενω? μιας και ειναι αρκετα νωρις ακομα?
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Καλησπέρα! να ρωτησω κι εγω με την σειρα μου για την ευκολη...
Σκεφτομαι για Βερολινο τον Αυγουστο κα η τιμη που βρηκα για 2 ατομα ειναι περιπου 250 ευρω, ειναι καλη η τιμη? γιατι περισι που κοιτουσα για ιδια περιοδο εβρισκα κατι 150αρια μουρλια...να τις ξεχασω αυτες τις τιμες λεον??η να περιμενω? μιας και ειναι αρκετα νωρις ακομα?
Εννοείς να περιμένεις μήπως βγάλει άλλη εταιρία προσφορά; ή μήπως και ρίξει η easy την τιμή της; To δευτερο δε νομίζω να συμβεί γιατί όσο πλησιάζει ο Αυγουστος το πιθανότερο είναι να ανεβάζουν την τιμή. Π.χ. εγώ για Βερολίνο εκλεισα πριν 3-4 μήνες για το τριήμερο καθαράς Δευτέρας και το εισητήριο μετεπιστροφής κόστιζε 68 ευρώ, και τώρα έχει 130..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.115
Likes
41.395
Το Skyscanner έχει πάρα πολλές μέρες με περίπου 170 ευρώ τον Αύγουστο. Αν τις εντοπίσεις, κλείστες. Μια χαρά τιμή είναι και αρκετά μεγάλη χειραποσκευή επιτρέπει, δεν θα χρειαστεί να χρεωθείς βαλίτσα.
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Αξίζει αλλά 2 μήνες που κοίταγα για πτήση ποτέ δεν βρήκα για Ρώμη με διψήφια τιμή! Πάντως η easy έχει ωραίο χρωματατάκι! Σου ανεβάζει την διάθεση το πορτοκαλάκι! Τίποτα δεν είναι τυχαίο...
ποιους μήνες έψαχνες και δεν βρήκες για Ρώμη με διψήφιο νούμερο?? εγώ πήγα πέρυσι, 65 ευρώ αλε-ρετουρ, φλεβάρη με κλείσιμο ένα μήνα πριν, κι αν τα έκλεινα μια εβδομάδα πιο πριν θα ήταν 55 ευρω. με παραξενεύει αυτό που λες
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.653
Likes
12.493
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Ψάχνει για Αύγουστο, αν θυμάμαι καλά από άλλο τόπικ, όπου λογικό οι τιμές να είναι υψηλές.

Αλήθεια πολύ καιρό έχω να δω προσφορά easyjet...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.115
Likes
41.395
Οι προσφορές για το καλοκαίρι βγήκαν από το Νοέμβρη και εξαφανίστηκαν σε ελάχιστες μέρες. Η ιστοσελίδα τους στο fb εκείνες τις μέρες είχε πολλές διαμαρτυρίες ότι οι προσφορές δεν ήταν και τόσο φτηνές φέτος. Οι τιμές από δω και στο εξής μάλλον θα έχουν ανοδική πορεία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.710
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom