EasyJet Tαξιδευοντας με την EasyJet

Nikos1986

Member
Μηνύματα
907
Likes
4.008
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Καλημερα! Θυμαμαι παλια η easyjet ειχε πτησεις Αθηνα-Παρισι. Δεν βρισκω πια αυτο το δρομολογιο διαθεσιμο. Εχει σταματησει ή εχει γινει εποχικο ή τι..;
Αυτό ακριβώς κοίταζα προχθές! :haha:

Το δρομολόγιο είναι όντως εποχικό και είχε χθες 2/9 το τελευταίο...

Όπως λέει και ο Θανάσης, πλέον κοιτάζεις Sky Express / Transavia / Aegean / Air France. Η Transavia πετάει για Orly, οι υπόλοιπες για Charles de Gaulle.
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.274
Likes
7.927
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!

Sof Guru

Member
Μηνύματα
222
Likes
1.266
Επόμενο Ταξίδι
Πάργα-Πηγές Αχέροντα
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία, Αργεντινή
Καλημέρα !!!
Καταχώρησα πρόσφατα ακύρωση πτήσης μέσω manage my booking στην Easyjet και έστειλα αίτημα για επιστροφή έστω των φόρων . Μου απάντησαν μέσω ενός αυτοματοποιημένου μέιλ ότι θα καθυστερήσει η απάντηση στο αίτημα μου . Έχεις κάποιος άλλος ακυρώσει για προσωπικούς λόγους πτήσεις ;
Ήταν για δύο άτομα η ακύρωση μετ' επιστροφής .
 
Last edited:

THALIAL

Member
Μηνύματα
297
Likes
864
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτία
Καλημέρα !!!
Καταχώρησα πρόσφατα ακύρωση πτήσης μέσω manage my booking στην Easyjet και έστειλα αίτημα για επιστροφή έστω των φόρων . Μου απάντησαν μέσω ενός αυτοματοποιημένου μέιλ ότι θα καθυστερήσει η απάντηση στο αίτημα μου . Έχεις κάποιος άλλος ακυρώσει για προσωπικούς λόγους πτήσεις ;
Ήταν για δύο άτομα η ακύρωση μετ' επιστροφής .
Στις αρχές του 2020 με την έναρξη των απαγορεύσεων του covid ακύρωσα πτήση και ζήτησα τους φόρους αεροδρομίου, μετά από ένα μήνα τα είδα στην πιστωτική κάρτα μου με την οποία είχα κάνει την αγορά.
 

kostasblue

Member
Μηνύματα
24
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΝΝΗ
Kαλημερα, ερωτηση για "επιλογη θεσεων" στην easyjet..

Yπαρχει περιπτωση εαν ΔΕΝ κανω επιλογη καθισματων με το οποιο εξτρα κοστος μια οικογενεια 3 ατομων(1 παιδακι 3 ετων) κατα τhn αυτοματη επιλογη θεσεψν κατα το check in να μας τοποθετησει σε τελειως διαφορετικες θεσεις;;
 

Gioref

Member
Μηνύματα
165
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Kαλημερα, ερωτηση για "επιλογη θεσεων" στην easyjet..

Yπαρχει περιπτωση εαν ΔΕΝ κανω επιλογη καθισματων με το οποιο εξτρα κοστος μια οικογενεια 3 ατομων(1 παιδακι 3 ετων) κατα τhn αυτοματη επιλογη θεσεψν κατα το check in να μας τοποθετησει σε τελειως διαφορετικες θεσεις;;
Καλημέρα, προχθές έκανα check-in με αυτόματη επιλογή θέσεων σε 2 πτήσεις και μας έβαλε ενήλικες και παιδιά μαζί..
 

kostasblue

Member
Μηνύματα
24
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΝΝΗ
απο οτι διαβασα γραφουν στο σαιτ αν κανεις νωρις checkin κατα 99.9% βγαινουν οι θεσεις μαζι,,,
..Επισης αν δεν κανω λαθος γραφουν οτι το checkin ανοιγει κανενα μηνα νωριτερα;;; τοσο πολυ, ισχυει αυτο;
 

Gioref

Member
Μηνύματα
165
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
απο οτι διαβασα γραφουν στο σαιτ αν κανεις νωρις checkin κατα 99.9% βγαινουν οι θεσεις μαζι,,,
..Επισης αν δεν κανω λαθος γραφουν οτι το checkin ανοιγει κανενα μηνα νωριτερα;;; τοσο πολυ, ισχυει αυτο;
Ενα μήνα πριν ανοίγει ναι, εγώ το έκανα 2 εβδομάδες πριν, πιστεύω όσο νωρίτερα γίνει τόσο καλύτερα..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.456
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom