ΗΠΑ Tι αεροπορικη να επιλεξω?

arabickostas

Member
Μηνύματα
461
Likes
1.501
Ρωτησα για απευθείας κ επειδή η απάντηση ηταν λιγο βαριά στην τσέπη, είπα να ρωτήσω κ για πτήσεις με ανταπόκριση.. Συγνωμη αν σας μπέρδεψα αλλα κ στο μυαλο μ είναι ακομα μπερδεμένα τα πράγματα.. κ μένα δ μ αρέσει καθολου να ταξιδεύω με ανταπόκριση,δ εχω ταξιδέψει ποτε ετσι κ με αγχώνει..
Σας ευχαριστω όλους για τις απαντήσεις σας..
Αν βρίσκεις αυτές τις τιμές που λες Αύγουστο μέσω Ιταλίας κλείσε άμεσα. Μια καλή ευκαιρία να νιώσεις τα λεφτά που θα μείνουν στη τσέπη σου και θα ξεπεράσεις το σκόπελο των αγνώστων για σένα πτήσεων με ανταπόκριση αφού θα διαπιστώσεις τι αστείο πράγμα είναι και σε αγχωνει χωρίς λόγο. Καλό ταξίδι οπότε κ αν κλείσεις!
 

nikoletta1982

Member
Μηνύματα
139
Likes
25
Αν βρίσκεις αυτές τις τιμές που λες Αύγουστο μέσω Ιταλίας κλείσε άμεσα. Μια καλή ευκαιρία να νιώσεις τα λεφτά που θα μείνουν στη τσέπη σου και θα ξεπεράσεις το σκόπελο των αγνώστων για σένα πτήσεων με ανταπόκριση αφού θα διαπιστώσεις τι αστείο πράγμα είναι και σε αγχωνει χωρίς λόγο. Καλό ταξίδι οπότε κ αν κλείσεις!
Η αληθεια ειναι οτι μ αγχώνει η ανταπόκριση.. Με βοηθήσατε πολυ παντως,νομιζω οτι εχω καταλήξει..
Θελω μονο να ρωτήσω αν στον γυρισμο ετσι οπως τα γραφει γυριζω με Delta; Κλείνω εισιτήρια στην Alitalia κ πεταω με Delta; Σορι αν ρωταω βλακειες αλλα ουτε αυτο μ χει ξανατύχει..
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.571
Να είσαι σίγουρη οτι με βοήθησες πολύ.. Επειδή έψαχνες για τον Αύγουστο κ εσύ μ απάντησες ακριβώς στην απάντηση μ κ σ ευχαριστώ.. Αυτήν την στιγμή υπάρχει πτήση για το πήγαινε στις 14 Αυγούστου με Alitalia με στάση στην Ρώμη για 1 ώρα κ 40 λεπτά κ γύρνα στις 24 απευθείας με Alitalia αλλά γράφει οτι εκτελείται απο την Delta κ κάνουν 615 ευρώ.. Δλδ γυρίζουμε με Delta? Λες να τα βγάλουμε?
Πιστεύω πως η τιμή για πτήση με απευθείας επιστροφή είναι πολύ καλή! Με alitalia έχω πετάξει μόνο για Ιταλία δεν ξέρω πως είναι σε υπερατλαντικό αλλά αν λεει πως οι πτησεις εκτελουνται με delta εγώ θα έκλεινα.. Υπάρχει πιθανότητα με ελάχιστα παραπάνω να βρεις με απευθειας πτήση και στο πήγαινε αλλά αν δεν έχεις ευελιξία με τις ημερομηνιες για να το πολυψαχνεις και δε σε πειράζει η μικρή στάση, μια χαρά είναι αυτό που βρήκες!

Edit: Βρήκα τις πτήσεις σου και τώρα τις δίνει 596 ευρώ.. Πας με alitalia και γυρνάς με delta.. Έχει όμως στις 16 με 26 Αυγούστου με 655 ευρώ απευθείας και οι δύο πτήσεις με delta. Δείχνει klm στο skyscanner αλλά η delta εκτελεί τις πτήσεις.. Προσωπικα για 50 ευρώ θα προτιμούσα αυτό.. Και θα έκλεινα τώρα ναμαι σίγουρη..
 
Last edited:

nikoletta1982

Member
Μηνύματα
139
Likes
25
Πιστεύω πως η τιμή για πτήση με απευθείας επιστροφή είναι πολύ καλή! Με alitalia έχω πετάξει μόνο για Ιταλία δεν ξέρω πως είναι σε υπερατλαντικό αλλά αν λεει πως οι πτησεις εκτελουνται με delta εγώ θα έκλεινα.. Υπάρχει πιθανότητα με ελάχιστα παραπάνω να βρεις με απευθειας πτήση και στο πήγαινε αλλά αν δεν έχεις ευελιξία με τις ημερομηνιες για να το πολυψαχνεις και δε σε πειράζει η μικρή στάση, μια χαρά είναι αυτό που βρήκες!

Edit: Βρήκα τις πτήσεις σου και τώρα τις δίνει 596 ευρώ.. Πας με alitalia και γυρνάς με delta.. Έχει όμως στις 16 με 26 Αυγούστου με 655 ευρώ απευθείας και οι δύο πτήσεις με delta. Δείχνει klm στο skyscanner αλλά η delta εκτελεί τις πτήσεις.. Προσωπικα για 50 ευρώ θα προτιμούσα αυτό.. Και θα έκλεινα τώρα ναμαι σίγουρη..
Ναι το κακό είναι οτι πρεπει να φύγουμε 14.. Κ γω μόνο Ιταλία έχω πάει με Alitalia..μήπως εχει πετάξει κάποιος άλλος μ αυτό το δρομολόγιο;
Δλδ να ρωτήσω,στον γυρισμό αν κ θα έχουμε κλείσει με Alitalia θα πετάξουμε με την πτήση της Delta;Δλδ στον πίνακα ανακοινώσεων θα δούμε την πτήση της Delta;
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Δλδ να ρωτήσω,στον γυρισμό αν κ θα έχουμε κλείσει με Alitalia θα πετάξουμε με την πτήση της Delta;Δλδ στον πίνακα ανακοινώσεων θα δούμε την πτήση της Delta;
Ναι! (Είναι πτήσεις codeshare)
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.571
Ναι το κακό είναι οτι πρεπει να φύγουμε 14.. Κ γω μόνο Ιταλία έχω πάει με Alitalia..μήπως εχει πετάξει κάποιος άλλος μ αυτό το δρομολόγιο;
Δλδ να ρωτήσω,στον γυρισμό αν κ θα έχουμε κλείσει με Alitalia θα πετάξουμε με την πτήση της Delta;Δλδ στον πίνακα ανακοινώσεων θα δούμε την πτήση της Delta;
Αν πρεπει οπωσδήποτε να πετάξετε συγκεκριμένη ημερομηνία τότε μια χαρά είναι αυτή που βρήκες με 600 ευρώ.. Στην επιστροφή στον πίνακα ανακοινώσεων θα ψάχνεις για την πτήση της delta. Αυτή θα γράφει και το Boarding pass σου.. Στην πύλη θα δείχνει στην οθόνη και τις άλλες εταιρίες με τις οποίες κάνει codeshare αλλά ο αριθμός πτήσης θα είναι της delta. Αν κάνεις online check in θα το κάνεις κανονικά από το site της alitalia αλλά αν μετά μπεις και στο site της delta θα φαίνεται μια χαρά η κράτηση σου!
 

nikoletta1982

Member
Μηνύματα
139
Likes
25
Mε Turkish airlines δεν το κοιταξες καθολου?Γιατι εγω σκεφτομαι με Turkish να κλεισω για το ιδιο ταξιδι!
Κοιτάξαμε κ έχει πτήσεις με ανταπόκριση κ είναι στα 975ευρώ για τις μέρες που θέλουμε.. Κοίταξε βέβαια κ εσύ για τις ημερομηνίες που θες γιατί μπορεί να σε βολεύουν.. Εμάς βγαίνει 300ευρώ πιο φτηνά με Alitalia..

Ναι! (Είναι πτήσεις codeshare)
οκ.. Ευχαριστώ..

Αν πρεπει οπωσδήποτε να πετάξετε συγκεκριμένη ημερομηνία τότε μια χαρά είναι αυτή που βρήκες με 600 ευρώ.. Στην επιστροφή στον πίνακα ανακοινώσεων θα ψάχνεις για την πτήση της delta. Αυτή θα γράφει και το Boarding pass σου.. Στην πύλη θα δείχνει στην οθόνη και τις άλλες εταιρίες με τις οποίες κάνει codeshare αλλά ο αριθμός πτήσης θα είναι της delta. Αν κάνεις online check in θα το κάνεις κανονικά από το site της alitalia αλλά αν μετά μπεις και στο site της delta θα φαίνεται μια χαρά η κράτηση σου!
οκ.. Ωραία.. Τώρα κατάλαβα.. Οπότε ας προχωρήσουμε στην κράτηση με την Alitalia..:clap:
Σ ευχαριστώ πολύ για όλες τις πληροφορίες κ την βοήθεια..
 
Last edited by a moderator:

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.571
Κοιτάξαμε κ έχει πτήσεις με ανταπόκριση κ είναι στα 975ευρώ για τις μέρες που θέλουμε.. Κοίταξε βέβαια κ εσύ για τις ημερομηνίες που θες γιατί μπορεί να σε βολεύουν.. Εμάς βγαίνει 300ευρώ πιο φτηνά με Alitalia..



οκ.. Ευχαριστώ..



οκ.. Ωραία.. Τώρα κατάλαβα.. Οπότε ας προχωρήσουμε στην κράτηση με την Alitalia..:clap:
Σ ευχαριστώ πολύ για όλες τις πληροφορίες κ την βοήθεια..
Νασαι καλά, και καλό σας ταξίδι!! Αν θες οτιδήποτε άλλο για την οργάνωση του ταξιδιού εδώ είμαστε! Αγαπάμε Νέα Υόρκη!
 

christos21

Member
Μηνύματα
22
Likes
1
Επειδή θέλω να κλείσω αεροπορικά από Θεσσαλονίκη για Νέα υόρκη ποια εταιρία θεωρείτε πιο καλή (δεν εννοώ απο θέμα ασφάλειας αλλά για άνεση-αεροπλάνα-εξυπηρέτηση κτλ). Swiss, Austrian, Luftansa, Delta, KLM, Turkish, Brussels;
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
897
Likes
3.944
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Δεν έχω πετάξει με όλες αυτές για να κάνω σύγκριση. Στις ΗΠΑ έχω πάει μόνο 1 φορά με Swiss (Αθήνα - Ζυρίχη - Λος Άντζελες και πάλι πίσω) και μείναμε ευχαριστημένοι.
Πετάξαμε με 321 προς/από Ζυρίχη και με 340 προς/από Λος Άντζελες. Το μόνο πρόβλημα ήταν στην επιστροφή όταν από το 340 μπήκαμε στο 321 που μας φαινόταν μικρό :haha:.
Τα αεροπλάνα μια χαρά, πολλοί επιβάτες (όπως κι εμείς), κυρίως από τις ΗΠΑ, έβαλαν κάμποσες τσάντες στην καμπίνα χωρίς πρόβλημα. Από την εταιρεία μείναμε ευχαριστημένοι και θα τη σύστηνα. Στη Ζυρίχη είχαμε γύρω στις 5 ώρες αναμονή, ήταν καλές για να κάνεις βόλτα στο αεροδρόμιο, να τσιμπήσεις τίποτα και με την άνεσή σου να πας στην πύλη που έφευγε η επόμενη πτήση.

Έλεγξε αν οι Delta και KLM περιλαμβάνουν και βαλίτσες στην τιμή που βρίσκεις.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Επειδή θέλω να κλείσω αεροπορικά από Θεσσαλονίκη για Νέα υόρκη ποια εταιρία θεωρείτε πιο καλή (δεν εννοώ απο θέμα ασφάλειας αλλά για άνεση-αεροπλάνα-εξυπηρέτηση κτλ). Swiss, Austrian, Luftansa, Delta, KLM, Turkish, Brussels;
Έχω πετάξει υπερατλαντικά με Turkish και Lufthansa. Θα τις έβαζα με αυτή τη σειρά και μετά Swiss, αν και από την τελευταία έχω εμπειρία μόνο εντός Ευρώπης. Τούρκικες: καλύτερο φαγητό, δύο βαλίτσες (αν σ' ενδιαφέρει κάτι τέτοιο) και μου άρεσε και το inflight entertainment πιο πολύ, απ' ότι θυμάμαι. Αεροπλάνα μεγάλα, σέρβις καλό. Delta δε θα πήγαινα με τίποτα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.526
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom