Ισλανδία Takk Fyrir Ísland ή αλλιώς… Σε ευχαριστούμε Ισλανδία

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.335
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Σκοπεύω να κάνω το γύρο του νησιού τον Αυγουστο με campervan
Καθως βρισκομαι στην φαση του σχεδιασμου θελω να ρωτησω:
Ποσες ημερες εχεις προγραμματισει; Τα εισιτηρια ποσο καιρο πριν τα εψαξες;
 

geospy

Member
Μηνύματα
21
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο πλανήτης
Απαγορεύεται εκ του νόμου και έχει μεγάλα πρόστιμα. Κατά τη γνώμη μου, μην το επιχειρήσεις και μπλέξεις. Οι F roads είναι απαγορευτικοι για τα συμβατικά αυτοκίνητα
Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση! Σίγουρα δεν θα το επιχειρήσω,αφού το απαγορεύει ο νόμος.
 

geospy

Member
Μηνύματα
21
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο πλανήτης
Καθως βρισκομαι στην φαση του σχεδιασμου θελω να ρωτησω:
Ποσες ημερες εχεις προγραμματισει; Τα εισιτηρια ποσο καιρο πριν τα εψαξες;
Γεια σου Ντίνα! Διαβάζω συχνά τα σχόλια σου για Ισλανδία και ξέρω ότι το ψάχνεις! Αντε με το καλό να έρθει η στιγμή που θα μας γράφεις τη δικιά σου εμπειρία!
Δυστυχώς το αποφάσισα μόλις πριν δύο εβδομάδες και έκλεισα ότι καλύτερο βρήκα ύστερα από 2-3 μέρες. Αλμυρή η τιμή στα 450 με βαλίτσα και χωρίς να ρισκάρω με εταιρίες όπως η Wizz που ακυρώνει πτήσεις και ξεμείνω ... Αν θέλεις καλή τιμή σίγουρα πρέπει να το ψάχνεις πιο νωρίς...
10 μέρες το πρόγραμμα μου λόγω προυπολογισμού,γιατί κάθε μέρα κοστίζει! Αν έκλεινα τώρα,θα έβαζα άλλες 2 μέρες,χωρίς αυτό να σημαίνει ότι οι 10 είναι λίγες. Πιστεύω και με 8 μέρες κάποιος μπορεί να δει και να χαρεί τα καλύτερα ή μάλλον τα πιο βασικά χωρίς να μείνει παραπονεμένος(μην ξεχνάς πως τον Αυγουστο οι μέρες είναι μεγάλες -κάτι πολύ βασικό για το πρόγραμμα σου, είναι ποια εποχή θα πας). Αλλωστε όπως έχουν γράψει όλοι όσοι πήγαν,πρέπει να υπάρχει λόγος να ξαναπάμε,και είμαι σίγουρος ότι το ίδιο θα λέμε και εμείς!!!
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.335
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Ευχαριστω φιλε @geospy για την απαντηση σου. Φαινεται πολυ οτι εχω φαει κολλημα, ε; :haha:
Σιγουρα θα γραψω ιστορια αλλα πρωτα θα διαβασω την δικη σου για να αντλησω πληροφοριες ;) Παντως το εισιτηριο το βρηκες καλα, για τελευταια στιγμη. Τοσο το βρισκω για ενα χρονο μετα. Lufthansa να υποθεσω;
 

geospy

Member
Μηνύματα
21
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο πλανήτης
Ευχαριστω φιλε @geospy για την απαντηση σου. Φαινεται πολυ οτι εχω φαει κολλημα, ε; :haha:
Σιγουρα θα γραψω ιστορια αλλα πρωτα θα διαβασω την δικη σου για να αντλησω πληροφοριες ;) Παντως το εισιτηριο το βρηκες καλα, για τελευταια στιγμη. Τοσο το βρισκω για ενα χρονο μετα. Lufthansa να υποθεσω;
Εκλεισα με SAS,σίγουρα με Lufthansa θα κόστιζε περισσότερο. Εβρισκα και με 350 μέσω της kiwi που δίνει κάποιες εγγυήσεις ,αλλά για 100e διαφορά δεν θεώρησα ότι αξίζει να ρισκάρω τέτοιο ταξίδι. Ανταπόκριση σε Κοπεγχάγη με 8 ώρες αναμονή την κάθε φορά,ώστε να να βγαίνει άνετα βόλτα στην πόλη.
Επειδή είμαι σίγουρος ότι έχεις διαβάσει όλες τις ιστορίες για Ισλανδία,να ξέρεις ότι δεν χρειάζεσαι κάτι άλλο για να μάθεις, εκτός από λεπτομέρειες ή μικρές απορίες ίσως... Φυσικά πρόθυμα να βοηθήσω όσο και όπως μπορώ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.415
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom