Τανζανία TANZANIA Πληροφοριες Σαφαρι

Ioannis_kap

Member
Μηνύματα
7
Likes
23
Χαίρεται, εν τέλει μπορεί να γράψει κάποιος πόσο κόστισε το κλασσικό σαφάρι 3,4,5 μέρες από Αρουσα ή Κιλιμάντζαρο?

Είχε γράψει ένα μέλος σε μια ιστορία για ένα ταξιδιωτικό αλλά μου έστειλαν διπλάσια τιμή (περίπου στα 1000€).

Μπορεί να γράψει κάποιος ή να μου στείλει τιμές πάνω κάτω από κα Μαίρη ή οποιαδήποτε άλλον?
Καλησπέρα, μήπως έχετε νεότερα;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.259
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Αν ψάχνεις την κυρία Μαίρη, εδώ αναφέρεται η προσωπική της ιστορία και το σάιτ της εταιρείας της
Μακριά σε μία ξένη χώρα, στην υποσαχάρια Αφρική
Καλός και χρήσιμος ο σύνδεσμος για το site της κ.Μαίρης αλλά και τέτοια ιστορία αγάπης είχα καιρό να διαβάσω....;)
 

Ioannis_kap

Member
Μηνύματα
7
Likes
23
Σε ταξίδι που θα πραγματοποιήσουμε τον επόμενο μήνα Τανζανία υπάρχει μια, κάπως ρισκαδορικη, σκέψη να μην κλείσουμε σαφάρι (λόγω υψηλού για τη τσέπης μας κόστους) αλλά να μεταφερθούμε Αρουσα και να κοιτάξουμε να κανονίσουμε για game drive εκεί δια ζώσης.
Υπάρχει κάποιος που το έχει επιχειρήσει η που μπορεί να μας διαφωτίσει πάνω σε αυτό?
Επίσης βλέπουμε και το Dar Salam- Αρουσα με τραίνο-κυρίως για την εμπειρία 🤔.
 

Manos46

Member
Μηνύματα
586
Likes
2.452
Ονειρεμένο Ταξίδι
???
Έχει επισκεφτεί κάποιος κάποια από τα παρακάτω παρκα? Nyerere National Park ή το Mikumi National Park
 

hitman47

Member
Μηνύματα
44
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βιετνάμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παναμάς- Κόστα Ρίκα
Καλησπέρα,

αυτό το ταξίδι είναι το ονειρικό μου το αγαπημένο μου ο υπέρτατος προορισμός. έχω δει πάρα πολλά ντοκιμαντέρ για την άγρια ζωή εκεί, έχω διαβάσει τόσα άρθρα, έχω δει άπειρες εικόνες και δεν μπορώ να φανταστώ πως θα είναι να το εκπληρώσω.

Είμαστε μια παρέα 3 ατόμων. Θέλουμε να συνδυάσουμε σίγουρα 2 μέρες Σερενγκέτι, 1 Νγκορονγκόρο 1 μέρα Ταρανγκιν, 1 μέρα κιλιμάντζαρο μέχρι το basecamp, γνωριμία με κάποιες φυλές κ σβήσιμο 3 μέρες Ζανζιβάρη. Μη πω πως υπάρχει σκέψη να πάμε Ναιρόμπι και να περάσουμε κ 2-3 μέρες εκεί.

Ε τα κόστη δεν πέφτουν κάτω από 5000 με τα αεροπορικά. Μέχρι 4000 τα δίνω. Αλλά 5+. Κ αυτά χωρίς το κομμάτι της κένυας.

Δε γίνεται τόσο ακριβά. Θέλουμε να πάμε Αυγουστο. Υπάρχει κάποιος που κατάφερε κάτι ποιο οκονομικό; Να κόψω κάτι που είναι πολύ ακριβό;

Μου φαίνεται πως η πιο οικονομική λύση είναι με κάποιο ελληνικό πρακτορείο, αλλά ακολουθείς το πρόγραμμά τους, δε βλέπεις όσα θα ήθελες εσύ και πας τις ημερομηνίες που ορίζουν αυτοί. Με πρακτορείο πέφτει κάτω από 4000.

Βέβαια οι τιμές που θα μου πείτε δεν ήταν του 2022, μετά από πανδημία, πόλεμο, ενεργειακή κρίση.

Παρόλα αυτά θέλω τα φώτα σας γιατί αρχίζω και απελπίζομαι.
 
Μηνύματα
111
Likes
265
Καλησπέρα,

αυτό το ταξίδι είναι το ονειρικό μου το αγαπημένο μου ο υπέρτατος προορισμός. έχω δει πάρα πολλά ντοκιμαντέρ για την άγρια ζωή εκεί, έχω διαβάσει τόσα άρθρα, έχω δει άπειρες εικόνες και δεν μπορώ να φανταστώ πως θα είναι να το εκπληρώσω.

Είμαστε μια παρέα 3 ατόμων. Θέλουμε να συνδυάσουμε σίγουρα 2 μέρες Σερενγκέτι, 1 Νγκορονγκόρο 1 μέρα Ταρανγκιν, 1 μέρα κιλιμάντζαρο μέχρι το basecamp, γνωριμία με κάποιες φυλές κ σβήσιμο 3 μέρες Ζανζιβάρη. Μη πω πως υπάρχει σκέψη να πάμε Ναιρόμπι και να περάσουμε κ 2-3 μέρες εκεί.

Ε τα κόστη δεν πέφτουν κάτω από 5000 με τα αεροπορικά. Μέχρι 4000 τα δίνω. Αλλά 5+. Κ αυτά χωρίς το κομμάτι της κένυας.

Δε γίνεται τόσο ακριβά. Θέλουμε να πάμε Αυγουστο. Υπάρχει κάποιος που κατάφερε κάτι ποιο οκονομικό; Να κόψω κάτι που είναι πολύ ακριβό;

Μου φαίνεται πως η πιο οικονομική λύση είναι με κάποιο ελληνικό πρακτορείο, αλλά ακολουθείς το πρόγραμμά τους, δε βλέπεις όσα θα ήθελες εσύ και πας τις ημερομηνίες που ορίζουν αυτοί. Με πρακτορείο πέφτει κάτω από 4000.

Βέβαια οι τιμές που θα μου πείτε δεν ήταν του 2022, μετά από πανδημία, πόλεμο, ενεργειακή κρίση.

Παρόλα αυτά θέλω τα φώτα σας γιατί αρχίζω και απελπίζομαι.
Θα σου πρότεινα να επισκεφτείς την σελίδα safari bookings εκει θα βρεις πολλές επιλογές σε όλο το φάσμα των τιμών. Εγώ την ίδια περίοδο πριν 3 χρόνια μέσω γραφείου που είχα βρει από την συγκεκριμένη σελίδα είχα πάει στην Κένυα. Γενικά οι τιμές για σαφάρι στην Κένυα είναι φθηνότερες.
 

hitman47

Member
Μηνύματα
44
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βιετνάμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παναμάς- Κόστα Ρίκα
Θα σου πρότεινα να επισκεφτείς την σελίδα safari bookings εκει θα βρεις πολλές επιλογές σε όλο το φάσμα των τιμών. Εγώ την ίδια περίοδο πριν 3 χρόνια μέσω γραφείου που είχα βρει από την συγκεκριμένη σελίδα είχα πάει στην Κένυα. Γενικά οι τιμές για σαφάρι στην Κένυα είναι φθηνότερες.
Σευχαριστω για τη σελίδα. Μαλλον Κενυ ειναι πιο φτηνα αλαλ το ονειρο μου ειναι η Τανζανια και τα παρκα εκει.
 
Μηνύματα
4
Likes
14
Γεια σας δυστυχώς τώρα είδα την ερώτηση σας, αυτό εξαρτάται από τα καταλύματα τις μέρες του Σαφάρι κλπ εγω ειχα παει 4 μέρες σαφάρι με σκηνες σε καμπινγκ και 2 μερες hotel σε Αρουσα (1μερα πριν και 1 μετα το σαφαρι) συνολο 6 μέρες 750 euro
Συμπεριλαμβανετε το φαγητο στο σαφαρι αυτοκινητο βενζινη εισοδο στα παρκα

Αν ενδιαφέρεστε ακόμη πειτε μου να σας στείλω 2 επαφές και να το παζαρεψετε
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.545
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom