Ινδονησία Terima Kasih Bali! (Ευχαριστώ Μπαλί!)

kag

Member
Μηνύματα
37
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Berlin
Ταξίδι-Όνειρο
Mexico
Συνήθως γυρνούσαμε το Ubud μεσημέρι ή βράδυ... Κρίμα. Μάλλον χρωστάω περισσότερες επισκέψεις στο Μπαλί.
Επισης... ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΦΟΡΕΣ??? Είσαι πια Μπαλινέζα Ρενάτα μου! Respect...
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Αν περπατούσες μετα την δύση του ήλιου στα δρομάκια του ubud θα άκουγες παντού μπαλινέζικες μουσικές και θα αναρωτιόσουν απο που έρχονται στα αυτιά σου...
αυτο γιατί το σούρουπο σε κάθε ναό μαζεύονται τραγουδάνε και παίζουν μουσικές χορεύουν μέχρι αργά..το όλο θέαμα και άκουσμα συμπλήρωναν τα offerings προσφορές στους θεούς δηλαδη που κουβαλούσαν οι νέες στα κεφάλια τους με επίσημα χρυσοποικιλτα φορέματα...
δικαιολογημένα τα έχασες αυτα και εγω τα είδα και τα γνωρίζω μετά τις τέσσερις φορές στο νησί των θεών..
Με αυτά που μας γράφεις , με κάνεις να αισθάνομαι οτι έχω χάσει πολλά που δεν έχω πάει ακόμα :roll:
Φαίνεται πως ότι του λείπει σε παραλίες το αναπληρώνει το πανέμορφο φυσικό τοπίο , η ατμόσφαιρα και οι άνθρωποι. Μάλλον πρέπει να μπει στο πρόγραμμα :)
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Με αυτά που μας γράφεις , με κάνεις να αισθάνομαι οτι έχω χάσει πολλά που δεν έχω πάει ακόμα :roll:
Φαίνεται πως ότι του λείπει σε παραλίες το αναπληρώνει το πανέμορφο φυσικό τοπίο , η ατμόσφαιρα και οι άνθρωποι. Μάλλον πρέπει να μπει στο πρόγραμμα :)
Τα τοπία στο Ubud και τριγύρω είναι τα ωραιότερα που έχω δει στη ζωή μου. Αλλά φυσικά ξεχνάς το θέμα θάλασσα και ούτε τα Γκίλι αξίζουν.

Να γράψω ένα στόρυ για το snorkelling που έκανα στη Μύκονο? :haha: Αμέ, και εκεί ακόμα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.301
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom