The Official Offtopic v5

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Τα 2 "κουλά" της εβδομάδας

1ον Σε σουπερ μάρκετ, είδα μια γυναίκα ρομά, που στο χέρι της είχε (κακοχτυπημένο) τατουάζ στο χερι με την λέξη "γιοργος" . Γέλαγα για περίπου 1 ώρα.

2ον Στην Αθήνα (νομίζω στο Μενίδι) είδα γραφείο κηδειών που ονομαζόταν "Η Σούλα". Χριστούλη μου!! Νόμιζα ότι ήταν κομμωτήριο ή κάτι τέτοιο...
Εσπαγα το κεφάλι μου για μια εβδομάδα να καταλάβω το ΓΙΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑΤΙ να ονομάσεις ενα γραφείο κηδειών Η Σούλα! Γιατί?
Εχω δει κι άλλο που ονομαζόταν "Το Μετά". Κι αυτό για τα μπάζα ως όνομα και ολίγον αγριευτικό με Χ-Files προεκτάσεις , αλλά διάολε απο το Σούλα καλύτερο.
Μα Σούλα? ΣΟΥΛΑ? ΣΟΥΛΑ?????
 
Μηνύματα
152
Likes
1.104
Ααα, υπάρχει και καλύτερο από τη Σούλα, το γραφείο τελετών "Το Συγχωράδικο" επί της λεωφόρου Μεσογείων, αρκετά προσεγμένο και κυριλέ εμφανισιακά, παρεμπιπτόντως.

Και βέβαια στην τιμημένη Θεσσαλονίκη...
20150128_161358.jpg

Πρόκειται περί της ιδίας αλυσίδος άραγε; (Ναι)
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Μα Σούλα? ΣΟΥΛΑ? ΣΟΥΛΑ?????
Εχεις σκεφτει οτι μπορει να ειναι αρχικα,λεω εγω τωρα....πχ Σας Ομορφαινουμε Υπερβολικα Λαμπερα Αστραφτερα η Στον Ομορφο Υψιστο Λαμπερα Αποστελλουμε...η κατι τετοιο;:rolleyes-80:
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Κατι χρονια πριν στο εμπα για Καλαματα,Θουρια νομιζω ηταν ενα μπαρ πανω στο δρομο..επιγραφη ΣΑΒΑΝΑ..να περναω χρονια να το βλεπω και ν μουρμουραω ,μα σαβανα(ο τονος στο πρωτο α)?τι αρρωστος ειναι αυτος που εβγαλε κωλομπαρο σαβανα..Μεχρι που μια μερα περναγα με ντοπιο φιλο και εξεφρασα την απορια μου..Με κοιταξε με απορια..τι σαβανα ,μανα μου?Σαβανα το λεμε..ο τονος στο δευτερο αλφα...ΣΑΒΑΝΑ...
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Ενσταση για το Μπαμπούλας. Στο ιδιο το σαιτ του αναφέρει ότι:

ΧρήσιμηΕνημέρωση
“Ο Οίκος Τελετών "Αφοι Μπαμπούλα" (Υιοί Στέλιου Μπαμπούλα) θα ήθελε να ενημερώσει το αξιότιμο κοινό της πόλης μας, ότι ουδεμία επαγγελματική σχέση υπάρχει με συνεπώνυμο γραφείο τελετών.”

Η εταιρία μας θα ήθελε να σας ενημερώσει ότι στις υπηρεσίες τηλεφωνικού καταλόγου, πρέπει να διευκρινίζεται την επωνυμία " ΣΤΕΛΙΟΣ ΜΠΑΜΠΟΥΛΑΣ ή ΑΦΟΙ ΜΠΑΜΠΟΥΛΑ Ο.Ε. ".

Αρα ομιλούμε για 2 μπαμπούλες. Σούλα όμως? Μια!
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.755
Μέλη
38.902
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom