The Official Offtopic v5

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Με τα φαγητά δεν θα ασχολήθω, σίγουρα όμως θα απασχολήσει το θέμα τις διάφορες ζωοφιλικες οργανώσεις (1 ολόκληρη στάνη βλέπω στο τραπέζι!).
Οσο για το φλέγον και σοβαρό ζήτημα ζύθου, έχω να δηλώσω: ΑΙΣΧΟΣ! Καλά τα λέει η Nedelja ! 1? 1? μόνο 1 μπίρα πάνω στο τραπέζι? Μας κάνετε ρεζίλι εμας τους Ελληνες βρε! Θα μας πουν ξενέρωτους! Παραγγείλετε άμεσα κανα 2 τελάρα, για να σώσετε την όποιa τιμή μας απέμεινε....
Πριν φύγετε το κατάστημα θα πρέπει να είναι κάπως έτσι:
Περί μπυρός:
Ο συνταξιδιώτης μου ήταν εγκρατής άνθρωπος και έπινε λίγο
Όσο για μένα ας όψονται τα γεράματα που φέρνουν συχνοουρία. Αν δεν ήθελα σαν το σκύλο να αναζητώ δεντράκια για κατούρημα κάθε λίγο και λιγάκι θα είχα ενδώσει στην μπυροποσία. Αλλά δεν μου πήγαινε κιόλας βρε παιδί μου όλα τα τραπέζια να πίνουν τσάι... που επί τη ευκαιρία το σιχάθηκα από το πιες πιες. Και το πιλάφι επίσης. Δηλώνω αποχή για αποτοξίνωση
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Απο το πρωι αυτη η φωτογραφια εχει αναστατωσει την ψυχη μου..τοσα πολλα και τοσο δυνατα συναισθηματα..πονος κι απελπισια γι αυτα τα μωρα,περηφανια και συγκινηση για τον αντρα που παλευει να τα σωσει,βαθυ μισος για οσους εφεραν τα πραματα εδω παιζοντας για το κερδος με ανθρωπινες ζωες,ανημπορια και ενοχη για τα τοσα λιγα που μπορεις να κανεις..απελπισια..
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
μόλις είδα βίντεο με τον Benedict Cumberbatch να μιλάει για τους Σύριους πρόσφυγες και μεταξύ άλλων να διαβάζει ένα ποίημα κάποιου Σομαλού πρόσφυγα. μια συγκεκριμένη φράση μου καρφώθηκε:
"you have to understand that no one puts a child in a boat unless the water is safer than the land"
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Η τελευταια ζωοφιλικη ομαδα στο ουζμπεκισταν εδολοφονηθει, τεμαχιστηκε κ σερβιριστηκε ως σαζλικ. Κοινως κρεας, κι Αγιος ο Αλλαχ.
Παντως το μερος τα σπαει.
View attachment 133811
Μια μικρή διόρθωση: Σερβιρίστηκε ως σούπα και ουχί ως σασλικ, διότι όλος ο ντουνιάς γνωρίζει τι κάνει ο φιλάνθρωπος Ισλάμ Καρίμοφ στους αντιπάλους του
https://el.wikipedia.org/wiki/Ισλάμ_Καρίμοφ
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Το μπάρμπι- μπαλόνι είναι εικαστική παρέμβαση του μετρό ή το κρατάει η (πονεμένη) κυρία?
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom