The Official Offtopic v5

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Υπέροχο, μοναδικό και κάπου συγκινητικό!!!
'Οπως η συγκίνηση που κρύβεται πολλές φορές σε μιά αναχώρηση ή στον ερχομό ενός αγαπημένου προσώπου σε κάποιο αεροδρόμιο.
Μου θύμισε ροκ όπερα του A. L. Webber.
Σ' ευχαριστούμε @karfitsa! Πολλά likes!!!
Πράγματι,έχουν κάνει καλή δουλειά,πιθανόν γιατί είναι διαφημιστικό της T-Mobile...Οταν το είχα πρωτοδεί,το έπαιξα 5,6 φορές για να το "χορτάσω".
Επίσης,με εντυπωσίασε ότι δεν υπάρχουν μουσικά όργανα!
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
:haha::haha::haha:

Ο Αλέφαντος για το δίλημμα Ελύτης ή Ρίτσος
Δεν πήρανε νόμπελ ποιηταράδες, μεγαθήρια και πήρε ο Ελύτης με τα τριφύλλια και τα χελιδόνια, ο χαβαλές.

http://provocateur.gr/out-about/12662/o-alefantos-gia-to-dilhmma-elyths-h-ritsos
Που είναι η έκπληξη, τα έχουν πει πολλοί για τον Αλεπουδέλη, κάπου θα το άκουσε και ο Αλέφαντος.
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Aς μου λύσει κάποιος την εξής απορία:
Είναι δυνατόν κάποιος να έχει ξυπνήσει φορτσάτος Κυριακάτικα απο τις 4 τα χαράματα, να έχει κάνει φασίνα απο το υπόγειο μέχρι την ταράτσα, τα κοτέτσια, τις αποθήκες, τα υπόστεγα, τα πατάρια , να έχει βγάλει " παλιά πλυντήρια, παλιές (γ)κουζίνες, παλιούς θερμοσίφωνες, παλιά (γ)καλοριφέρ, παλιά σίδερα" και κατά τις 7 το πρωί που λαλούν το κοκόρια να περιμένει στο πεζοδρόμιο καμαρωτός και με χαμόγελο στα χειλη, αδημονώντας να περάσει παλιατζής , ο οποίος με την στεντόρεια φωνή του μέσω της ντουντούκας των 190 ντεσιμπέλ - παραποιημένης σαν εγγραφο ομολογίας επί Χούντας βεβαίως βεβαίως- να περιμένει να του τα πασσάρει? Εφτά το πρωι? ΕΦΤΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ? ΕΦΤΑ ΤΟ ΠΡΩΙ? Ημαρτον παναγιά μου! Μάστιγα.... μάστιγα... έχουν καταντήσει...

υγ Επί χρόνια νόμιζα ότι δεν έλεγαν "παλιές κουζίνες", αλλά "παλιές κουρτίνες", και αναλογιζόμενη σκεφτόμουν "μα τι τις θέλουν τις παλιές κουρτίνες? τι να τις κάνουν? Είναι αυτό το αξάν το γαλλικό που με σκοτωνει....
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Aς μου λύσει κάποιος την εξής απορία:
υγ Επί χρόνια νόμιζα ότι δεν έλεγαν "παλιές κουζίνες", αλλά "παλιές κουρτίνες", και αναλογιζόμενη σκεφτόμουν "μα τι τις θέλουν τις παλιές κουρτίνες? τι να τις κάνουν? Είναι αυτό το αξάν το γαλλικό που με σκοτωνει....
Μην αγχωνεσαι εγω αναρωτιομουν πέρα απο τις κουρτίνες (κουζίνες) τι θέλει τις ρόμπες (σόμπες).
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Επί χρόνια νόμιζα ότι δεν έλεγαν "παλιές κουζίνες", αλλά "παλιές κουρτίνες", και αναλογιζόμενη σκεφτόμουν "μα τι τις θέλουν τις παλιές κουρτίνες? τι να τις κάνουν?

"Gone with the wind" (1939) To συνολάκι από παλιές κουρτίνες.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Έλεγα πού να το ρωτήσω, πού να το ρωτήσω, εδώ θα το ρωτήσω...

Πριν μια εβδομάδα γνώρισα έναν ιταλό δημοσιογράφο ο οποίος ήρθε στο Εκουαδόρ για να κάνει ένα ντοκιμαντέρ σχετικά με την αντίσταση των ιθαγενών του χωριού Σαραγιάκου στον Αμαζόνιο κόντρα στις πετρελαϊκές. Ε, ο τυπάς πέταξε από Μαδρίτη για Κίτο με 150 ευρά, με ένα πρόγραμμα standby, το οποίο όλη τη βδομάδα το ψάχνω αλλά άκρη δεν έχω βγάλει και δεν είναι πια εδώ να τονε ρωτήσω. Παίζει ρόλο το ότι ο συγκεκριμένος ταξιδεύει πολύ, άρα πιθανών να έχει καμιά αναβαθμισούλα σε καμιά αεροπορική ή να ελπίζομεν και εμείς οι κοινοί θνητοί;
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.550
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom