The Official Offtopic v6

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

duty_free

Member
Μηνύματα
903
Likes
3.226
Ειναι φανερο οτι ασπαστηκαν τον χριστιανισμο καπως αργα.
στην βιλνα, στον καθεδρικο, ενας τουριστικος σωφέρ, εκανε λόγο οτι ησαν οι πιο αργοί, οι λιθουανοί στον παιδοθέτηση (μη μας πουν και πατριαρχικους) του χριστιανισμου (10ος αιών; ) αν και μετα "πολώνισαν" όσον αφορά τον ποσον του καθολικισμού τους.

Φήμαι πάντως λεγουσιν οτι οι χριστιανοφοβικοί ετοιμαζουν θριαμβική αναφορα στο οτι ο ψαλιδοκλάδης λιθουανος δέντρος, ειναι μια ξεκαθαρη μνεία στην παθογένεια που προκαλεσαν στον κόσμονε οι σταυροφορίες, η ιερά εξεταση και ο πατηρ Παπαρούπα.

Ω! παρεσύρθην! πολλά ειπα στο οφτοπικ. σας αφηνω! παω να δω για Ουαλλία <3 <3
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Αυτός πάντως που φτιάχνει πράσινα ψαλίδια στο Βίλνιους, κάνει χρυσές δουλειές!
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Στο Ντάντλεϊ στην Μαύρη Χώρα της Αγγλίας έχουν μια "επίκαιρη" σειρά ομιλιών για τα καθεστώτα του κόσμου.

0B7CCEFF-D548-40C6-85CA-9C3B4B1302CE.jpeg

Black country living museum, Dudley
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Θέλω να πω τον πόνο μου. Είμαι στο αεροδρόμιο της Σιγκαπούρης και η πτήση μου για Ντουμπάι αναβάλλεται για 2η φορά γιατί λέτε? Λόγω σφοδρής βροχόπτωσης έκλεισε το αεροδρόμιο!! Φίλος που μας περιμένει εκεί, λέει ότι γίνεται κατακλυσμός!!
 

jimakos

Member
Μηνύματα
196
Likes
1.002
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!
Θέλω να πω τον πόνο μου. Είμαι στο αεροδρόμιο της Σιγκαπούρης και η πτήση μου για Ντουμπάι αναβάλλεται για 2η φορά γιατί λέτε? Λόγω σφοδρής βροχόπτωσης έκλεισε το αεροδρόμιο!! Φίλος που μας περιμένει εκεί, λέει ότι γίνεται κατακλυσμός!!
Υπομονή!
Συμβαίνουν και αυτά.
Σας δώσαν καμία παροχή (φαγητό, ύπνο κτλ) ή σας έχουν αφήσει να ξεροσταλιάζετε???
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Υπομονή!
Συμβαίνουν και αυτά.
Σας δώσαν καμία παροχή (φαγητό, ύπνο κτλ) ή σας έχουν αφήσει να ξεροσταλιάζετε???
Δε με πείραξε που περιμέναμε, απλά μου φάνηκε περίεργο να βρέχει τόσο πολύ στο Ντουμπάι! Πλημμύρισαν δρόμοι, το ξενοδοχείο απ' έξω ήταν λίμνη... σήμερα είναι καλύτερα:)
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Βρήκα κάτι να με χαλάει στην εταιρία που κάποιοι αγαπούν να μισούν (aka Ryanair). Βρίσκω τη συντριπτική πλειοψηφία των γυναικών αεροσυνοδών απεριποίητες/κακόγουστες. Το μαλλί σε πρόχειρο κότσο με απαίσια κοκαλάκια και τούφες να πετάνε εδώ κι εκεί, υπερβολικό μακιγιάζ και τεράστια νύχια σε σκούρες, γκλίτερ αποχρώσεις. Εντάξει, βρίσκω υπερβολικό κι αυτό που έχω ακούσει ότι εφαρμόζεται αλλού (υποχρεωτικά ίδια μάρκα κ απόχρωση κραγιόν για όλες τις αεροσυνοδούς) αλλά αν είναι να κυκλοφορούν έτσι, ας μπουν κάποιοι κανόνες τέλος πάντων:p
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.029
Likes
12.137
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Βρήκα κάτι να με χαλάει στην εταιρία που κάποιοι αγαπούν να μισούν (aka Ryanair). Βρίσκω τη συντριπτική πλειοψηφία των γυναικών αεροσυνοδών απεριποίητες/κακόγουστες. Το μαλλί σε πρόχειρο κότσο με απαίσια κοκαλάκια και τούφες να πετάνε εδώ κι εκεί, υπερβολικό μακιγιάζ και τεράστια νύχια σε σκούρες, γκλίτερ αποχρώσεις. Εντάξει, βρίσκω υπερβολικό κι αυτό που έχω ακούσει ότι εφαρμόζεται αλλού (υποχρεωτικά ίδια μάρκα κ απόχρωση κραγιόν για όλες τις αεροσυνοδούς) αλλά αν είναι να κυκλοφορούν έτσι, ας μπουν κάποιοι κανόνες τέλος πάντων:p
Προσπαθησε να εισαι ευγενικη μαζι τους και να μην δειχνεις πως σε χαλαει η εμφανιση τους, οπως ακριβως κανουν κι αυτες οταν σε βλεπουν.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Προσπαθησε να εισαι ευγενικη μαζι τους και να μην δειχνεις πως σε χαλαει η εμφανιση τους, οπως ακριβως κανουν κι αυτες οταν σε βλεπουν.
Είπα ότι το δείχνω ή ότι δεν είμαι ευγενική;;!

Κι όσο για το αν είναι εκείνες ευγενικές γενικά, μην παίρνεις όρκο ούτε γι' αυτό.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.029
Likes
12.137
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Είπα ότι το δείχνω ή ότι δεν είμαι ευγενική;;!

Κι όσο για το αν είναι εκείνες ευγενικές γενικά, μην παίρνεις όρκο ούτε γι' αυτό.
Δεν παιρνω ορκο για τιποτα. Μεχρι πριν απο λιγο δεν περιμενα ποτε να διαβασω τετοιο σχολιο απο σενα.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.438
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom