The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

gkalla

Member
Μηνύματα
1.257
Likes
6.753
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Απαπα. Τσαπατσουλιες δεν κάνουμε, μια ιστορία και καλή όταν γυρίσω.
Εννοείτε πως περιμένουμε την "κανονική" ιστορία μετά, αυτό δεν το διαπραγματευόμαστε...
Αλλά έλεγα μήπως πάρουμε καμιά προκαταβολή, ένα "προσεχώς", ένα teaser-άκι βρε αδερφέ.;)
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.257
Likes
6.753
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Η μεταφορά των Φαραώ από την πλατεία Ελευθερίας στο νέο μεγαλύτερο Μουσείο του κόσμου, ποιος δεν θα ήθελε να είναι εκεί?
Meanwhile στην Ακροπολη μετα την τσιμεντοστρωση μπαινει για πρωτη φορα πινακιδα χορηγου+ υπουργου. Δεν εχει πατο αυτο που ζουμε. H Μενδώνη ετοιμάζει μαρμάρινη επιγραφή με το όνομά της στην Ακρόπολη! - 3pointmagazine
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.433
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Πολύ ενδιαφέρουσα και περιεκτική συνέντευξη fenia42!
Έκανα εγγραφή και στο κανάλι των Trip Flakes στο youtube για μελέτη.
Σε ευχαριστώ!
Χαίρομαι που σου άρεσε! Τα παιδιά μπροστά και πίσω από τις κάμερες είναι επαγγελματίες, γι' αυτό τους εμπιστεύτηκα απόλυτα και με ικανοποίησε και το αποτέλεσμα. Τη συνέντευξη την είδαν αρκετές γυναίκες και είναι πραγματικά υπέροχο ότι εξαπλώνεται η ιδέα του solo female traveling. Spoiler alert ο επόμενος καλεσμένος τους είναι ένας από τους μεγαλύτερους ταξιδευτές της χώρας μας!
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.428
Τους είπα θα σας ειδοποιήσω :haha:
Αυτα ειναι τα περισσευματα δηλαδή;; η σειρά σου πότε είναι κανονικά;


Εκεί δεν μιλάνε ούτε Ισπανικά, ούτε Καταλανικά. Μόνο Οξιτάνικα.
Οξιτανική γλώσσα - Βικιπαίδεια
η αλλιώς αρανικά ή είναι άλλη διάλεκτος;;
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Χαίρομαι που σου άρεσε! Τα παιδιά μπροστά και πίσω από τις κάμερες είναι επαγγελματίες, γι' αυτό τους εμπιστεύτηκα απόλυτα και με ικανοποίησε και το αποτέλεσμα. Τη συνέντευξη την είδαν αρκετές γυναίκες και είναι πραγματικά υπέροχο ότι εξαπλώνεται η ιδέα του solo female traveling. Spoiler alert ο επόμενος καλεσμένος τους είναι ένας από τους μεγαλύτερους ταξιδευτές της χώρας μας!
Έχω ενεργοποιήσει το καμπανάκι και περιμένω με αγωνία.
Σε ευχαριστώ και πάλι!
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
Τα αρανικά είναι μια διάλεκτος των Οξιτάνικων. Επειδή είναι μια διάλεκτος που την μιλάνε μόνο 5000
άνθρωποι στην κοιλάδα του Αράν είχε γίνει ένας νόμος πριν μια δεκαετία να την χρησιμοποιούν στις συναλλαγές τους με την Καταλανική κυβέρνηση για να μην χαθεί η γλώσσα (διάλεκτος). Στην ουσία τα Οξιτάνικα και τα Αρανικά είναι ίδιες γλώσσες κατά 99%
Αυτα ειναι τα περισσευματα δηλαδή;; η σειρά σου πότε είναι κανονικά;
Ναι είναι ακυρώσεις γιατί είχαν μεγάλη εβδομάδα εδώ και πολλοί προτίμησαν να πάνε στα εξοχικά τους παρά να τρέχουν στα κέντρα υγείας. Να φανταστείς πριν από λίγο πήραν τηλ για την μάνα μου για αύριο στις 12. Θεωρητικά είμαι Μάιο με αρχές Ιουνίου. Ακριβώς δεν ξέρω. Είμαι στους τελευταίους του 60-65.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.839
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom