The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
αυτο εγινε γιατι παααααρα πολυς κοσμος πλεον εχει και αλλους τροπους ενημερωσης.
Το πιστεύεις αυτό? αν δεν είσαι συνδρομητής σε εφημερίδες και σάιτ που εμπιστεύεσαι απλά καταναλώνεις σκουπίδια. Ποτέ στην ιστορία της ενημέρωσης δεν δυσκολευόσουν τόσο πολύ να ξεχωρίσεις την είδηση από την σαβούρα.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.419

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Επιτέλους βρέθηκε ο τόπος με το ιδανικό όνομα για να μείνουν πριν εγκατασταθούν οριστικά στην Κυπαρισσία

View attachment 352618
Επειδή όπως έχω αναφέρει είμαι....κατάσκοπος, θα σου πω την απάντηση σε αυτή την πρόταση. Πήγαινε κάπως έτσι:
"Παιδιά μη λέμε περιοχές, γιατί θα μαθευτεί και έτσι όπως θα είμαστε μαζεμένοι μπορεί να μας ρίξουν κανένα πύραυλο - εμβόλιο (wtf?) για να μας μπολιάσουν όλους. Άλλωστε αυτός ο κινέζικος πύραυλος που θα πέσει στα κεφάλια κάποιων, αποκλείεται να είναι ένα τέτοιο πείραμα??"

Από τα πλέον ψαγμένα. Δειαδοσται111!
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
ποια ειναι η πιο σκληρη,και κακοπληρωμενη δουλεια στην ελλαδα;(για εξωτερικο δεν γνωριζω)...η δουλεια της καμαριερας,πλυστρας,καθαριστριας,σιδερωτριας,μαγειρισσας,ανασφαλιστης ,εποχιακης καμαριερας παιδια....πριν μερικα χρονια αντεξα μια εβδομαδα,σημερα αντεξα μονο μια μερα....ποναω παντου,μεση,χερια,γονατα,ποδια,κεφαλι...σαν να σαι οικοδομος σε γυναικα....ενα ατομο(εγω) μονη μου θα τα βγαζα περα ολη την κοβιντ φρεε σεζον...παραιτηθηκα πριν λιγο...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
ποια ειναι η πιο σκληρη,και κακοπληρωμενη δουλεια στην ελλαδα;(για εξωτερικο δεν γνωριζω)...η δουλεια της καμαριερας,πλυστρας,καθαριστριας,σιδερωτριας,μαγειρισσας,ανασφαλιστης ,εποχιακης καμαριερας παιδια....πριν μερικα χρονια αντεξα μια εβδομαδα,σημερα αντεξα μονο μια μερα....ποναω παντου,μεση,χερια,γονατα,ποδια,κεφαλι...σαν να σαι οικοδομος σε γυναικα....ενα ατομο(εγω) μονη μου θα τα βγαζα περα ολη την κοβιντ φρεε σεζον...παραιτηθηκα πριν λιγο...
Ανασφαλιστη?
Ας του ευχηθουμε στο αφεντικο να τα κανει ολα μονος του για παιδαγωγικους λογους/στρωσιμο χαρακτηρα.
 
Last edited:

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Ανασφαλιστη?
Ας του ευχηθουμε στο αφεντικο να τα κανει ολα μονος του για παιδαγωγικους λογους/στρωσιμο χαρακτηρα.
στα νησια δεν ασφαλιζουν κανεναν που δουλευει για σεζον...σου λεει ελα μωρε δυο μηνακια δουλευουμε κι εμεις,σε ολα τα νησια αυτο,οχι μονο εδω,μονο δημοσιοι υπαλληλοι ασφαλιζονται,κι αμα σ αρεσει σου λεει,αλλιως θα βρω αλλη,εμενα δε μ αρεσε,και αντεξα μια μερα,αλλοι αντεχουν μηνες και χρονια σακατηδες,30 και 40 ετων να μοιαζουν με 80 απ την κακουχια,εμενα με λενε καλομαθημενη...αθηναια,οσο κι αν μενω εδω,αθηναια με λενε...και για να γελασουμε λιγο,καπως ετσι
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Φιλη δουλεψε 2-3 χρονια σεζον, απειρη δουλεια, ΚΑΝΕΝΑ ρεπο για ολο το καλοκαιρι, τη μερα που ορκιζοταν με το ζορι της εδωσαν αδεια για μια μερα, να ρθει Θεσσαλονικη και την επομενη παλι πισω για δουλεια. Τρελες απαιτησεις, λεφτα οχι ιδιαιτερα καλα. Αν θυμαμαι καλα τους επαιρναν (απο ολους τους εργαζομενους) τα πουρπουαρ. Τα αφεντικα ηταν θειοι της.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.419
ο γιος μου δουλευει Μύκονο .. με ρεπό, με καλές αποδοχές, ασφαλισμένος(με σύμβαση) με δωματιάκι αξιοπρεπες και με μπόνους.. Αλλά πέρασε και απο όλα τα παραπάνω που λέτε μέχρι που κάποιο επώνυμο κατάλυμα δεν τους πλήρωσε τους τελευταιους 2 μήνες.. η κατασταση ειναι τραγική στην πλειονότητα..
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Να ρωτησω κατι ασχετο . Μετα απο αυτα που εγιναν με το pamediakopes και αλλα παρομοια γραφεια ,οταν ηταν να επιστρεψουν χρηματα απο ακυρωμενες πτησεις , σε ποιο να ψαξω για πτηση εντος Ελλαδας ;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.321
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
σε ποιο να ψαξω για πτηση εντος Ελλαδας ;
Γιατί να ψάξεις μέσω γραφείου και όχι απευθείας στην ίδια την αεροπορική;
Τόσο μεγάλη διαφορά τιμής έχουν που αξίζει;
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Διάβασα στο Τουίτερ ένα ποστ που έλεγε ότι το ΑΖ δίνει στο ανοσοποιητικό ένα ψάρι, ενώ τα mrna το μαθαίνουν να ψαρεύει.
Έχει καμία δόση αλήθειας αυτό, για όσους ξέρουν?

Από περιέργεια πιο πολύ, εγώ δεν αλλάζω!! #teamastra
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.531
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom