The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Εδω της Ελλαδας. Η γ ηλικια χτυπαει σε τοιχο, δεν προχωραει καλα

View attachment 355312
Ευχαριστώ. Αν κρίνω από το γεγονός ότι η γιατρός είπε την γιαγιά μου (92 χρονών) να μην κανει το εμβόλιο "γιατί είναι πολύ μεγάλη και δεν αξίζει να πάρει το ρίσκο", υπάρχουν αιτίες γι' αυτή την κατανομή. Εν το μεταξύ όλη η υπόλοιπη οικογένειά μας έχει κάνει ή κλείσει ραντεβού και προστατεύονται με διπλή μάσκα ακόμα για χάρη της γιαγιάς.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.061
Likes
41.253
Ευχαριστώ. Αν κρίνω από το γεγονός ότι η γιατρός είπε την γιαγιά μου (92 χρονών) να μην κανει το εμβόλιο "γιατί είναι πολύ μεγάλη και δεν αξίζει να πάρει το ρίσκο", υπάρχουν αιτίες γι' αυτή την κατανομή. Εν το μεταξύ όλη η υπόλοιπη οικογένειά μας έχει κάνει ή κλείσει ραντεβού και προστατεύονται με διπλή μάσκα ακόμα για χάρη της γιαγιάς.
Αν κλεισουν παλι του χρονου τα σχολεια λογω της καθε γιαγιας που ακουει και τον καθε Εφραιμ, θα βγει ο κοσμος στους δρομους και θα τους κυνηγαει με συριγγα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.061
Likes
41.253
Υποψιν ο Μ Ο της Ελλαδας με 2 δοσεις δεν εχει φτασει ακομη το 25%. Αυτα που παρεθεσα δεν ειναι οι πληρως εμβολιασμενοι, θα αργησει λιγο ακομη να φτασει σε τετοια επιπεδα ο πληρης εμβολιασμος.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.885
Likes
14.456
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Αν κλεισουν παλι του χρονου τα σχολεια λογω της καθε γιαγιας που ακουει και τον καθε Εφραιμ, θα βγει ο κοσμος στους δρομους και θα τους κυνηγαει με συριγγα.
Στο σημείο αυτό να πω ότι είμαι 7 μήνες χωρίς δουλειά γιατί ακόμα δε φτάσαμε το 50%
Αλλά μη με περνάτε για καμιά εξαρτημένη από το μισθό μου.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.883
Likes
26.820

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.752
Επόμενο Ταξίδι
........
Πρώτη δόση pfizer χθες το μεσημέρι.
Μέχρι το βράδυ μια ελαφριά ενόχληση και οίδημα στο σημείο του εμβολίου. Από το βράδυ και όλη μέρα σήμερα έντονη κόπωση, μυαλγίες, αρθραλγίες, κεφαλαλγία και βουλωμένα αυτιά. Είχα την αίσθηση ενός hangover.
Το πιο περίεργο είναι πως αν και περίμενα να κάνω πυρετό ή έστω δέκατα εμφάνισα υποθερμία.
Η θερμοκρασία μου κυμαίνεται από 35 μέχρι 35.5 κι εγώ νομίζω πως καίγομαι.
Από νωρίς το απόγευμα τα συμπτώματα αρχίζουν να υποχωρούν σταδιακά.
 

bandit650

Member
Μηνύματα
623
Likes
2.853
Στο σημείο αυτό να πω ότι είμαι 7 μήνες χωρίς δουλειά γιατί ακόμα δε φτάσαμε το 50%
Αλλά μη με περνάτε για καμιά εξαρτημένη από το μισθό μου.
Η δουλειά σου πως γίνεται να εξαρτάται από το ποσοστό εμβολιασμών;
 

vikara

Member
Μηνύματα
477
Likes
4.059
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Η δουλειά σου πως γίνεται να εξαρτάται από το ποσοστό εμβολιασμών;
Προφανώς ανήκει στους εργαζομένους σε επιχειρήσεις που ακόμα είναι σε αναστολή γιατί δεν θεωρείται ασφαλές το άνοιγμα τους.Δεν έχουν ανοίξει ακόμα τα πάντα. Κάθε εβδομάδα γίνονται ανακοινώσεις με τις επιχειρήσεις που ανοίγουν με βάση τα δεδομένα που έχουν στη διάθεσή τους οι ειδικοι(εγώ ειδική δεν είμαι,αυτό υποθέτω ότι συμβαίνει)
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Η δουλειά σου πως γίνεται να εξαρτάται από το ποσοστό εμβολιασμών;
Όχι μόνο η δουλειά της (ή όποιου άλλου) αλλά λίγο πολύ και οι ζωές (ή η ποιότητα ζωής) όλων μας εξαρτώνται από την πορεία των εμβολιασμών.

Ένα καλό ποσοστό ανοσίας πάμε να πετύχουμε, μπας και δούμε καμία άσπρη μέρα και την περίφημη "κανονικότητα" να επιστρέφει...
 

vikara

Member
Μηνύματα
477
Likes
4.059
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Όχι μόνο η δουλειά της (ή όποιου άλλου) αλλά λίγο πολύ και οι ζωές (ή η ποιότητα ζωής) όλων μας εξαρτώνται από την πορεία των εμβολιασμών.
Δεν νομίζω ότι γίνεται κατανοητό αυτό από μεγάλη μερίδα του πληθυσμού της χώρας μας δυστυχώς.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Δεν νομίζω ότι γίνεται κατανοητό αυτό από μεγάλη μερίδα του πληθυσμού της χώρας μας δυστυχώς.
Είναι εμφανές αυτό (και στο παρόν φόρουμ και στην καθημερινότητά μας γενικά).
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.224
Μηνύματα
884.329
Μέλη
38.917
Νεότερο μέλος
drsofika

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom