The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.433
Πολλή ζέστη σημερα αν και δω που ειμαι σπάνια πιανει πανω απο 37 και μεχρι τωρα αυτες τις μερες δεν ξεπέρασε τους 35 .. Ειμαστε και δίπλα στη θάλασσα η οποία αρχίζει όμως και βραζει..
Προταση της ημέρας για οσους ειναι κοντα στην θάλασσα......στον πάτο της θάλασσας με ένα φυσοκάλαμο και ένα κινητό σε αδιάβροχη θήκη και αν δεν πιάνει το ιντερνετ τοτε sudoku μέχρι να πλαγιάσει ο ήλιος..
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.324
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
24 πλέον ώρες μετά και τη δεύτερη δόση του Astra Zeneca, με τις παρενέργειες αυτή τη φορά να είναι σαφώς και ευτυχώς πολύ λιγότερες. Μόνο μια κόπωση που την επιδεινώνει σίγουρα και η ζέστη.
Ούτε καν το χέρι δε πονάει το ίδιο!
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
6.776
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
24 πλέον ώρες μετά και τη δεύτερη δόση του Astra Zeneca, με τις παρενέργειες αυτή τη φορά να είναι σαφώς και ευτυχώς πολύ λιγότερες. Μόνο μια κόπωση που την επιδεινώνει σίγουρα και η ζέστη.
Ούτε καν το χέρι δε πονάει το ίδιο!
Welcome to the club των πλήρως εμβολιασμένων. Θα σε αφορούν πλέον και τα νέα προνόμια!!!
:)
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.324
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Welcome to the club των πλήρως εμβολιασμένων.
Να 'σαι καλά.
Θα σε αφορούν πλέον και τα νέα προνόμια!!!
Αυτό δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι θα συμβεί (και εν μέρει είναι λογικό) σε μια χώρα όπως η Ελλάδα.
Είναι περισσότερο ένας έμεσος μοχλός πίεσης σε όσους αρνούνται τον εμβολιασμό μπας και.
Δεν υπάρχει νομίζω ιδιοκτήτης/μαγαζάτορας που θα ρισκάρει να δεχτεί τους μεν η τους δε.
Ασε που δε δικαιούσαι σα κράτος να έχεις τους τουρίστες μπάτε σκύλοι αλέστε και τους πολίτες σου σε διαχωρισμό. Είναι μια πολύ μεγάλη συζήτηση αυτή.
Πάντως το έλλειμα παιδείας -γιατί τέτοιο είναι- δε καλύπτεται με καταστολή/περιορισμό.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.684
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Να 'σαι καλά.

Αυτό δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι θα συμβεί (και εν μέρει είναι λογικό) σε μια χώρα όπως η Ελλάδα.
Είναι περισσότερο ένας έμεσος μοχλός πίεσης σε όσους αρνούνται τον εμβολιασμό μπας και.
Δεν υπάρχει νομίζω ιδιοκτήτης/μαγαζάτορας που θα ρισκάρει να δεχτεί τους μεν η τους δε.
Ασε που δε δικαιούσαι σα κράτος να έχεις τους τουρίστες μπάτε σκύλοι αλέστε και τους πολίτες σου σε διαχωρισμό. Είναι μια πολύ μεγάλη συζήτηση αυτή.
Πάντως το έλλειμα παιδείας -γιατί τέτοιο είναι- δε καλύπτεται με καταστολή/περιορισμό.
Το ποσο συμφωνω μαζι σου δεν φανταζεσαι,σε φαση που νιωθω αβολα ως εμβολιασμενη πλεον,οι περισσοτεροι φιλοι μου δεν εχουν εμβολιαστει κι ειναι το λιγοτερο ρατσιστικο να διαχωριζουν ετσι τους ανθρωπους ,παντως στην πατμο,στον τουριστα κανουν τεμεναδες,στον ντοπιο οχι...ανεκαθεν ετσι ηταν,αλλα οπως ειπες μεγαλη συζητηση,και μεγαλο ελλειμα παιδειας,σε ολη την Ελλαδα,ελπιζω μονο να μην το ''καταπιουμε'' κι αυτο σαν λαος.
 

Sevro

Member
Μηνύματα
130
Likes
824
Μακαρι να γινοτανε σε ολες τις χωρες, να πουνε, οι εμβολιασμενοι επιστρεφουν στην απολυτη κανονικοτητα, οι ανεμβολιαστοι καθιστε με μασκες, αποστασεις, περιορισμους κλπ.

Μη μου πειτε αν ειναι δημοκρατικο ή συνταγματικο κλπ., με την ιδια λογικη που μας αφαιρουν προσωπικες ελευθεριες εδω και 1.5 χρονο στο ονομα της δημοσιας υγειας, μπορουν να τις αφαιρεσουν για τους ψεκασμενους στο ονομα της δημοσιας υγειας. Γιατι πρεπει να γινει σεβαστο το ατομικο δικαιωμα του αντιεμβολιαστη απο τη στιγμη που δεν εχει γινει σεβαστο το δικαιωμα του καθενος π.χ. στην ελευθερη μετακινηση εδω και τοσους μηνες ;

Γενικα η Δυση σερνει τα ποδια της σε ολη αυτη την ιστορια, εχω απογοητευτει παρα πολυ απο ολη την Ευρωπη, και σε επιπεδο ΕΕ και σε επιπεδο κυβερνησεων.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

paefstra

Member
Μηνύματα
13.055
Likes
41.223
στην ουασινγκτον που δινουν χορτο ειναι πιο προχω...
Εκπαιδευση στην κουλτουρα των επιδοματων και της καλοπερασης. Ετσι θα προχωρησει η χωρα? Δεν νομιζω :p
Να πανε να μαζεψουν κανενα ροδακινο, μπα...Επιδοματα, λεφτοδεντρα κλπ.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.324
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Κασερι 150 ευρω στους νεους που θα εμβολιαστουν 18-25 χρονων.
Κι εμείς ούτε μια μπύρα στην υγειά τους, ούτε ένα σαντουήτς...ΘΛΙΨΙC :mad:
Τζάμπα το τσιπάρισμα.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.241
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom