The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

turms

Member
Μηνύματα
2.074
Likes
2.838
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.112
Το θέμα είναι πως αυτές οι αποφάσεις συχνά αργούν. Θα στοιχημάτιζα πως θα υπάρξουν κι άλλες αποφάσεις αντισυνταγματικότητας μέτρων που παίρνονται ανά την Ευρώπη.

Αλλά μια και τώρα βγαίνουν οι αποφάσεις για το 2020, μάλλον για μέτρα που παίρνονται το 2021 θα πρέπει να περιμένουμε από το 2022 ή και αργότερα για να δούμε αν θα κριθούν συνταγματικά ή όχι.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
προς το παρον παιρνονται στο νοτο αποφασεις για το τελευταιο ταξιδι. η +30% αυξηση των κρατησεων εφερε στο Rotoli του Παλερμο ουρες. 900+ στην αναμονη.
δεν υπαρχει ιος λεμε.
183357654-48639938-da33-4a7a-bb15-985009a72c06.jpg
 
Last edited:

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.112
δεν υπαρχει ιος λεμε.
Δεν νομίζω ούτε το δικαστήριο στην Ισπανία να είπε πως δεν υπάρχει ιός, ούτε εγώ να έγραψα ποτέ κάτι τέτοιο.
Το σχόλιο που κάνεις δεν έχει καμία σχέση με την αντισυνταγματικότητα ή όχι των μέτρων για την οποία συζητάμε.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δεν νομίζω ούτε το δικαστήριο στην Ισπανία να είπε πως δεν υπάρχει ιός, ούτε εγώ να έγραψα ποτέ κάτι τέτοιο.
Το σχόλιο που κάνεις δεν έχει καμία σχέση με την αντισυνταγματικότητα ή όχι των μέτρων για την οποία συζητάμε.
δεν ειχε τιποτε να κανει με σενα η τα μετρα το σχολιο. το "δεν υπαρχει ιος" ειναι μοττο που χρησιμοποειται ευρεως. αν σε ενοχλει να βγαλω την παραθεση αφου παρανοηθηκε.
εδω διαδηλωνουμε για τη συνταγματικοτητα κ το δικαιωμα στα μπουζουκια και διπλα μας ακομα το τελευταιο ταξιδι δεν εχει ολοκληρωθει.
δεν υπαρχει ιος λεμε.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.112
δεν ειχε τιποτε να κανει με σενα η τα μετρα το σχολιο. το "δεν υπαρχει ιος" ειναι μοττο που χρησιμοποειται ευρεως. αν σε ενοχλει να βγαλω την παραθεση αφου παρανοηθηκε.
Η αλήθεια είναι πως ναι με ενόχλησε η παράθεση σε δικό μου μήνυμα και μάλιστα με μια φράση που ποτέ μα ποτέ δεν έχω πει ούτε γράψει, και μάλιστα έχω καταδικάσει κιόλας από τις πρώτες μέρες της πανδημίας το 2020.
Το αν χρησιμοποιείται ευρέως δεν το ξέρω, αλλά αφού δεν αφορά εμένα, ούτε και την απόφαση του δικαστηρίου της Ισπανίας, ευχαριστώ που το διευκρινίζεις.
Δεν υπήρχε λόγος να γραφτεί συνεπώς με παράθεση στο δικό μου μήνυμα και εννοείται κανένα πρόβλημα, εφόσον το διευκρινίζεις.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.881
Likes
26.797
δεν υπαρχει ιος λεμε.
Δηλαδή που μας έβαλες μια φωτογραφία από 24 Ιανουαρίου για διαφωνία του δήμου του Παλέρμο για αγορά τάφων από ιδιωτικό νεκροταφείο της Sant'Orsola για το κόστος ταφής,
έγιναν τα μέτρα στην Ισπανία συνταγματικά;
Έκανε η @alma πουθενά υπαινιγμό ότι δεν υπάρχει ιός;
 
Last edited:

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.323
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Πάντως ότι και να λέμε εμείς τα ζητήματα που εγείρονται είναι πολύ σοβαρά, οι εμβολιασμοί δε πηγαίνουν όπως θέλουμε, κάποια στιγμή το καλοκαίρι θα περάσει και τα μέτρα θα επανέλθουν, δε ξέρω υπό ποιες συνθήκες.
Χθες δε ξέρω τι γινόταν στην υπόλοιπη Ελλάδα, στη Θεσσαλονίκη όμως είδα από φωτογραφίες πάρα πολύ κόσμο στους δρόμους, γεγονός που σχολιάστηκε και μόνο σε καλό δε θα μας βγει...
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.752
Επόμενο Ταξίδι
........
Ιατρικός Σύλλογος Θεσσαλονίκης: «Σήμερα καλούμαστε να επιλέξουμε την επιστήμη ή τον σκοταδισμό»
Ο ΙΣΘ υπενθυμίζει ότι, όπως ανακοινώθηκε πριν από λίγες ημέρες, οι πολίτες θα μπορούν να εμβολιάζονται χωρίς οικονομική υποχρέωση και στα ιδιωτικά ιατρεία.

Να πείσει τους ανεμβολίαστους να αποφασίσουν τα εμβολιαστούν χωρίς καθυστερήσεις επιδιώκει ο Ιατρικός Σύλλογος Θεσσαλονίκης (ΙΣΘ) και, μάλιστα, για τον σκοπό αυτό έχει διανείμει χίλιες αφίσες με βασικό σύνθημα «Εμείς οι γιατροί εμβολιαστήκαμε, εσύ;» σε υγειονομικές περιφέρειες, δομές υγείας, νοσοκομεία, Κέντρα Υγείας, ΚΑΠΗ και δήμους του πολεοδομικού συγκροτήματος Θεσσαλονίκης.


kampania-emvoliasmou-apo-iatriko-syllogo-thessalonikis.jpg
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.752
Επόμενο Ταξίδι
........
Δυστυχώς υπάρχουν γιατροί που δεν εμβολιάστηκαν !!!!
Δυστυχώς υπάρχουν αλλά ευτυχώς όσοι δεν τρέξουν να εμβολιασθούν άμεσα από την 1η Σεπτεμβρίου θα πάρουν υποχρεωτικά το υπόλοιπο της κανονικής τους άδειας και εφόσον και πάλι δεν εμβολιασθούν τότε θα τίθενται σε καθεστώς άδειας χωρίς να πληρώνονται!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δηλαδή που μας έβαλες μια φωτογραφία από 24 Ιανουαρίου για διαφωνία του δήμου του Παλέρμο για αγορά τάφων από ιδιωτικό νεκροταφείο της Sant'Orsola για το κόστος ταφής,
έγιναν τα μέτρα στην Ισπανία συνταγματικά;
Έκανε η @alma πουθενά υπαινιγμό ότι δεν υπάρχει ιός;
δικηγορος απληρωτος...οι παλαιοι ξερουν.
ειπα υπαρχει ενα 30%+. οποιος καταλαβε καταλαβε. υπαρχει κ αφορητη ζεστη. σοβαρη δικαιολογια.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.063
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom