The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

alvadi

Member
Μηνύματα
554
Likes
2.820
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Σκέψεις για τους εφήβους μας μιας και σύντομα θα ανοίξει η πλατφόρμα και γι αυτούς. Τι σκέφτεστε να κάνετε όσοι έχετε παιδιά στην εφηβεία; Η ευρύτερη οικογένεια μου (ακόμη και τριτοξάδερφα που θα συναντήσω Αίγινα) όλοι εμβολιασμένοι. Κανένας αρνητής ή σκεπτικιστής, έχουν εμβολιαστεί και οι άνω των 20. Όμως εγώ για τα παιδιά ακόμα το σκέφτομαι. Σίγουρα δεν θα είμαι η πρώτη που θα τρέξω στην πλατφόρμα όπως έκανα με τον δικό μου εμβολιασμό. Τι σκέφτεστε να κάνετε όσοι έχετε παιδιά;
Η κόρη μου που δεν είναι ακόμα 21, έκανε και τις 2 δόσεις του moderna. Να σου πω την αλήθεια νιώθω λιγο πιο ξαλαφρωμένη γιατί οι νέοι σε αυτές τις ηλικίες ειναι δύσκολο να κλειστουν μέσα και φυσικά οι περισσότεροι δε προσέχουν.

Για τον γιο μου ρώτησα την παιδίατρο και μου απαντησε θετικά για το εμβόλιο αλλά να κλείσει πρώτα τα 16 (τα οποία τα κλεινει συντομα, τον Σεπτέμβρη). Το σκέφτομαι λιγο περισσότερο.. ασε να δουμε πως θα κυλίσει και ο Αύγουστος..
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.092
οι ΒΟΥΛΓΑΡΟΙ που είναι στην τελευταία ή στις τελευταίες έστω θέσεις με τα ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΑ ποσοστά εμβολιασμένων πως κατάφεραν και είναι σε καλύτερη κατάσταση από μας άραγε η μόνο στα μάτια των βρετανών είναι?(που αυτοί όμως δεν αστειεύονται και τα περνάν όλα από κόσκινο)??

Βρετανία: Φόβοι επαναφοράς της καραντίνας για όσους επιστρέφουν από την Ελλάδα | Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ

Ποιες χώρες της Ευρώπης αγωνίζονται να χρησιμοποιήσουν εμβόλια προτού λήξουν;
το άρθρο είναι της 1 ιουλίου...δείτε τα πολύ χαμηλά ποσοστα΄ εμβολιασμένων που αφορούν ρουμανία και βουλγαρία
Νομίζω πως η Ρουμανία θα προλάβει είτε να δωρίσει, είτε να πουλήσει κάποιες από τις δόσεις που λήγουν.

Εκτός από αυτά που πούλησε όπως γράφει και το άρθρο που παραθέτεις, θα δωρίσει και κάποια. 100.000 περίπου δωρίζει στο Βιετνάμ, 100.000 φάιζερ δωρίζει σε Μολδαβία και μερικές χιλιάδες ΑΖ στη Γεωργία, οπότε μάλλον αρκετά θα τα δώσει πριν λήξουν.

Romania to donate over 100,000 COVID-19 vaccine doses to Vietnam

Δεν ξέρω αν πούλησε τελικά και στην Ιρλανδία.Γιατί είχε γραφτεί για πώληση 1 εκ. δόσεων.

Covid-19: Ireland to buy one million vaccine doses
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
το υπουργειο υγειας της γερμανιας πριν δεκα μερες :
- ο δεικτης ανα 100.000 θα παψει να ειναι το μονο μετρο για την ληψη αποφασεων κατα του ιου

το υπουργειο υγειας της γερμανιας σημερα:
- περιμενουμε ο δεικτης τον σεπτεμβριο / οκτωβριο να φτασει τους 800 στα 100.000

Ταξιδια???? ας γελασω...
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Σιγα σιγα αρχιζει το εμποριο πλαστων τεστ. Τι αλλο περιμεναμε οτι θα γινει?
Αποκλείεται, δε το πιστεύω.
Σαν τα περσινά από τη Βουλγαρία που πουλιόντουσαν κατα συρροή για 40 ευρώ;
Ή σαν τα «πειραγμένα» Pdf που κυκλοφορούσαν;
Φήμες, φήμες...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.029
Likes
41.018
Αποκλείεται, δε το πιστεύω.
Σαν τα περσινά από τη Βουλγαρία που πουλιόντουσαν κατα συρροή για 40 ευρώ;
Ή σαν τα «πειραγμένα» Pdf που κυκλοφορούσαν;
Φήμες, φήμες...
Φετος εμαθα οτι το πλαστο πιστοποιητικο εμβολιασμου κοστιζει 60 ευρω. Με 300 βγαζεις ΑΜΚΑ.
 

Kostass

Member
Μηνύματα
213
Likes
362
Σιγα σιγα αρχιζει το εμποριο πλαστων τεστ. Τι αλλο περιμεναμε οτι θα γινει?
Περίεργη υπόθεση με πλαστά μοριακά τεστ στο μικροσκόπιο των αρχών – Τι συνέβη
Θα μιλήσω σαν το Μπαλάσκα τώρα:Μα τι ηλιθιοι ηταν που ξεχασαν τα τεστ:bleh:. Αν "πρόσεχαν" λίγο,τωρα,θα τα ειχαν καταφέρει.Damn...
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
μμμμ αυτον βρηκα κ εγω αλλα δεν φαινεται καλα... εκτος απο ιταλια τι αλλο ειναι πρασινο;
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom