The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

paefstra

Member
Μηνύματα
13.049
Likes
41.168
Κοίταξε να δεις τι γίνεται στο εξωτερικό...Είμαι απόλυτα βέβαιος ότι δεν θα γινόταν ποτέ κάτι ανάλογο στην Ελλάδα...'
Ορθως εισαι βεβαιος γιατι ολα τα σωματεια που εκπροσωπουν ολες τις παραταξεις στην Ελλαδα ειναι με επισημες ανακοινωσεις υπερ των ανοιχτων σχολειων με τεστ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.049
Likes
41.168
Οπότε όλοι όσοι φεύγουν για απλό ταξίδι αναψυχής ή δεν συντρέχει κάποιος απ'τους παραπάνω λόγους, πρέπει να τιμωρηθεί όπως προβλέπεται.
Η Πρωτοχρονια με παρεακι την πινακοθηκη των ηλιθιων ειναι αρκετη τιμωρια, κατα τη γνωμη μου. Για τιμωρια επρεπε να μεινουν εκει κι αλλο.
 
Last edited:

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.430
Για λόγους υγείας δεν μπορείς πας στο εξωτερικό;;
Ο γιατρός μου είπε ένα μέρος με μεγάλο υψόμετρο και καλό θα ήταν να μη κυκλοφορούν οχήματα και υπάρχει μόλυνση.. και κάτι μαθηματικά (60-35=25) για συνοδεία που δεν τόπιασα αμέσως αλλά τωρα "ξετυλίγεται" το μυστηριο..
Ρε τον μπαγάσα στο Zermatt με στέλνει να χαζεύω το Matterhorn.. Είναι και "φθηνά" απο οτι βλέπω τα Hotel αυτή την εποχή.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Και για το Ντουμπάι, μας πείραξε το ότι βρήκαν τον τρόπο να διασκεδάσουν ενώ εδώ δε μπορούσαμε, αλλά που το μεμτό σε αυτό;; Τα ίδια γίνονται και στην Αίγυπτο και στο Μεξικό και στη Τανζανία και στη Βραζιλία. Από την στιγμή που υπάρχουν χώρες που το προσφέρουν αυτό, θα κατηγορήσουμε αυτούς που το έκαναν ή απλά ζηλοφθονούμε που δεν μπορούσαμε να το κάνουμε και εμείς;
Όσον αφορά τη δική μου τοποθέτηση ούτε κατηγορώ ούτε ζηλοφθονώ κανέναν. Απλά απορώ με ορισμένα πράγματα που ισχύουν.

Όσοι γυρίζουν πίσω πρέπει να έχουν PCR αρνητικό και υποβάλλονται σε rapid στο αεροδρόμιο και μπαίνουν σε καραντίνα 3 μέρες. Τι άλλο δηλαδή;
Αν εφαρμοστούν όντως αυτά από τις αρμόδιες αρχές και από τους ταξιδιώτες, τότε πάσο. Αν όχι, υπάρχει θέμα.

Αυτά με το μαγευτικό, εξωτικό Ντουμπάι!
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
549
Likes
4.018
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Και για το Ντουμπάι, μας πείραξε το ότι βρήκαν τον τρόπο να διασκεδάσουν ενώ εδώ δε μπορούσαμε, αλλά που το μεμτό σε αυτό;; Τα ίδια γίνονται και στην Αίγυπτο και στο Μεξικό και στη Τανζανία και στη Βραζιλία. Από την στιγμή που υπάρχουν χώρες που το προσφέρουν αυτό, θα κατηγορήσουμε αυτούς που το έκαναν ή απλά ζηλοφθονούμε που δεν μπορούσαμε να το κάνουμε και εμείς;
Μην ανησυχεις αλλα η ελιτ τα ιδια κανει και εδω απ' οτι εχω ακουσει, (κατι παρταρες σε βιλες με παρα πολυ κοσμο) αλλα και να μην το ειχα ακουσει θα το υπεθετα. Τα 300 ευρω προστιμο βλεπεις δεν ειναι το ιδιο αποτρεπτικα για τον γιο του Μελισσανιδη και το ιδιο για εναν μισθωτο των 800 ευρω. Ενταξει δεν ειναι πρακτικο υποθετω να μπαινει προστιμο ως ποσοστο του εισοδηματος σου αλλα σιγουρα θα ηταν πιο δικαιο. Εαν μαλιστα κουνανε και το δαχτυλο και μιλανε για υπευθυνοτητα στους υπολοιπους που καθομαστε στα σπιτια μας το κατανταει ακομα πιο ενοχλητικο. Και ναι ειναι μεμπτο οταν οι υπολοιποι δεν μπορουνε να το κανουν! Ενταξει τελεια κοινωνια δεν υπαρχει, ταξικοτητα ειτε με μετρα ειτε χωρις μετρα παντα θα υπαρχει και εγω προσωπικα δεν το χρεωνω στην κυβερνηση πως ο Τσιτσιπας ή ο Κωστοπουλος ή δεν ξερω γω και ποιος αλλος πηγε Ντουμπαι, (ενταξει δεν ειμαι και παραλογος). Αλλα απο την αλλη μου φαινεται και απολυτως λογικη και η ενοχληση του κοσμου με την τοση κλεισουρα που εχουμε φαει!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Ο Κωστόπουλος δεν είναι το χειρότερο στη συγκεκριμένη υπόθεση. Το χειρότερο είναι να γλεντάς στο Ντουμπάι μην τηρώντας κανένα μέτρο κοινωνικής αποστασιοποίησης και ταυτόχρονα να έχεις συμμετάσχει σε εθνικό κλιπ ενημέρωσης για την αναγκαιότητα του μένουμε σπίτι και της καραντίνας.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.150
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom