The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

paefstra

Member
Μηνύματα
13.048
Likes
41.145
Μην ανησυχεις αλλα η ελιτ τα ιδια κανει και εδω απ' οτι εχω ακουσει, (κατι παρταρες σε βιλες με παρα πολυ κοσμο) αλλα και να μην το ειχα ακουσει θα το υπεθετα. Τα 300 ευρω προστιμο βλεπεις δεν ειναι το ιδιο αποτρεπτικα για τον γιο του Μελισσανιδη και το ιδιο για εναν μισθωτο των 800 ευρω. Ενταξει δεν ειναι πρακτικο υποθετω να μπαινει προστιμο ως ποσοστο του εισοδηματος σου αλλα σιγουρα θα ηταν πιο δικαιο. Εαν μαλιστα κουνανε και το δαχτυλο και μιλανε για υπευθυνοτητα στους υπολοιπους που καθομαστε στα σπιτια μας το κατανταει ακομα πιο ενοχλητικο. Και ναι ειναι μεμπτο οταν οι υπολοιποι δεν μπορουνε να το κανουν! Ενταξει τελεια κοινωνια δεν υπαρχει, ταξικοτητα ειτε με μετρα ειτε χωρις μετρα παντα θα υπαρχει και εγω προσωπικα δεν το χρεωνω στην κυβερνηση πως ο Τσιτσιπας ή ο Κωστοπουλος ή δεν ξερω γω και ποιος αλλος πηγε Ντουμπαι, (ενταξει δεν ειμαι και παραλογος). Αλλα απο την αλλη μου φαινεται και απολυτως λογικη και η ενοχληση του κοσμου με την τοση κλεισουρα που εχουμε φαει!
Τωρα σοβαρα, θεωρεις ελιτ τον ΣΙΑΝΙΔΗ? Και πιστευεις οτι ενοχλειται κανεις που δεν ηταν παρεακι Πρωτοχρονιατικα με τετοιους ξοφλημενους τυπους?
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
549
Likes
4.017
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Τωρα σοβαρα, θεωρεις ελιτ τον ΣΙΑΝΙΔΗ? Και πιστευεις οτι ενοχλειται κανεις που δεν ηταν παρεακι Πρωτοχρονιατικα με τετοιους ξοφλημενους τυπους?
Δεν πολυπαρακολουθω επικαιροτητα δεν ξερω καν τι εκανε ο Σιανιδης και δεν ειμαι σιγουρος και ποιος ειναι αν και νομιζω θυμαμαι. Για παρτι με εισοδο χιλια ευρω αλλα και αλλα καπως πιο πριβε καταστασεις που μου ειπαν γνωστοι μου που γινονται στα νοτια αλλα και στα βορεια προστια. Ονοματα δεν ρωτησα, αφου δεν ειναι Νικαια δεν παω βαριεμαι να τρεχω μεχρι εκει! :p
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.048
Likes
41.145
Δεν πολυπαρακολουθω επικαιροτητα δεν ξερω καν τι εκανε ο Σιανιδης και δεν ειμαι σιγουρος και ποιος ειναι αν και νομιζω θυμαμαι.
Μια πληγωμενη πσυχουλα ειναι κι αυτος. Αχαριστια, πονος, πονος, πονος οι σελεμπριτις.
20210103_195428.jpg
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
549
Likes
4.017
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Μια πληγωμενη πσυχουλα ειναι κι αυτος. Αχαριστια, πονος, πονος, πονος οι σελεμπριτις.
View attachment 335007

Χαχχαχαχα ναι τον θυμηθηκα, τον ειχα γκουγκλαρει κιολας πριν λιγο να σιγουρευτω πως είναι αυτός που θυμάμαι και τα ειδα αυτα που λες. Οκ αλλα δεν λεω αυτον και ισως το ελιτ να μην ηταν ο σωστος ορος. Οταν ειπα ελιτ δεν εννουσα την πνευματικη ή οικονομικη πρωτοπορια της χωρας εννοουσα ανθρωπους με εισοδηματα εμφανως μεγαλυτερα απο αυτα της πλειοψηφιας του κοσμου. Παντως αυτο που θελω να πω ειναι πως στην Νικαια δεν γινονται παρτι και εχω ξενερωσει! Εγω ειμαι για Κηφισιες τελικα...

Τεσπα, παω να συνεχισω το ποκερ, ποτε δεν ξερεις μπορει να με βγαλει αυτο Κηφισια μερια! Τσαο!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.154
Likes
20.469
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Τώρα εγώ φταίω αν ρωτήσω ποιος είναι αυτός;....τι διάολο... και αυτός τραγουδιάρης είναι;
Ναι εσείς όλοι φταίτε γιατί με τούτα κ με τ άλλα περί ελίτ και διασήμων μας έριξαν στο οφ τοπικ :bleh:
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Τον Τσιτσιπά πάντως εγώ τον ''ζηλεύω'', μακάρι να μπορούσαν οι δικοί του να τον προστατεύσουν από βλακείες που μάλλον στην ηλικία του είναι αναμενόμενες, μη ξεχνάμε ότι δεν έκανε τη ζωή του Αντετοκούμπο για να χτίσει και ανάλογο χαρακτήρα, για τους υπόλοιπους προτιμώ να μην απαντήσω στον orestiscrete.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.048
Likes
41.145
Όπως επίσης δεν θα τους χάλαγε καθόλου να βρίσκονταν στην ίδια θέση, εάν είχαν την οικονομική δυνατότητα να το κάνουν.
Μπορει να ειναι αλλοι οι λογοι. Μπορει να μη χρειαζονται ξε-βλαχεμα και ξε-τσιτσιπ-ωμα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.048
Likes
41.145
Στην ιδια εφημεριδα, την ιδια μερα " Έντονη ενόχληση έχει προκαλέσει στα κυβερνητικά στελέχη το γεγονός ορισμένοι διάσημοι της ελληνικής showbiz βρέθηκαν στο Ντουμπάι για την παραμονή Πρωτοχρονιά καθώς στα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα δεν υπάρχουν μέτρα απαγόρευσης." "σε κυβερνητική σύσκεψη που έγινε και για το Ντουμπάι, καθώς και για τα αυστηρά μέτρα την παραμονή της Πρωτοχρονιάς, κάποιοι παράγοντες χαρακτήρισαν «πρόκληση», το γεγονός ότι ορισμένοι διαφήμισαν το χριστουγεννιάτικο ταξίδι τους στο Ντουμπάι, ενώ οι υπόλοιποι Έλληνες έμειναν αυτές τις γιορτινές ημέρες κλεισμένοι στα σπίτια τους".
Καποιος ας ενημερωσει τον Κιουση οτι δεν ενοχληθηκαν οι κατοικοι των Σουρμενων αλλά η κυβέρνηση και οτι ειναι off topic οσα γραφει και τελος παντων εκτιθεται.

Σάλος με το ρεβεγιόν Ελλήνων celebrities στο Ντουμπάι: Αυστηροί έλεγχοι σε όσους επιστρέφουν από τα ΗΑΕ
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Εκτός από τις πρώτες 2 παραγράφους που είναι τελείως άσχετες του θέματος, συμφωνώ σε κάθε λέξη..

Εκατομμυριούχοι στο Ντουμπάι, υποκρισία στην Ελλάδα
Κάποιοι ούτε θέμα οικονομικό έχουμε, ούτε μείναμε να δουμε Ρέμο και Κορομηλά, ουτε ίνσταγκραμ έχουμεέχουμε ουτε διαβάσαμε ποτέ τα περιοδικά του Πέτρου, ουτε κουμάντο στην τσέπη τους κάνουμε ούτε έχουμε απαίτηση να μας ρωτήσουν τι και πως.

Ζουμε όμως σε μια κοινωνία που η συμπεριφορά της Αντιγόνης απ'την Κηφισιά επηρεάζει τη ζωή της Σουλας απ'τα Σουρμενα. Δεν υπάρχει τοίχος, αν θέλουν ας χτίσουν ένα να μην τους ασκουμε κριτική.

Και επειδή υπάρχουν κάποιοι που η ζωή τους είναι συνδεδεμένη με το μισθό τους, η ξέφρενη ζωή μερικών τους επηρεάζει αρνητικά, γιατί με τα συνεχόμενα λοκ νταουν δεν δουλεύουν παρά παίρνουν ένα επίδομα ενώ ταυτόχρονα πληρώνουν τις φορολογικές εισφορές ενοίκια κτλ κτλ. Οι κανόνες και οι νόμοι του κράτους όμως είναι ίδιοι για όλους (υποτίθεται) δεν θα γράψω όμως και άρθρο πως επειδή είναι πλουσιοι ας κάνουν τη ζωή τους και οι υπόλοιποι καθίστε μέσα και ρουφάτε και κάντε υπομονή μπας και γίνει κατι οργανωμένο και επιστρέψετε στη ζωή σας και αλλάξει κάτι προς το καλυτερο. Αλλά εμείς θα κάνουμε τη ζωάρα μας γιατί μπορούμε αλλά ταυτόχρονα θα κάνω και σποτ να σας λέω μείνετε μέσα ή μη μου λέτε και πολλά γιατί έκανα πολλους διάφορους μέσα απ'τα περιοδικά μου.

Τρομερό άρθρο πραγματικά.

Αλλά ζουμε στη χώρα που εν μέσω λοκ ντάουν ο πρωθυπουργός πάει για γυμναστική στο βουνό ενώ οι υπόλοιποι έπρεπε να είμαστε σε μια λογική απόσταση απ'το σπίτι. Και έβγαιναν στα κανάλια βουλευτές και υπουργοί και το δικαιολογουσαν!

Ποιος περιμένουμε μετά να δώσει το παράδειγμα, ο κάθε αδιάφορος που η καθημερινότητα του δεν έχει επηρεαστεί απ'το λοκ ντάουν;


Ταυτόχρονα παρατηρούμε πως νομοί που έχουν ελάχιστα κρούσματα, ας πουμε η Κρήτη, στραγγαλιζεται οικονομικά με τους ίδιους νόμους επειδή έχει κρούσματα στη Λάρισα.

Καμιά λογική αλλά ποιος να γράψει άρθρο γι αυτά..
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.098
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom