The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.732
Likes
14.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
χειμωνιάτικα κάνω πλάνα για καλοκαιρινές διακοπές,
OK. Δεν υπάρχει θέμα.
Εγώ τα πλάνα μου τα έχω αφήσει εκεί που ήταν 12 μήνες πριν. Είναι έτοιμα σχεδόν όλα. Οι προκαταβολές και τα αεροπορικά εισιτήρια λείπουν μόνο. Γι αυτό είμαι χαλαρός.
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.162
Likes
5.058
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Το "ο καθένας με τον πόνο του" πήγαινε στην ερώτησή μου που χειμωνιάτικα κάνω πλάνα για καλοκαιρινές διακοπές, δεν το είπα για κάποιο ποστ σου.



Σκεφτόμουν βασικά να πάω Λέσβο που χω μια φίλη και από εκεί να πάρω καραβάκι για Αϊβαλί, να πάω οδικώς μέχρι Σμύρνη κι από κει με καραβάκι Χίο. Αλλά μάλλον δύσκολα.
Βρες κανα δουλεμπορα, να σου κανει κατασταση....:haha:
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Το ότι δεν θέλει να εμβολιαστεί προσωπικό των ΜΕΘ το έχεις ξαναγράψει και μου έκανε μεγάλη εντύπωση, είναι αλήθεια ή όταν ήρθε η σειρά τους πήγαν και εμβολιάστηκαν? αλλιώς δημιουργεί εντυπώσεις και δυναμώνει τις αντίθετες φωνές πέρα που μας κάνει να αναρωτιόμαστε ακόμη περισσότερο για την ποιότητα των κηρυγμένων ''ηρώων''
Sto ένα από τα δύο νοσοκομεία εδώ.... το 50% του προσωπικού δεν έχει εμβολιαστεί, κι ούτε κάνει εμβόλιο γρίπης. Μαζί και η δικιά μου!!!!!
Το διεθνές πιστοποιητικό εμβολίων υπάρχει πριν από δεκαετίες. Πάντα συνόδευε το διαβατήριο για έλεγχο των υποχρεωτικών εμβολίων κι έληγαν μας το έκαναν στην άφιξη. Αυτό της φωτό μου εκδόθηκε για το ταξίδι στη Ινδία πριν 5 χρόνια και έχει μέσα 5 διαφορετικούς εμβολιασμούς για την χώρα αυτή. Κι όποιος τολμά ας μην κάνει...
 

Attachments

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Sto ένα από τα δύο νοσοκομεία εδώ.... το 50% του προσωπικού δεν έχει εμβολιαστεί, κι ούτε κάνει εμβόλιο γρίπης. Μαζί και η δικιά μου!!!!!
Το διεθνές πιστοποιητικό εμβολίων υπάρχει πριν από δεκαετίες. Πάντα συνόδευε το διαβατήριο για έλεγχο των υποχρεωτικών εμβολίων κι έληγαν μας το έκαναν στην άφιξη. Αυτό της φωτό μου εκδόθηκε για το ταξίδι στη Ινδία πριν 5 χρόνια και έχει μέσα 5 διαφορετικούς εμβολιασμούς για την χώρα αυτή. Κι όποιος τολμά ας μην κάνει...
Το έχουν κάνει όμως όσοι εργάζονται στη μονάδα του covid-9
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Να φύγει το 2020 μου είπανε. Να έρθει το 2021 μου είπανε, θα είναι καλύτερο.

145221559_3567920383336510_3689239687588557577_o.jpg


Ίσως η πιο χαρακτηριστική φωτογραφία της ημέρας από τις σημερινές πλημμύρες σε ολόκληρη τη Σάμο. Όχι ότι ξεχωρίζει, αλλά το νερό πίσω από την πινακίδα είναι όντως θάλασσα.

Γενικά είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα.
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.732
Likes
14.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Να φύγει το 2020 μου είπανε. Να έρθει το 2021 μου είπανε, θα είναι καλύτερο.

View attachment 338473

Ίσως η πιο χαρακτηριστική φωτογραφία της ημέρας από τις σημερινές πλημμύρες σε ολόκληρη τη Σάμο. Όχι ότι ξεχωρίζει, αλλά το νερό πίσω από την πινακίδα είναι όντως θάλασσα.

Γενικά είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα.
Καλά που είναι θάλασσα. Αν ήταν νερό της βροχής θα ήταν άσχημα.
Ή μήπως άρχισε να φαίνεται πρώτα από τη Σάμο η κλιματική αλλαγή;
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Καλά που είναι θάλασσα. Αν ήταν νερό της βροχής θα ήταν άσχημα.
Ή μήπως άρχισε να φαίνεται πρώτα από τη Σάμο η κλιματική αλλαγή;
Λες να ψάχνουμε και εμείς διπλανά μέρη να μεταναστεύσουμε όπως στο Βανουάτου??
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.732
Likes
14.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Λες να ψάχνουμε και εμείς διπλανά μέρη να μεταναστεύσουμε όπως στο Βανουάτου??
Εντάξει, εσείς έχετε και μερικά βουνά!
Και τα κοντινά νησιά σε σας απέχουνε λίγα μίλια, ενώ από το Βανουάτου απέχουν εκατοντάδες και τα μεγάλα νησιά χιλιάδες μίλια.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.780
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom