The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Μια διαφορα που προσεξα ειναι οτι εχουν 5 μαγειρες, σκευη, οικοπεδα, κουζινες, νεροχυτες, ασανσερ για τα σκευη, βοηθους δασκαλων , φαγητο ενω εμεις με το ζορι χαρτι υγειας και καθαριστριες για τις τουαλετες.
Μα σε τι μικρες λεπτομέρειες κολλάς...
 

Just Lori

Member
Μηνύματα
449
Likes
1.675
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Μια διαφορα που προσεξα ειναι οτι εχουν 5 μαγειρες, σκευη, οικοπεδα, κουζινες, νεροχυτες, ασανσερ για τα σκευη, βοηθους δασκαλων , φαγητο ενω εμεις με το ζορι χαρτι υγειας και καθαριστριες για τις τουαλετες.
Τώρα που είπες καθαρίστριες, μου θύμισες τα σχολικά μου χρόνια στην Αλβανία όπου είχαμε την υποχρέωση να καθαρίζουμε μόνοι μας την τάξη μας μετά το μάθημα, κάθε μέρα. Σκούπισμα, σφουγγάρισμα και τζάμια παρακαλώ. Κάθε βδομάδα μια διαφορετική ομάδα 4 ατόμων. Δεν το κάναμε εθελοντικά αλλά δεν το θυμάμαι και σαν κάτι πολύ δυσάρεστο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.777
Τώρα που είπες καθαρίστριες, μου θύμισες τα σχολικά μου χρόνια στην Αλβανία όπου είχαμε την υποχρέωση να καθαρίζουμε μόνοι μας την τάξη μας μετά το μάθημα, κάθε μέρα. Σκούπισμα, σφουγγάρισμα και τζάμια παρακαλώ. Κάθε βδομάδα μια διαφορετική ομάδα 4 ατόμων. Δεν το κάναμε εθελοντικά αλλά δεν το θυμάμαι και σαν κάτι πολύ δυσάρεστο.
Κανονιστε να μπαινει στο φορουμ.η Δημαρχαρα, να δει τα σχολια και να μας κοψει τις καθαριστριες :p
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.005
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα-Ινδία-Περού
Έντονη φημολογία από χθες ότι η Σάμος θα εξαιρεθεί από το lockdown (πώς ακριβώς θα το μάθουμε αύριο)......
Σαχλαμάρα εξαίρεση! Καμιά πρόβλεψη για μετακίνηση σε άλλο νομό, ούτε καν στη δεύτερη κατοικία, αν έχει κριθεί ακατάλληλη η πρώτη. Δεν είχαν λόγο να σας αποκλείουν σε σεισμόπληκτη περιοχή ενώ είστε από τους 2-3 νομούς με τα λιγότερα κρούσματα.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Τώρα που είπες καθαρίστριες, μου θύμισες τα σχολικά μου χρόνια στην Αλβανία όπου είχαμε την υποχρέωση να καθαρίζουμε μόνοι μας την τάξη μας μετά το μάθημα, κάθε μέρα. Σκούπισμα, σφουγγάρισμα και τζάμια παρακαλώ. Κάθε βδομάδα μια διαφορετική ομάδα 4 ατόμων. Δεν το κάναμε εθελοντικά αλλά δεν το θυμάμαι και σαν κάτι πολύ δυσάρεστο.
Κι εμας η δασκαλα αν δεν καναμε την ταξη μπουρδελο, μας αφηνε την τελευταια ωρα κενο. Αν και δεν το καναμε εθελοντικα δεν το θυμαμαι και σαν κατι πολυ δυσαρεστο! :)
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Τώρα που είπες καθαρίστριες, μου θύμισες τα σχολικά μου χρόνια στην Αλβανία όπου είχαμε την υποχρέωση να καθαρίζουμε μόνοι μας την τάξη μας μετά το μάθημα, κάθε μέρα. Σκούπισμα, σφουγγάρισμα και τζάμια παρακαλώ. Κάθε βδομάδα μια διαφορετική ομάδα 4 ατόμων. Δεν το κάναμε εθελοντικά αλλά δεν το θυμάμαι και σαν κάτι πολύ δυσάρεστο.
Λέγοντας για τζάμια, κατάλαβα ότι μεγάλωσα γιατί δεν κοιμάμαι πλέον εύκολα στο πάτωμα του αεροδρομίου και στα παγκάκια, γιατί θα πάρω ταξί ~10 ευρώ αντί να περπατήσω μια ώρα ανηφόρα με σάκο ίσα με τα κιλά μου και γιατί έκανα για πρώτη φορά στη ζωή μου τζάμια. Στα 28 μου.
 

8avos

Member
Μηνύματα
650
Likes
6.355
Μια διαφορα που προσεξα ειναι οτι εχουν 5 μαγειρες, σκευη, οικοπεδα, κουζινες, νεροχυτες, ασανσερ για τα σκευη, βοηθους δασκαλων , φαγητο ενω εμεις με το ζορι χαρτι υγειας και καθαριστριες για τις τουαλετες.
Οταν πηγαινα εγω σχολειο,οι δασκαλοι ηταν απ τους πρωτους που παιρναν κανα κωλοχαρτο για το σπιτι,οποτε καταλαβαινεις ... τα παιδια μιμουνται.

Ελπιζω τωρα να χουν αλλαξει τα πραγματα,γιατι με την καραντινα,σχολειο δεν θα ξαναδει κωλοχαρτο...
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Οταν πηγαινα εγω σχολειο,οι δασκαλοι ηταν απ τους πρωτους που παιρναν κανα κωλοχαρτο για το σπιτι,οποτε καταλαβαινεις ... τα παιδια μιμουνται.

Ελπιζω τωρα να χουν αλλαξει τα πραγματα,γιατι με την καραντινα,σχολειο δεν θα ξαναδει κωλοχαρτο...
Καλα ποτε πηγαινες εσυ σχολειο? Επι κατοχης? :)
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.671
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom