The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μπορεί να μην ξέρεις που μένω (σικ) αλλά ότι αυτός που μίλησε (εγώ) ανήκει στο γκρουπ των
μουφατζήδων, το ξέρεις.
Ρε συ κολοκυθια παιζουμε? Για τη μητερα σου ειπες, σορυ δεν ξερω που μενει. Ειπα γι αυτον που σου μιλησε στο νοσοκομειο, οχι για σενα, αλιμονο. Αν ηταν σε ελληνικο νοσοκομειο ηταν μουφατζης, γιατι ολο το προσωπικο καλυπτεται.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
1. Ειπα κατι τετοιο? Αλλοι παιζουν κ εμεις τους βοηθαμε αν τους δινουμε αξια.
2. Ειπα κατι τετοιο? Ειπα μπορει να διανεμηθει στα φαρμακεια οπως της γριππης. Το αν θα γινει αυτο θα το πουν οι ειδικοι. Δεν αποκλειεται να συμβει.
3. Τοτε το σοβαροτερο κρατος του κοσμου ειναι η Β. Κορεα. Κλεινεις τα συνορα ισοβια. Ειμαστε κρατος της ΕΕ, οχι νησι, κ ουτε αυτονομοι. Οτι κανουν τα αλλα κρατη της ΕΕ κανουμε κι εμεις.
4. Τι νουμερα λες κ ζαλιστηκα? Επαναλαμβανω ακου τους ειδικους επιστημονες, τους διεθνεις οργανισμους κ κανε το εμβολιο σου να τελειωνουμε 1 ωρα αρχυτερα. Οταν ακους οτι σε μεθ covid το προσωπικο δεν κανει εμβολιο γιατι ολα ειναι μουφα, ασχολεισαι ακομα με νουμερα?
1-2 πολλά αν μαζεμένα για να αισιοδοξώ.
3. Μπορούσαμε ν'ανοιξουμε με τεστ, δεν το έκαναν.
4. Τα νούμερα αυτά δεν τα λέω εγώ. Τα λένε οι ειδικοί και ο πρωθυπουργός τον οποίο αυτοί συμβουλεύουν. Διάβασε τα, άνοιξε τα λινκ και πες μου αν αυτά που λένε με αυτά που προκύπτουν απ'τα νουμερα συμπίπτουν.

Δυστυχώς έχω ακούσει από αρκετούς νοσηλευτές και γιατρους κάτι παρόμοιο. Όπως και τρελαίνομαι όταν μπαίνω σε φαρμακείο και δεν φοράει κανένας μάσκα.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Εμένα με προβλημάτισε περισσότερο που τόσες μέρες σε συνεχείς ανακοινώσεις λέγανε ότι οι άνω των 85 ετών είναι περίπου 100.000 και ξαφνικά από χθες γίνανε 500.000! αν είναι και οι υπόλοιπες μετρήσεις στα ίδια επίπεδα δεν ξέρω τι να περιμένουμε, ίσως ένα εμβόλιο μόνο που θα το δίνουν και τα φαρμακεία.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1-2 πολλά αν μαζεμένα για να αισιοδοξώ.
3. Μπορούσαμε ν'ανοιξουμε με τεστ, δεν το έκαναν.
4. Τα νούμερα αυτά δεν τα λέω εγώ. Τα λένε οι ειδικοί και ο πρωθυπουργός τον οποίο αυτοί συμβουλεύουν. Διάβασε τα, άνοιξε τα λινκ και πες μου αν αυτά που λένε με αυτά που προκύπτουν απ'τα νουμερα συμπίπτουν.

Δυστυχώς έχω ακούσει από αρκετούς νοσηλευτές και γιατρους κάτι παρόμοιο. Όπως και τρελαίνομαι όταν μπαίνω σε φαρμακείο και δεν φοράει κανένας μάσκα.
3. Τεστ? Οταν καμμια γειτονικη χωρα δεν ειχε? Κ οχι μονο, οι τουριστες που θα εκαναν? Στη χωρα τους η εμεις θα καναμε 5 εκατομμυρια τεστ? Δεν χρειαζεται να εφευρουμε τον τροχο. Σου μιλαω παντα σε σχεση με τα δεδομενα της γειτονος που κατεχω καλα. Το αντιμετωπισαν κ το αντιμετωπιζουν καλυτερα το θεμα εδω. Κ μιλαω παντα επιστημονικα, για τους πολιτικους κ την πολιτικη δεν δινω δεκαρα.
4. Μην πολυκοιτας νουμερα, αλλαζουν ολα γρηγορα. 164 εμβολια δοκιμαζονται. Θινκ ποζιτιβ κ κλεισε αφοβα απο σεπτεμβρη κ μετα. Πριν σεπτεμβρη μονο Ιταλια κ μονο Αλιταλια βεβαιως να κοιμασαι ησυχος.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
3. Τεστ? Οταν καμμια γειτονικη χωρα δεν ειχε? Κ οχι μονο, οι τουριστες που θα εκαναν? Στη χωρα τους η εμεις θα καναμε 5 εκατομμυρια τεστ? Δεν χρειαζεται να εφευρουμε τον τροχο. Σου μιλαω παντα σε σχεση με τα δεδομενα της γειτονος που κατεχω καλα. Το αντιμετωπισαν κ το αντιμετωπιζουν καλυτερα το θεμα εδω. Κ μιλαω παντα επιστημονικα, για τους πολιτικους κ την πολιτικη δεν δινω δεκαρα.
4. Μην πολυκοιτας νουμερα, αλλαζουν ολα γρηγορα. 164 εμβολια δοκιμαζονται. Θινκ ποζιτιβ κ κλεισε αφοβα απο σεπτεμβρη κ μετα. Πριν σεπτεμβρη μονο Ιταλια κ μονο Αλιταλια βεβαιως να κοιμασαι ησυχος.
Αρνητικό τέστ για είσοδο στη χώρα το οποιο θα το έκαναν στη χώρα τους. Αν δεν είχαν τα χρήματα ή τον χρόνο να το κάνουν ας έμεναν εκεί. Ετσι κάνεις αν σε νοιάζουν οι ανθρώπινες ζωές.

Τα νούμερα που δίνω σημασία είναι αυτά που ανακοινώνουν οι επίσημοι φορείς. Ίσως αν σταματήσουν για λίγο τις ανακοινώσεις και μετρήσουν καλύτερα να βγουν και τα νουμερα.

164 εμβόλια δοκιμάζονται, μέχρι να εγκριθούν, να τα αγοράσουμε, να έρθουν, να οργανώσουν την επιχείρηση, να τα κάνει ο κόσμος καταλαβαίνουμε όλοι πως το 2022 αν πάμε κάπου.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αρνητικό τέστ για είσοδο στη χώρα το οποιο θα το έκαναν στη χώρα τους. Αν δεν είχαν τα χρήματα ή τον χρόνο να το κάνουν ας έμεναν εκεί. Ετσι κάνεις αν σε νοιάζουν οι ανθρώπινες ζωές.

Τα νούμερα που δίνω σημασία είναι αυτά που ανακοινώνουν οι επίσημοι φορείς. Ίσως αν σταματήσουν για λίγο τις ανακοινώσεις και μετρήσουν καλύτερα να βγουν και τα νουμερα.

164 εμβόλια δοκιμάζονται, μέχρι να εγκριθούν, να τα αγοράσουμε, να έρθουν, να οργανώσουν την επιχείρηση, να τα κάνει ο κόσμος καταλαβαίνουμε όλοι πως το 2022 αν πάμε κάπου.
Για τα τεστ τα εχουμε πει κ ξαναπει. Ηταν πολυ δυσκολο να κανεις παντου χωρις υψηλο κοστος. Καναμε οτι κ οι ιταλοι, ισπανοι κλπ. Ανηκουμε στην ΕΕ κ δρουμε συλλογικα, δεν ειμαστε Β. Κορεα ακομα.
Πολυ απαισιοδοξια βλεπω. Πολλα απο τα εμβολια ειναι ηδη στο τελος της 3ης φασης. Της τζονσον με 1 δοση εβγαλε >90% κ μενει λιγοτερο απο μηνας. Συν κινεζοι,ρωσοι,ινδοι κλπ στη σελιδα του ο WHO εξηγει πως κ γιατι αναμενουν πανω απο 15 επιτυχη φετος. Ας ασχολουμαστε επαναλαμβανω με το να το κανουμε μια ωρα αρχυτερα εμεις κ οι δικοι μας. Κ απο φθινοπωρο bookings.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Πολυ απαισιοδοξια βλεπω...Ας ασχολουμαστε επαναλαμβανω με το να το κανουμε μια ωρα αρχυτερα εμεις κ οι δικοι μας.
Ε τωρα θα μας βαλεις να διοριστουμε εμεις κι οι δικοι μας ανθυποδιοικητες νοσοκομειου με πτυχιο ζαμπονοκοπτικης για να βρουμε εμβολιο. Δεν εχουμε ολοι τετοια προσοντα :p
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Ε τωρα θα μας βαλεις να διοριστουμε εμεις κι οι δικοι μας ανθυποδιοικητες νοσοκομειου με πτυχιο ζαμπονοκοπτικης για να βρουμε εμβολιο. Δεν εχουμε ολοι τετοια προσοντα :p
Ρωτάμε τον πρώτο ταξιτζή που θα βρούμε.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.686
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom