The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.728
Likes
14.325
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Παιδιά, τώρα έχει μουσικό κουτί.
Το κλείνουμε (το PC) και ανοίγουμε τηλεόραση.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Για τον φίλο μου τον Νικόλα. Ο τύπος είναι άπιαστος και τραγουδάει στο τέλος καλά.
Σε ευχαριστω παν παν δεν τον χορταινω, τυπαρα! Χαλαρος και ανετος σε πληρη αντιδιαστολη με αλλον αγαπημενο μου, αυτον! (Στον αλλο αντιποδα, ο πανικοβλητος χωρις σοβαρο λογο)
https://l.facebook.com/l.php?u=https://youtube.com/watch?v=0Ua7Y_Ag7uE&feature=share&fbclid=IwAR2vij2AYuRBZ48jhLb1DW2t_nW7oNmPKt3JeNRgKWQtOiYytN6SSmaq8W4&h=AT2Nw9Jynq0IL66WQfh_YjC9UJIAR8qmfivw3JLzrBAjdjKs6sySf2pYwq8QUDeT0cjkmNcKfaGJDf80P6qLW9zBKhrvFfZMMhj83fVsjGF9x8Ds1p3Vp1COfWsyasRHy-V3PQ6iM5uSay7FI_vpSQ
 
Last edited:

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Οι νικητές του Independent Photographer: Φωτογραφίες που αφηγούνται ολόκληρες ιστορίες .
Οι φωτογραφίες τους μία ιστορία. Ο λόγος για τους νικητές του διαγωνισμού Visual Storytelling που διενεργήθηκε για τον Ιανουάριο 2021 από The Independent Photographer, το ανεξάρτητο, διεθνές δίκτυο φωτογράφων.

Οι νικητές του Independent Photographer: Φωτογραφίες που αφηγούνται ολόκληρες ιστορίες
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Άντε πάλι με το σεισμόπληκτο!
Ναι οντως το 'χα ξαναβαλει το ξεχασα!
Μου τον ειχε θυμισει ενας διαλογος με ταξιτζη πριν καποιο καιρο! Πιασαμε κουβεντα για τον κορωνοιο!
Εγω: Ενταξει θελω να πιστευω πως τον γαιδαρο τον φαγαμε, η ουρα εμεινε!
Ταξιτζης: Δεν παρακολουθεις επικαιροτητα?
Εγω: Μπα οχι πολυ, ψιλοβαρεθηκα!
Ταξιτζης: Δεν τα 'μαθες? Κολλησαν και τα σκυλια, παει θα πεθανουμε ολοι!
Κατι τετοιες ψυχραιμες φωνες μου μενουν αλησμονητες! Ακομα το σκεφτομαι και γελαω με τον μπαγασα, καλη του ωρα!
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.728
Likes
14.325
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Ναι οντως το 'χα ξαναβαλει το ξεχασα!
Μου τον ειχε θυμισει ενας διαλογος με ταξιτζη πριν καποιο καιρο! Πιασαμε κουβεντα για τον κορωνοιο!
Εγω: Ενταξει θελω να πιστευω πως τον γαιδαρο τον φαγαμε, η ουρα εμεινε!
Ταξιτζης: Δεν παρακολουθεις επικαιροτητα?
Εγω: Μπα οχι πολυ, ψιλοβαρεθηκα!
Ταξιτζης: Δεν τα 'μαθες? Κολλησαν και τα σκυλια, παει θα πεθανουμε ολοι!
Κατι τετοιες ψυχραιμες φωνες μου μενουν αλησμονητες! Ακομα το σκεφτομαι και γελαω με τον μπαγασα, καλη του ωρα!
Τώρα μάλιστα! Το έθεσες πολύ ωραία. Με τον ταξιτζή με πήραν τα γέλια.
Να σου πω και κάτι: είδα ξανά τον σεισμόπληκτο με τη σύζυγο και πραγματικά γελάσαμε μέχρι δακρύων. Δεν αστειεύομαι.
Όμως σου έκανα τη σημείωση για το σεισμόπληκτο γιατί θυμήθηκα την πρόσφατη ιστορία της @evaT , που είχε γράψει ο πατέρας της στο αυτοκίνητο «σεισμόπληκτοι» σε μια ταμπέλα και τους συμπονούσαν οι περαστικοί. Πιστεύω ο άνθρωπος το έκανε για να μην τους δώσει καμιά κλήση η τροχαία.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Τώρα μάλιστα! Το έθεσες πολύ ωραία. Με τον ταξιτζή με πήραν τα γέλια.
Να σου πω και κάτι: είδα ξανά τον σεισμόπληκτο με τη σύζυγο και πραγματικά γελάσαμε μέχρι δακρύων. Δεν αστειεύομαι.
Όμως σου έκανα τη σημείωση για το σεισμόπληκτο γιατί θυμήθηκα την πρόσφατη ιστορία της @evaT , που είχε γράψει ο πατέρας της στο αυτοκίνητο «σεισμόπληκτοι» σε μια ταμπέλα και τους συμπονούσαν οι περαστικοί. Πιστεύω ο άνθρωπος το έκανε για να μην τους δώσει καμιά κλήση η τροχαία.
Μα δεν εκτιμηθηκε ουτε απο τους φιλους μου! Αλλα ειναι φοβερο! Φανταζομαι τα παιδια σαν τρελλομπαλες να πηγαινουν πανω κατω, δεξια και αριστερα, ο τυπος δεν περιγραφει σεισμο, αρμαγεδων περιγραφει! Τον φανταζομαι εκφωνητη αγωνων, απο το κεντρο θα κατεβαινε ο παικτης και θα φωναζε γκοοοοοολ! Ειχα εναν τετοιο διπλανο μου στο γηπεδο, ολα τα λεφτα! Μ' αρεσει το στοιχειο της υπερβολης που μας χαρακτηριζει τους μεσογειακους τυπους σε ολες τις εκφανσεις της ζωης μας! Και φυσικα τρομερη η ατακα του Λαζοπουλου: "Κοιτα τωρα σεισμο που ειχε αυτος μονος του" Μιλαμε ο τυπος ειναι τρελλαρα (με την καλη εννοια)!
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.728
Likes
14.325
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.533
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom