The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Στο "στήριξη του ΕΣΥ" που ανέφερα, ο αντίλογος σου είναι ότι νόμιζα ότι ήθελες να κλείσει το ΕΣΥ; Πάμε πάλι quote unquote

QUOTE
Αποφασίστε τι θέλετε, 25 παιδάκια από 25 διαφορετικές οικογένειες σπίτι τους και να αποκτήσουν ψυχικά και ψυχιατρικά και ψυχολογικά προβλήματα και αγκύλωση στο χέρι από τον υπολογιστή ή 25 παιδάκια από 25 διαφορετικές οικογένειες στο σχολείο, θα σας στηρίξουμε όποια και αν είναι η απόφασή σας
UNQUOTE

25 παιδάκια στο σχολείο, να μην είναι κλεισμένα σπίτια τους συνέχεια. Το στηρίζεις ή δε το στηρίζεις;
Ψάξε να βρεις κάπου να γράφω ότι θέλω τα σχολεία κλειστά και θα σου κάνω δώρο το ταξίδι που ονειρευόσουν πάντα. Φυσικά και θέλω τα σχολεία ανοικτά και με 25 και με 15 και με 5 παιδιά. Τι ακριβώς σε παραξενεύει δεν καταλαβαίνω
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Ψάξε να βρεις κάπου να γράφω ότι θέλω τα σχολεία κλειστά και θα σου κάνω δώρο το ταξίδι που ονειρευόσουν πάντα. Φυσικά και θέλω τα σχολεία ανοικτά και με 25 και με 15 και με 5 παιδιά. Τι ακριβώς σε παραξενεύει δεν καταλαβαίνω
Πάντως τώρα θεωρώ πως είναι αργά. Για εμένα πρέπει να επαναληφθεί η χρόνια. Σίγουρα όμως είναι απόφαση που δυσκολα θα έπαιρνε οποιαδήποτε κυβέρνηση γιατί θα έχανε πολλούς ψήφους.
 

Andreas K

Member
Μηνύματα
33
Likes
115
Πάντως τώρα θεωρώ πως είναι αργά. Για εμένα πρέπει να επαναληφθεί η χρόνια. Σίγουρα όμως είναι απόφαση που δυσκολα θα έπαιρνε οποιαδήποτε κυβέρνηση γιατί θα έχανε πολλούς ψήφους.
Τα ιδιωτικα σχολεια θα τα βολευε παντως. Οποτε μη δινεις τετοιες ιδεες, γιατι τα μεγαλα κεφαλια μπορει να ωφεληθουν απο μια τετοια εξελιξη. Φαντασου να επαιρναν ξανα διδακτρα, απο τα ιδια παιδια, για την ιδια ταξη! Περα απο την πλακα, ειναι ανεφικτο να επαναληφθει η χρονια. Σκεψου μονο οτι αν μεινουν ολες οι ταξεις στασιμες, ειτε λεγεται βρεφονηπιακος, ειτε παιδικος, προνηπιο κλπ, που θα πανε τα νεα παιδια? Καποια βαθμιδα θα πρεπει να φιλοξενησει τα διπλασια παιδια, που φυσικα ειναι αδυνατο να συμβει.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Ψάξε να βρεις κάπου να γράφω ότι θέλω τα σχολεία κλειστά και θα σου κάνω δώρο το ταξίδι που ονειρευόσουν πάντα. Φυσικά και θέλω τα σχολεία ανοικτά και με 25 και με 15 και με 5 παιδιά. Τι ακριβώς σε παραξενεύει δεν καταλαβαίνω
Με κάλυψες, ευχαριστώ.
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Το ευρωκοινοβούλιο συμμφώνησε με πλειοψηφία να προχωρήσει ..με το πιστοποιητικό εμβολιασμού η μάλλον με το πράσινο πιστοποιητικό γιατί δεν θα αφορά μόνο τους εμβολιασμένους///
Κορωνοϊός - ΕΕ: Διαδικασίες εξπρές για το πιστοποιητικό εμβολιασμού - Από πότε θα χρησιμοποιείται
 

noobtraveller

Member
Μηνύματα
140
Likes
573
Ένας χρόνος πανδημίας και ακόμα να συνειδητοποιήσουμε ότι αποτύχαμε στην αντιμετώπισή της. Τόσο σε ατομικό όσο κυρίως σε πολιτικό επίπεδο. Σε εθνικό ,αλλά και σε ευρωπαΪκό επίπεδο.
Εκ του αποτελέσματος ο στρουθοκαμηλισμός συνεχίζεται και ίσως θα έπρεπε κάποια στιγμή οι κυβερνήσεις να δουν τι έκαναν σωστά χώρες όπως η Σιγκαπούρη ,η Ταϊβάν, η Ν.Κορέα ,πιθανόν ακόμα η αφερέγγυα Κίνα (και κάποιες επιπλέον) ,ως οι λίγες συνταγές αντιμετώπισης ,για να προσαρμόσουν δικές τους ευέλικτες προτάσεις ή να βρούν άλλες. Κατανοώ ότι οι συγκεκριμένες οι Ασιατικές χώρες είχαν άλλου είδους προετοιμασία και ακολούθησαν αντιδημοκρατικά μέτρα , μέτρα αντίθετα στους νόμους περί προσωπικών δεδομένων ,αλλά μήπως εμείς περνάμε εντελώς δημοκρατικά στην καραντίνα;
Μέχρι να γίνει ένα σωστό σχέδιο που θα εμπνεύσει το σεβασμό και όχι τον τρόμο και τη σύγχυση ,θα δυσκολεύεται ο κόσμος να κατανοήσει τα αυτονόητα ,θα επικρατεί ο διχασμός ,η μεροληπτική ηθική και θα πηγαίνουν συχνά ειδικοί και μη στον 'κουβά' με τις προβλέψεις τους. Μη φτάσουμε και στο σημείο που Αγγλία και Αμερική ξεμπερδέψουν και εδώ θα συνεχίζουμε να μαλώνουμε τα Χριστούγεννα για τους λόγους που ο κορωνοϊός είναι πιο επικίνδυνος από τη γρίπη, για τους αυξημένους ετήσιους θανάτους και για τη σημασία της μάσκας.
 

ludovica

Member
Μηνύματα
216
Likes
1.746
Μου άρεσε η ζακέτα 🤔. Έχει να μου αρέσει ελληνική κωμωδία από τις Σαββατογεννημένες. Καμιά γνώμη;
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.366
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom