The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.258
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πολύ το χάλι, ειδικότερα τη δεύτερη μέρα που διανύω.
Το πρωί ανέβασα κοντά στο 39, με μεγάλη αίσθηση κόπωσης και πόνο. Ελπίζω να μη συνεχίσει στα ίδια στάνταρ γιατί έχω ξεθεωθεί.
Το χέρι πιστεύω ότι θα στρώσει σε 2-3 μέρες, είναι μυϊκό, τελευταία φορά που θυμάμαι κάτι τέτοιο ήταν στα εμβόλια του ΠΝ, όπου τα χέρια επανήλθαν μετά από 4 μέρες!

Να επισημάνω ότι με όσους φίλους μίλησα που εμβολιάστηκαν τις τελευταίες ημέρες είχαν τα ίδια συμπτώματα, οπότε δε πιστεύω ότι είναι τυχαία μόνο σε μένα.

Τέλος και στα πιο σημαντικά, να πω ότι το ελλάνιο dna μου ακόμα δεν αλλοιώθηκε, είδα ενα βιντεάκι στα Τούρκικα και δε κατάλαβα λέξη, όλα καλά. :haha:
Γενικά σου είπαν να παίρνεις αντιπυρετικά; Πέφτει αμέσως;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.918
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Γενικά σου είπαν να παίρνεις αντιπυρετικά; Πέφτει αμέσως;
Ακριβώς, το επισήμανε ο γιατρός πριν ακόμα κάνω το εμβόλιο. Κοινά αντυπυρετικά.
Δε πέφτει αμέσως, θέλει το χρόνο του. Σα να είσαι άρρωστος με ίωση ένα πράγμα .
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.258
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ακριβώς, το επισήμανε ο γιατρός πριν ακόμα κάνω το εμβόλιο. Κοινά αντυπυρετικά.
Δε πέφτει αμέσως, θέλει το χρόνο του. Σα να είσαι άρρωστος με ίωση ένα πράγμα .
Ακριβώς, το επισήμανε ο γιατρός πριν ακόμα κάνω το εμβόλιο. Κοινά αντυπυρετικά.
Δε πέφτει αμέσως, θέλει το χρόνο του. Σα να είσαι άρρωστος με ίωση ένα πράγμα .
Mε συγγενείς που μίλησα σήμερα:
Ο πατέρας μου έκανε Astra, καμία παρενέργεια, ούτε καν το χέρι
Η Μάνα μου έκανε Pfizer, πόνος στο χέρι για περίπου 18 ώρες δεν μπορούσε να το σηκώσει, μετά ΟΚ
Μια θεία έκανε Moderna, κανένα πρόβλημα στο χέρι, πυρετός 3 μέρες έφτασε και στο 39

Γενικά ό,τι σου κάτσει, δεν εξαρτάται από το εμβόλιο απ' ό,τι φαίνεται.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.258
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Όντως στο Ναύπλιο, τραβηγμένη από το Βουλευτικό. Διακρίνεται και τμήμα του παλιού σπιτιού του πατέρα μου. ;)
Δηλαδή όχι μόνο είσαι από τη Σάμο, το ομορφότερο μέρος του υπερπέραντος αλλά έχεις ΚΑΙ περιουσία στο Ναύπλιο; Πςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς κορίτσα τρεχάτε.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Δηλαδή όχι μόνο είσαι από τη Σάμο, το ομορφότερο μέρος του υπερπέραντος αλλά έχεις ΚΑΙ περιουσία στο Ναύπλιο; Πςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς κορίτσα τρεχάτε.
Χαχαχα. Το παλιό σπίτι του πατέρα μου δεν ήταν ιδιοκτησίας του. Είναι του "κράτους". Επειδή αναφέρθηκε τι βρίσκεται εκεί ακόμα και σήμερα μπορεί να καταλάβεις. (τι κουίζ βάζω ο άτιμος).

Ευτυχώς δεν είναι η γυναίκα μου στο travelstories να δει αυτό το "κορίτσα τρεχάτε" να σε περιμένει με ανοιχτές αγκάλες. Χο χο χο.

Πάντως δεν αποκλείω την ύπαρξη περιουσίας εκεί, γιατί από το Ναύπλιο είναι η μητέρα μου και όχι ο πατέρας μου....(μεγαλώνει το μυστήριο).
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Αμα το αρχίσουμε αυτό το παιχνιδι ξερεις οτι δε προκειται να βγαλουμε ακρη.

View attachment 349727
View attachment 349728
Πάντως αυτό που κοιτάζονται μέσα στο νόημα και την καλή χαρά επειδή αγόρασαν ντομάτες και μαρούλι από το σούπερμαρκετ δεν μου μοιάζει και πολύ φυσιολογικό
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Χαχαχα. Το παλιό σπίτι του πατέρα μου δεν ήταν ιδιοκτησίας του. Είναι του "κράτους". Επειδή αναφέρθηκε τι βρίσκεται εκεί ακόμα και σήμερα μπορεί να καταλάβεις. (τι κουίζ βάζω ο άτιμος).

Ευτυχώς δεν είναι η γυναίκα μου στο travelstories να δει αυτό το "κορίτσα τρεχάτε" να σε περιμένει με ανοιχτές αγκάλες. Χο χο χο.

Πάντως δεν αποκλείω την ύπαρξη περιουσίας εκεί, γιατί από το Ναύπλιο είναι η μητέρα μου και όχι ο πατέρας μου....(μεγαλώνει το μυστήριο).
Ο πατέρας σου ήταν ταπεινός εργαζόμενος της Εθνικής τράπεζας και η μάνα σου κόρη του τοπικού μεγαλοτσιφλικά ιδιοκτήτη απέραντων εκτάσεων πορτοκαλεώνων, την έκλεψε και για να γλιτώσει από την οργή του μεγαλοτσιφλικά βρήκε καταφύγιο σε ένα νησί που δεν πάει κανείς (ούτε καν η Σαμιώτισσα όπως έχουμε ξαναπεί).
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.505
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom