The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

poised

Member
Μηνύματα
874
Likes
6.469
Α μπραβο, κι εγω γι αυτο το εκλεισα. Δεν κανουν πυρετο τα mrna
Επειδή πρόσφατα το κοίταζα, πυρετό στο μοντέρνα κάνουν 1 στους 6. Οι μισοί έχουν κρυάδες/ρίγη σαν τα αρχικά συμπτώματα γρίπης. Πόνος στο χέρι είναι 9 στους 10. Τα ανεπιθύμητα συμπτώματα είναι πιο έντονα στις νεαρές ηλικίες.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Επειδή πρόσφατα το κοίταζα, πυρετό στο μοντέρνα κάνουν 1 στους 6. Οι μισοί έχουν κρυάδες/ρίγη σαν τα αρχικά συμπτώματα γρίπης. Πόνος στο χέρι είναι 9 στους 10. Τα ανεπιθύμητα συμπτώματα είναι πιο έντονα στις νεαρές ηλικίες.
Τι μου λες τωρα, μπορουσα να χτυπησω αναρρωτικη δηλαδη και το εβαλα σε μερα αργιας? Ε οχι!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Αν σε παρηγορεί λίγο και εγώ έτσι την πάτησα, Σάββατο μου βγήκε
Αργια η α, Σαββατο η β δοση. Μιλαμε για υποδειγμα εργαζομενου, ουτε την 3ωρη για μεταβαση στο εμβολιαστικο κεντρο. Τι πσυχουλα ειμαι.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
547
Likes
4.011
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Αργια η α, Σαββατο η β δοση. Μιλαμε για υποδειγμα εργαζομενου, ουτε την 3ωρη για μεταβαση στο εμβολιαστικο κεντρο. Τι πσυχουλα ειμαι.
Τι να πω και γω που δεν δουλευω καθολου. Δεν καταδεχομαι καν να πιασω θεση εργασιας που αλλος εχει πιο πολλη αναγκη απο εμενα. Ασε δεν μου την βγαινετε :)
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
547
Likes
4.011
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Αυτό σημαίνει ότι δε δουλεύεις για να πληρώνεις φόρους και άρα επιβαρύνεις το κοινωνικό σύνολο. Κοπρόσκυλο.
Εσυ το λες κοπροσκυλο, εγω το λεω ακτιβισμο. Η μη πληρωμη φορων ειδικα αν ειναι φοροδιαφυγη, ειναι ευθεια επιθεση στο κρατος δυναστη. Γεννηθηκα επαναστατης, χωρις καν να να χρειαστει να συμμετεχω σε καμμια αριστερη συλλογικοτητα. Ενας αιρετικος αυτοφωτος επαναστατης παντα ενοχλει! :)
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.673
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Mε συγγενείς που μίλησα σήμερα:
Ο πατέρας μου έκανε Astra, καμία παρενέργεια, ούτε καν το χέρι
Η Μάνα μου έκανε Pfizer, πόνος στο χέρι για περίπου 18 ώρες δεν μπορούσε να το σηκώσει, μετά ΟΚ
Μια θεία έκανε Moderna, κανένα πρόβλημα στο χέρι, πυρετός 3 μέρες έφτασε και στο 39

Γενικά ό,τι σου κάτσει, δεν εξαρτάται από το εμβόλιο απ' ό,τι φαίνεται.
Εκανα ΑΖ στις 15 Φεβρουαριου. Καμία παρενεργεια.
Σε μια εβδομαδα που θα κανω τη δευτερη δοση θα σας πω.

Δεν παιζει ρόλο το εμβολιο.
Με οσους εχω μιλησει ασχετως εμβολιου ειχαν διαφορα απο τα ανωτερω η τιποτα .
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.129
Likes
20.374
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Μηπως να ανοιξουμε νεο τοπικ του τυπου "ΕΜΒΟΛΙΑΣΤΉΚΑΤΕ;; ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΙ;; ΠΕΙΤΕ ΜΑΣ ΔΥΟ ΛΟΓΙΑ"
Να κάνουμε ταγκαρισμα του τύπου "είμαι στο τάδε εμβολιαστικο κεντρο", κάτι σαν live ένα πράγμα.
 

el de abajo

Member
Μηνύματα
202
Likes
586
Ακριβώς, το επισήμανε ο γιατρός πριν ακόμα κάνω το εμβόλιο. Κοινά αντυπυρετικά.
Δε πέφτει αμέσως, θέλει το χρόνο του. Σα να είσαι άρρωστος με ίωση ένα πράγμα .
[/QUOTE



έγω έκανα (λόγω προτεραιότητας) πριν 2 εβδομάδες την πρώτη δόση της Pfizer και δεν είχα καθόλου πυρετό, μόνο τον πόνο στο χέρι που κράτησε 3 μέρες...
 
Last edited:
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.778
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom