The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.508
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Νομιζω οτι παιζει ρόλο και η ηλικία.
Οι περισσοτεροι που γραφετε για σχετικα εντονα συμπτωματα εισαστε νεοι.
Οι μεσηλικες ετσι και ετσι.
Οι ηλικιωμενοι ολο τον χειμωνα εως τωρα σχεδον τιποτα.
Πώς ορίζεις τους μεσήλικες να δω κάτι...
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.427
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Πώς ορίζεις τους μεσήλικες να δω κάτι...
Σύμφωνα με το προσδόκιμο ζωής που έχει διαμορφωθεί αυτή τη στιγμή η μέση ηλικία ξεκινάει από τα 45 (περίπου) μέχρι τα 65 (περίπου).
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.955
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Έχω πεί ότι δε διαβάζω (true) και δε θα ποστάρω σε κωρονοθέματα αλλά...
Είναι safe να έχεις ραντεβού για εμβολιασμό (Pfizer) στις 12:40 στο Περιστέρι και μετά την ίδια μέρα πτήση από το Ελ. Βενιζέλος στις 16:15 ? Πόσο πιστά τηρούν τα ραντεβού; Να αλλάξω την πτήση;
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.100
Έχω πεί ότι δε διαβάζω (true) και δε θα ποστάρω σε κωρονοθέματα αλλά...
Είναι safe να έχεις ραντεβού για εμβολιασμό (Pfizer) στις 12:40 στο Περιστέρι και μετά την ίδια μέρα πτήση από το Ελ. Βενιζέλος στις 16:15 ? Πόσο πιστά τηρούν τα ραντεβού; Να αλλάξω την πτήση;
Στην δική μου περίπτωση πιστά
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.427
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Έχω πεί ότι δε διαβάζω (true) και δε θα ποστάρω σε κωρονοθέματα αλλά...
Είναι safe να έχεις ραντεβού για εμβολιασμό (Pfizer) στις 12:40 στο Περιστέρι και μετά την ίδια μέρα πτήση από το Ελ. Βενιζέλος στις 16:15 ? Πόσο πιστά τηρούν τα ραντεβού; Να αλλάξω την πτήση;
Αν πας πιο νωρίς το πιο πιθανό είναι να το κάνεις και πιο νωρίς. Αν είσαι εκεί πιο νωρίς και υπάρχει χρόνος απλά θα σου κάνουν το εμβόλιο και θα φύγεις (πιο νωρίς). Δοκιμασμένο 3 φορές
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Σύμφωνα με το προσδόκιμο ζωής που έχει διαμορφωθεί αυτή τη στιγμή η μέση ηλικία ξεκινάει από τα 45 (περίπου) μέχρι τα 65 (περίπου).
αν ένας 65άρης είναι μεσήλικας τότε θα πρέπει να ζήσει 130 χρόνια!!!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.427
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
αν ένας 65άρης είναι μεσήλικας τότε θα πρέπει να ζήσει 130 χρόνια!!!
Ο μεσήλικας δεν ορίζεται με την ηλικία ακριβώς αλλά με τις "δυνατότητες" πλέον. Όταν κάποιος πχ είναι ενεργός σεξουαλικα και μετά τα 50, τότε αυξάνεται το προσδόκιμο ζωής του και κατ επέκταση και η "μέση ηλικία" του.
Ετσι όπως το ορίζεις εσύ ένας 30αρης θα θεωρείται μεσήλικας...που δεν ειναι σε καμία περίπτωση.
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
350
Likes
1.337
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Μόλις άνοιξε και η πλατφόρμα 45-49. Μπήκα 4.30 το πρωί. Μας πήγε κατευθείαν pfizer. Έκανα κανά 2 αλλαγές να δω τι γίνεται και προσωπικά δεν βρήκα πουθενά astra. Όλο pfizer moderna. Είναι για τον σύζυγο. Έκλεισα 25 Μαίου ενώ εγώ εμβολιάζομαι 10 Μαιου ως εκπαιδευτικός με το ίδιο εμβόλιο. Από αυτά που διαβάζω στο forum γενικά έχω την αίσθηση ότι πάει καλά ο εμβολιασμός. Μακάρι.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Έχω πεί ότι δε διαβάζω (true) και δε θα ποστάρω σε κωρονοθέματα αλλά...
Είναι safe να έχεις ραντεβού για εμβολιασμό (Pfizer) στις 12:40 στο Περιστέρι και μετά την ίδια μέρα πτήση από το Ελ. Βενιζέλος στις 16:15 ? Πόσο πιστά τηρούν τα ραντεβού; Να αλλάξω την πτήση;
Πήγαινε στο εμβολιαστικό κέντρο πιο νωρίς. Δεν θα σε καθυστερήσουν.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.508
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Όταν κάποιος πχ είναι ενεργός σεξουαλικα και μετά τα 50, τότε αυξάνεται το προσδόκιμο ζωής του και κατ επέκταση και η "μέση ηλικία" του.
Δηλαδή ο Κομπαι Σεγουντο που ήταν σεξουαλικά ενεργός μέχρι τα 91 πέθανε έφηβος; Και το προσδόκιμο ζωής αυξάνεται ανάλογα με το μέχρι πότε είσαι σεξουαλικά ενεργός;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.508
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.187
Μηνύματα
883.363
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom