The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.111
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
"εσείς εκεί στο Νότο θέλετε μόνο τα λεφτά του τουρισμού και πόσο dependent είστε από τον τουρισμό και έχετε ανάγκη τα λεφτά μας".
Ερώτηση: Πιστεύεις ότι αυτό δεν ισχύει;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.920
Likes
40.748
Στην αρχή τα λέει καλά ο δημοσιογράφος και επισημαίνει όλα τα αρνητικά και για τα εμβόλια και για το "ραντεβού" με τον τουρισμό της Ελλάδας για της 14 Μαϊου ενώ είναι τόσο απρόβλεπτη η κατάσταση. Αλλά άμα ακούσετε όλη την συνέντευξη (23 λεπτά), επιμένει πάρα πολύ και ουσιαστικά εμένα μου δείχνει η ατζέντα του δημοσιογράφου σα να θέλει να περάσει το μήνυμα "εσείς εκεί στο Νότο θέλετε μόνο τα λεφτά του τουρισμού και πόσο dependent είστε από τον τουρισμό και έχετε ανάγκη τα λεφτά μας". Ειδικά μετά το 16ο λεπτό, αρχίζει και μιλάει για το μεταναστευτικό, διακόπτει επανειλημμένα τον Θεοχάρη και γίνεται πολύ εριστικός.. Μέχρι που στο τέλος μιλάει και για τα Ελγειινα μάρμαρα που τολμάμε να τα ζητήσουμε πίσω... "Are you saying to Britain today that Britain continue possession of these marbles is immoral and unethical and deeply wrong?"
Κλασικο colonialism υφος, rolling eyes κλπ.
Το ακουσα ως το τελος. Ε πως αλλιως μιλας στο γκαρσονι σου?
 
Last edited:

gkalla

Member
Μηνύματα
1.228
Likes
6.642
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Θα κάνω φασαρία στην Φάιζερ!!!
Έχω κάνει το εμβόλιο εδώ και μια ώρα και ακόμα να αναβαθμιστεί το 4G σε 5G.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Θα κάνω φασαρία στην Φάιζερ!!!
Έχω κάνει το εμβόλιο εδώ και μια ώρα και ακόμα να αναβαθμιστεί το 4G σε 5G.
Εσείς κάνετε πλάκα, κάνω γω όμως ενδέχεται να χάσω ραντεβού με γκομενάκια αύριο λόγω συμπτωμάτων από το εμβόλιο που θα κάνω αύριο. Στο τσακ είμαι να ρίξω πιστόλι. Αρνητής δεν είμαι αλλά έλεος πια με την κοινωνική αλληλεγγύη.... 😄
 

drDorothy

Member
Μηνύματα
111
Likes
1.007
Εσείς κάνετε πλάκα, κάνω γω όμως ενδέχεται να χάσω ραντεβού με γκομενάκια αύριο λόγω συμπτωμάτων από το εμβόλιο που θα κάνω αύριο. Στο τσακ είμαι να ρίξω πιστόλι. Αρνητής δεν είμαι αλλά έλεος πια με την κοινωνική αλληλεγγύη.... 😄
Συνήθως τα συμπτώματα εμφανίζονται την επόμενη μέρα. Αν τυχόν έχεις κάτι ήδη από αύριο αναβαλε το ραντεβού και κάνε λίγο τον ήρωα, ξέρεις: έχω κάνει κι το εμβόλιο κορίτσια, να το αφήσουμε..;

Θα δώσεις και το καλό παράδειγμα 🤣.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Συνήθως τα συμπτώματα εμφανίζονται την επόμενη μέρα. Αν τυχόν έχεις κάτι ήδη από αύριο αναβαλε το ραντεβού και κάνε λίγο τον ήρωα, ξέρεις: έχω κάνει κι το εμβόλιο κορίτσια, να το αφήσουμε..;

Θα δώσεις και το καλό παράδειγμα 🤣.
Μα τι λες γιατρέ, ίσα ίσα τώρα χρειάζεται περισσότερη ''περιποίηση'' από ποτέ, άσε τον άνθρωπο να οργανώσει πρόγραμμα...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.920
Likes
40.748
Συνήθως τα συμπτώματα εμφανίζονται την επόμενη μέρα. Αν τυχόν έχεις κάτι ήδη από αύριο αναβαλε το ραντεβού και κάνε λίγο τον ήρωα, ξέρεις: έχω κάνει κι το εμβόλιο κορίτσια, να το αφήσουμε..;

Θα δώσεις και το καλό παράδειγμα 🤣.
Μια ευκαιρια εχει ο ανθρωπος να "παιξουν την γιατρο".
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.630
Εσείς κάνετε πλάκα, κάνω γω όμως ενδέχεται να χάσω ραντεβού με γκομενάκια αύριο λόγω συμπτωμάτων από το εμβόλιο που θα κάνω αύριο. Στο τσακ είμαι να ρίξω πιστόλι. Αρνητής δεν είμαι αλλά έλεος πια με την κοινωνική αλληλεγγύη.... 😄
μην μασάς καθόλου. Ο μπίλης θα στείλει την εφαρμογή για τέτοιες περιπτώσεις αν χάσεις παιχνίδι.
185462290_469785590911787_7178209919380392046_n.jpg
 

poised

Member
Μηνύματα
858
Likes
6.310
Εσείς κάνετε πλάκα, κάνω γω όμως ενδέχεται να χάσω ραντεβού με γκομενάκια αύριο λόγω συμπτωμάτων από το εμβόλιο που θα κάνω αύριο. Στο τσακ είμαι να ρίξω πιστόλι. Αρνητής δεν είμαι αλλά έλεος πια με την κοινωνική αλληλεγγύη.... 😄
Μην είσαι χαζός ρε, πολλά γκομενάκια ψήνονται στην ιδέα του να κάνουν την Florence Nightingale. Απλά κοίτα μη μπερδευτούν και σου κάνουν το "αντικούκου" (που η φήμη έλεγε ότι μας κάνανε στον στρατό) αντί για του κόβιντ.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Συνήθως τα συμπτώματα εμφανίζονται την επόμενη μέρα. Αν τυχόν έχεις κάτι ήδη από αύριο αναβαλε το ραντεβού και κάνε λίγο τον ήρωα, ξέρεις: έχω κάνει κι το εμβόλιο κορίτσια, να το αφήσουμε..;

Θα δώσεις και το καλό παράδειγμα 🤣.
Αααα δεν εμφανίζονται την ίδια μέρα, ωραία. Έτσι το είπα, τι κάνεις αύριο; :)
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.494
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom