The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.129
Likes
20.374
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Πιό πολύ παρέθεσα την εξομολόγηση του καθηγητή σαν "προσθήκη"στα όσα λέμε όσοι τα λέμε
σε σχέση με τα μέτρα που παίρνει η πολιτεία επειδή κόπτεται για την υγεία μας για την προστασία μας κλπ σαν αντιλογο προς
τα άτομα πόυ εξακολουθούν και υποστηρίζουν ότι όλα γίνονται για το καλό μας...
ήθελα να αναδείξω ακόμα μιά σημαντική σημαντικότατη πτυχή ανεπαρκούς χειρισμού στην κρισιμότατη περίοδο που διανύσαμε,στα πλαίσια της προστασίας όλων ασθενών και υπολοίπων δεν επέτρεπαν(επιτρέπουν) συγγενείς οκ,αλλά ποιος τους αντικαθιστά?
τον απαραίτητο φροντιστή συγγενή?

ο ίδιος το λέει και τα μαρτυρά και σαν γιατρός και σαν ασθενής
ότι ήταν λάθος η τόσο μεγάλη έμφαση που δίναν στο πόσες ΜΕΘ έχουμε
ενώ δεν γινόταν τίποτε για να προληφθεί(ως ένα σημείο)
σαν όχι μόνο γιατρος και ασθενής αλλα΄σκεπτόμενο άτομο είχε σκεφθεί ακόμα και λύσεις με φοιτητές ιατρικής να βοηθήσουν σ αυτόν τον τομέα(κάτι που ,ειπε,ειχε εφαρμοσθεί στην Ιταλία?δεν το ξέρω)
οι ιθύνοντες δεν μπορούσαν να προβληματισθούν και να κάνουν κάτι επ αυτού?

κατα τάλλα οκ ας δούμε με το απο δω και πέρα τι μας γίνεται
Δεν ήταν αντίλογος το ποστ μου στο δικό σου, αλλά συνέχεια των όσων έγραψες σε αυτό.
Δηλαδή αυτό....
ας δούμε με το απο δω και πέρα τι μας γίνεται
....και το καλύτερο θα ήταν να μάθουμε από τα λάθη μας, αλλά δεν το βλέπω.
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.242
Likes
6.702
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Λοιπόν εγώ το έκανα το εμβόλιο, τέλειωσα με αυτό. Ερώτηση προς γιατρό ή όποιον ξέρει: Κάνει να πιω μπύρες ή όχι ακόμα;
Ο γιατρός στο εμβολιαστικό μου είπε να μην αλλάξω διατροφικές συνήθειες. Να κάνω ότι και πριν.
Άρα καθημερινά κρασιά, μπύρες και τσίπουρα υποχρεωτικά...
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
@panpan εχετε έλλειψη τσίπουρου ή όπως το λένε το τσίπουρο στην Καταλονία;; δεν μπορει να μην κανουν και κει κάτι ανάλογο;;
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Κάπου εδώ πρέπει να πω ότι κατάφερα να διεισδύσω σε κλειστή ομάδα αντιεμβολιαστών και τα πράγματα είναι πολύ χειρότερα από ότι πίστευα.
Μέχρι στιγμής έχω διαβάσει ότι θα γίνουμε ζόμπι, ότι θα μετράνε νεκρούς σε λίγο (οι "αμπόλιαστοι"), ότι (αντιγράφω) "το εμβόλιο MRNA μετατρέπει το σώμα σε εργοστάσιο βιολογικών όπλων και αναβλύζει σωματίδια πρωτεινών ακίδων που ρίχνουν από το στόμα και το δέρμα, αλλά και το σπέρμα (!). Η ακίδα προκαλεί εγκεφαλικά, καρδιακές προσβολές, πνευμονική εμβολή, στειρότητα (ουφ ευτυχώς έκανα 2 παιδιά και πρόλαβα). Τα αποκαλύπτουν όλα τα έγγραφα της Pfeizer". (δεν μας λέει ποια έγγραφα, κάποια έγγραφα, τι θες τώρα?)

Και επίσης "να κρατάνε αποστάσεις από τους εμβολιασμένους για να παραμείνουν υγειοίς" (όπως το γράφω).


Δυστυχώς δεν κάνουν καθόλου πλάκα και πέρα από το γέλιο που έριξα σήμερα (να είναι καλά οι άνθρωποι) πραγματικά έχω στεναχωρηθεί πολύ. Απίθανα πράγματα.

Κάτι που μου έκανε εντύπωση επίσης ήταν και η "διαμάχη" που είχαν μεταξύ τους για ένα θέμα. Ένας από την ομάδα ειδοποίησε ότι έχουν διεισδύσει ( :innocent: ) μπολιασμένοι, κάνουν σκρίνσοτ τα σχόλια και τα ανεβάζουν αλλού και γελάνε. Οπότε να έχουν το νου τους, να τους βρουν και να τους βγάλουν από την ομάδα. Και απαντά ένας άλλος ότι "ε ρε παιδιά όταν λέμε ότι μπήκε ο άντρας μου στη τουαλέτα και βγήκε ένα ολόγραμμα, λογικό να μας κοροιδεύουν. Ας προσέχουμε τι γράφουμε".
Εντάξει, τουλάχιστον αυτός δε πιστεύει στα ολογράμματα. Κάτι είναι και αυτό.

Υ.Γ. Για όποιον νομίζει ότι υπερβάλλω, υπάρχουν σκρίνσοτς (ΠΡΟΦΑΝΩΣ).
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.194
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Κάπου εδώ πρέπει να πω ότι κατάφερα να διεισδύσω σε κλειστή ομάδα αντιεμβολιαστών και τα πράγματα είναι πολύ χειρότερα από ότι πίστευα.
Μέχρι στιγμής έχω διαβάσει ότι θα γίνουμε ζόμπι, ότι θα μετράνε νεκρούς σε λίγο (οι "αμπόλιαστοι"), ότι (αντιγράφω) "το εμβόλιο MRNA μετατρέπει το σώμα σε εργοστάσιο βιολογικών όπλων και αναβλύζει σωματίδια πρωτεινών ακίδων που ρίχνουν από το στόμα και το δέρμα, αλλά και το σπέρμα (!). Η ακίδα προκαλεί εγκεφαλικά, καρδιακές προσβολές, πνευμονική εμβολή, στειρότητα (ουφ ευτυχώς έκανα 2 παιδιά και πρόλαβα). Τα αποκαλύπτουν όλα τα έγγραφα της Pfeizer". (δεν μας λέει ποια έγγραφα, κάποια έγγραφα, τι θες τώρα?)

Και επίσης "να κρατάνε αποστάσεις από τους εμβολιασμένους για να παραμείνουν υγειοίς" (όπως το γράφω).


Δυστυχώς δεν κάνουν καθόλου πλάκα και πέρα από το γέλιο που έριξα σήμερα (να είναι καλά οι άνθρωποι) πραγματικά έχω στεναχωρηθεί πολύ. Απίθανα πράγματα.

Κάτι που μου έκανε εντύπωση επίσης ήταν και η "διαμάχη" που είχαν μεταξύ τους για ένα θέμα. Ένας από την ομάδα ειδοποίησε ότι έχουν διεισδύσει ( :innocent: ) μπολιασμένοι, κάνουν σκρίνσοτ τα σχόλια και τα ανεβάζουν αλλού και γελάνε. Οπότε να έχουν το νου τους, να τους βρουν και να τους βγάλουν από την ομάδα. Και απαντά ένας άλλος ότι "ε ρε παιδιά όταν λέμε ότι μπήκε ο άντρας μου στη τουαλέτα και βγήκε ένα ολόγραμμα, λογικό να μας κοροιδεύουν. Ας προσέχουμε τι γράφουμε".
Εντάξει, τουλάχιστον αυτός δε πιστεύει στα ολογράμματα. Κάτι είναι και αυτό.

Υ.Γ. Για όποιον νομίζει ότι υπερβάλλω, υπάρχουν σκρίνσοτς (ΠΡΟΦΑΝΩΣ).

Πάντως είναι ένα θέμα που δυστυχώς διχάζει και ζευγάρια(σαν το ναι και το όχι του ...τότε του Τσίπρα ένα πράγμα..)
ούτε κι εγώ πίστευα ποτέ ότι θα φτάναμε σαν κοινωνία σαν νοήμονες άνθρωποι σε τέτοια σημεία αλλά εκπλήσσομαι αρνητικά
βλέποντας γύρω μου ακόμα και άτομα ευφυή ..,και χαρισματικά σε άλλους τομείς,να λένε και να υποστηρίζουν και να πιστεύουν τέτοια σενάρια"ταινίας"και να φτάνουν στο σημείο να απαγορεύουν την σύζυγο τους και γονείς να εμβολιασθούν!!!
και συντάσσομαι απόλυτα με αυτό που διάβασα σε πιό πάνω μήνυμα της dorothy νομίζω περί ημιμάθειας...ξερολίασης και γενικά επιπέδου μας ως κοινωνία σε γενικές γραμμές.
Εχω γνωρίσει βέβαια και ανθρώπους χαμηλών τόνων (δεν θα τους εντάξω στους αρνητές με την προηγούμενη έννοια)που ναι μεν είναι σκεπτόμενοι .προβληματισμένοι ,προς στιγμήν δεν κάνουν το εμβόλιο αλλά πρόθυμα μπαίνουν σε διάλογο και έχουν την διαθεση να ακούσουν...όπως και θέλουν να τους ακούσεις κι εσύ,αυτούς τους σέβομαι καθώς αντιμετωπίζουν το θέμα τουλάχιστον με σεβασμό και χωρίς να επηρεάζουν είτε αρνητικά είτε θετικά το συγγενικό τους περιβάλλον
σε αντίθεση με τους φανατισμένους αρνητές
 
Last edited:

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
Στο youtube @James γίνεται χαμός μάλιστα χθες έβλεπα "ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΕΝΟΥΣ???ΑΚΟΥ!!!!" όπου μιλά και ενας γιατρός Κ.ΑΝΤΩΝΙΟΥ αλλά τελικά τα συμπεράσματα είναι αυτού που παίρνει την ας πούμε συνέντευξη.. δηλαδή μην πας δίπλα σε εμβολιασμένο γιατί λειτουργεί ως ασυμπτωματικός και μπορει να κολήσεις κορονοιό.. ήθελα να γράψω απο κάτω " ε τότε εμβολιάσου και συ ρε μα@@@α" αλλά μετα θα μου σύρουν τα εξ αμάξης..

Υπάρχουν καρδιολόγοι πάντως που κάποια εμβόλια όπως πχ της γρίπης δεν τα βλέπουν με καλό μάτι γιατί μπορεί να προκαλέσουν ισχαιμικά επεισόδια και ίσως και αυτά της ΑΖ και τα αντίστοιχα με αυτό..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Κάπου εδώ πρέπει να πω ότι κατάφερα να διεισδύσω σε κλειστή ομάδα αντιεμβολιαστών και τα πράγματα είναι πολύ χειρότερα από ότι πίστευα.
Μέχρι στιγμής έχω διαβάσει ότι θα γίνουμε ζόμπι, ότι θα μετράνε νεκρούς σε λίγο (οι "αμπόλιαστοι"), ότι (αντιγράφω) "το εμβόλιο MRNA μετατρέπει το σώμα σε εργοστάσιο βιολογικών όπλων και αναβλύζει σωματίδια πρωτεινών ακίδων που ρίχνουν από το στόμα και το δέρμα, αλλά και το σπέρμα (!). Η ακίδα προκαλεί εγκεφαλικά, καρδιακές προσβολές, πνευμονική εμβολή, στειρότητα (ουφ ευτυχώς έκανα 2 παιδιά και πρόλαβα). Τα αποκαλύπτουν όλα τα έγγραφα της Pfeizer". (δεν μας λέει ποια έγγραφα, κάποια έγγραφα, τι θες τώρα?)

Και επίσης "να κρατάνε αποστάσεις από τους εμβολιασμένους για να παραμείνουν υγειοίς" (όπως το γράφω).


Δυστυχώς δεν κάνουν καθόλου πλάκα και πέρα από το γέλιο που έριξα σήμερα (να είναι καλά οι άνθρωποι) πραγματικά έχω στεναχωρηθεί πολύ. Απίθανα πράγματα.

Κάτι που μου έκανε εντύπωση επίσης ήταν και η "διαμάχη" που είχαν μεταξύ τους για ένα θέμα. Ένας από την ομάδα ειδοποίησε ότι έχουν διεισδύσει ( :innocent: ) μπολιασμένοι, κάνουν σκρίνσοτ τα σχόλια και τα ανεβάζουν αλλού και γελάνε. Οπότε να έχουν το νου τους, να τους βρουν και να τους βγάλουν από την ομάδα. Και απαντά ένας άλλος ότι "ε ρε παιδιά όταν λέμε ότι μπήκε ο άντρας μου στη τουαλέτα και βγήκε ένα ολόγραμμα, λογικό να μας κοροιδεύουν. Ας προσέχουμε τι γράφουμε".
Εντάξει, τουλάχιστον αυτός δε πιστεύει στα ολογράμματα. Κάτι είναι και αυτό.

Υ.Γ. Για όποιον νομίζει ότι υπερβάλλω, υπάρχουν σκρίνσοτς (ΠΡΟΦΑΝΩΣ).
Προσεχε μη βρεις γνωστους στην ομαδα και πεσεις απο τα συννεφα.
Την περιοδο "οχι μασκα στα σχολεια" ειχα μπει για χαβαλε στη σχετικη ομαδα και βρηκα τη μανα συμμαθητη του γιου μου να μεταφερει αυτολεξει τον χαλαρο διαλογο μας απο το τηλεφωνο με σχολιο "ξεπουλημενοι οι εκπαιδευτικοι, θα βαλουν μασκες τελικα, εχαψαν το παραμυθι". Παλι καλα που δεν ειπε ονομα, γιατι βλεπω οτι οι αντιεμβολιαστες στοχοποιουν χυμα ατομα στην εκπαιδευση στην ομαδα τους.
 

drDorothy

Member
Μηνύματα
120
Likes
1.025
Κάπου εδώ πρέπει να πω ότι κατάφερα να διεισδύσω σε κλειστή ομάδα αντιεμβολιαστών και τα πράγματα είναι πολύ χειρότερα από ότι πίστευα.
Μέχρι στιγμής έχω διαβάσει ότι θα γίνουμε ζόμπι, ότι θα μετράνε νεκρούς σε λίγο (οι "αμπόλιαστοι"), ότι (αντιγράφω) "το εμβόλιο MRNA μετατρέπει το σώμα σε εργοστάσιο βιολογικών όπλων και αναβλύζει σωματίδια πρωτεινών ακίδων που ρίχνουν από το στόμα και το δέρμα, αλλά και το σπέρμα (!). Η ακίδα προκαλεί εγκεφαλικά, καρδιακές προσβολές, πνευμονική εμβολή, στειρότητα (ουφ ευτυχώς έκανα 2 παιδιά και πρόλαβα). Τα αποκαλύπτουν όλα τα έγγραφα της Pfeizer". (δεν μας λέει ποια έγγραφα, κάποια έγγραφα, τι θες τώρα?)

Και επίσης "να κρατάνε αποστάσεις από τους εμβολιασμένους για να παραμείνουν υγειοίς" (όπως το γράφω).


Δυστυχώς δεν κάνουν καθόλου πλάκα και πέρα από το γέλιο που έριξα σήμερα (να είναι καλά οι άνθρωποι) πραγματικά έχω στεναχωρηθεί πολύ. Απίθανα πράγματα.

Κάτι που μου έκανε εντύπωση επίσης ήταν και η "διαμάχη" που είχαν μεταξύ τους για ένα θέμα. Ένας από την ομάδα ειδοποίησε ότι έχουν διεισδύσει ( :innocent: ) μπολιασμένοι, κάνουν σκρίνσοτ τα σχόλια και τα ανεβάζουν αλλού και γελάνε. Οπότε να έχουν το νου τους, να τους βρουν και να τους βγάλουν από την ομάδα. Και απαντά ένας άλλος ότι "ε ρε παιδιά όταν λέμε ότι μπήκε ο άντρας μου στη τουαλέτα και βγήκε ένα ολόγραμμα, λογικό να μας κοροιδεύουν. Ας προσέχουμε τι γράφουμε".
Εντάξει, τουλάχιστον αυτός δε πιστεύει στα ολογράμματα. Κάτι είναι και αυτό.

Υ.Γ. Για όποιον νομίζει ότι υπερβάλλω, υπάρχουν σκρίνσοτς (ΠΡΟΦΑΝΩΣ).
Πάντως εγώ πιστεύω ότι αυτά τα σενάρια τα γράφουν πολύ έξυπνοι άνθρωποι για να δημιουργούν χάος, με διάφορα κίνητρα. Αυτοί που τα πιστεύουν και τα αναπαράγουν βέβαια ασχολιαστοι. Πολύ κρίμα.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Προσεχε μη βρεις γνωστους στην ομαδα και πεσεις απο τα συννεφα.
Βασικά δεν τσέκαρα μήπως βρω γνωστό.

Και βασικά τώρα που το σκέφτομαι αν υπάρχει γνωστός μου που και αυτός έχει "διεισδύσει" και νομίζει τα αντίθετα για μένα? :shock:

Κάτσε να βγαίνω σιγά σιγά. Τα σκρίνσοτς μου τα έχω!
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.674
Απλά κοίτα μη μπερδευτούν και σου κάνουν το "αντικούκου" (που η φήμη έλεγε ότι μας κάνανε στον στρατό)
Μου θύμησες ένα ανέκδοτο παλιό. Διάλογος δυο παππούδων.
Ρε Κώστα, θυμάσαι όταν είχαμε πάει στον στρατό, που μας έκαναν το εμβόλιο για να μην κάνει κούκου;
Ναι το θυμάμαι.
Εμένα τώρα με έπιασε.!!!
@panpan εχετε έλλειψη τσίπουρου ή όπως το λένε το τσίπουρο στην Καταλονία;; δεν μπορει να μην κανουν και κει κάτι ανάλογο;;
Έλλειψη δεν υπάρχει, απλά το εδώ δεν μου αρέσει, γι αυτό έκανα δικιά μου πατέντα και βγάζω
την δική μου παραγωγή από κρασί.
Αύριο-μεθαύριο που θα φτιάξω, αν θέλεις το φωτογραφίζω και στο δείχνω. Είναι απλή κατασκευή
με χύτρα.
 

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
4.010
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Έριξα το ερώτημα σε Ιρλανδούς συναδέλφους τι πιστεύουν για τα ποσοστά 100% εμβολιασμού στις ηλικίες >70.

Η άποψή τους πάνω κάτω ήταν ότι στο πρώτο κύμα, οι κύριες ηλικίες που τον ήπιαν χοντρά ήταν οι άνω των 70 και είχε γίνει μεγάλη κοινωνική καμπάνια στο να προστατευτούν οι παππούδες/γονείς. Επίσης σε δημοσκοπήσεις το ποσοστό γενικού πληθυσμού που δηλώνει ότι σίγουρα ή σχεδόν σίγουρα δεν θα κάνει εμβολιασμό κυμαίνεται στο ~10% +/-2.5. Ο κόσμος θέλει να εμβολιαστεί και η ανέκδοτη εμπειρία τους είναι ότι δεν ξέρουν κανένα που να έχει δικαίωμα εμβολιασμού (τώρα τρέχει από 50+) και να μην το έχει κάνει. Επίσης (χαριτολογώντας?) είπαν ένα μεγάλο μέρος της ζωής των μεγάλων είναι οι pub και θα έκαναν ότι μπορούσαν προκειμένου να ανοίξουν πάλι :)
Επισης η Ιρλανδια ειναι η μοναδικη χωρα στην Ευρωπη χωρις ψεκασμενη ακροδεξια (ο εθνικισμος τους εκφραζεται απο την αριστερα), ειναι ο ορισμος του "Δυτικη χωρα", ακομα και στις αγροτικες περιοχες βλεπεις πως δεν ειναι κοινωνικα 30 χρονια πισω οπως συμβαινει σε αλλες χωρες, και ποτε δεν ειχαν περαση οι αντιεπιστημονικες θεωριες.

Βεβαια ο εμβολιασμος προχωραει με ρυθμο χελωνας επειδη το παιζουν super safe με το J&J και το AZ...
Έχετε ακούσει και εσείς τον παραλληλισμό ότι οι οι Ιρλανδοί είναι "οι Έλληνες του βορρά"? Ούτε καν, εμείς είμαστε σε άλλο επίπεδο τελικά (δυστυχώς)
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.754
Μέλη
38.881
Νεότερο μέλος
Pavlosvalia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom