The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Δεν αισθάνεσαι μεγάλο κορόιδο που έστελνες sms ακόμα και για να βγεις να ξεμουδιάσεις έξω; Γιατί εγώ αν όλο τον τελευταίο χρόνο έστελνα, θα αισθανόμουν τεράστιο κορόιδο.
Πρεπει να εισαι ο μονος που εστελνες ολο τον χρονο και χωρις λοκ νταουν, γι αυτο νιωθεις λιγο φορτισμενος.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.051
Μ΄ αρέσει που γελάει η βλαμμένη.
Επειδή χασκογελάει και ξεκαρδίζεται και έχει και λίγο τσιριχτή φωνή , ακούγεται όντως να λέει πως δεν έχει πάει ποτέ για ψώνια;;;;;
Δεν είχε πάει ποτέ τόσο καιρό σε φούρνο, σούπερ μάρκετ, κρεοπωλείο, ψαράδικο,περίπτερο τίποτα;

Φαίνεται σε αντίθεση με εμάς τους κοινούς θνητούς θα είναι πολύ πλούσια και θα έχει κάποιον για αυτές τις δουλειές. Ακόμα και γνωστούς ευκατάστατους διάσημους βλέπεις σε ψαράδικα, κρεοπωλεία και σούπερ μάρκετ. Αυτή φαίνεται παραλαμβάνει και το ψωμί στο σπίτι ή έχει υπηρεσία να της κάνει τα ψώνια.
 

poised

Member
Μηνύματα
874
Likes
6.469
Είναι το μοναδικό κανάλι που έχει κομμένη τη δήλωση σε μονόλεπτο σε αντίθεση με άλλα κανάλια που έχουν όλο το εννιάλεπτο της συνέντευξης. Για τη δήλωση έχεις να σχολιάσεις κάτι; Δεν αισθάνεσαι μεγάλο κορόιδο που έστελνες sms ακόμα και για να βγεις να ξεμουδιάσεις έξω; Γιατί εγώ αν όλο τον τελευταίο χρόνο έστελνα, θα αισθανόμουν τεράστιο κορόιδο.
Είναι δικαίωμα να μου να σχολιάζω αυτό που με ενοχλεί και όχι αυτό που μου υποβάλλουν. Εγώ δε θα πόσταρα τίποτα από τέτοιο κανάλι για να του δώσω views. Μπορούσες πολύ απλά να ποστάρεις το βίντεο στο σημείο της δήλωσης. Αλλά όταν λες ότι το έψαξες και το έκανες επίτηδες επειδή σε βόλευε σημαίνει ότι πιστεύεις πως ο σκοπός αγιάζει τα μέσα. Δικαίωμά σου, άλλο ένα σημείο στο οποίο διαφωνούμε. Εύχομαι να μη συντάσσεσαι και με το υπόλοιπο περιεχόμενο.
 

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
4.008
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Άσχετη ερώτηση για κάποιον που ξέρει.
MDF η OSB για εξωτερική χρήση; Ποιο έχει καλύτερη αντοχή σε υγρασία;
Osb θα πρότεινα.Το mdf δεν ενδείκνυται γενικά για εξωτερική χρήση...Το osb αντίθετα χρησιμοποιείται σε στέγες και άλλες κατασκευές εκτεθειμένες στο νερό, κυρίως έμμεσα. Για τι κατασκευή πρόκειται αν επιτρέπεται?Γιατί,για να πούμε την αλήθεια ούτε το ένα ούτε το άλλο είναι η καλύτερη επιλογή για εξωτερική χρήση(ίσως να πρόσθετες και καποιο κατάλληλο βερνίκι να ενισχυσεις την αδιάβροχοποιηση του)
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.672

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
4.008
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Για αποθήκη.

Σκεφτόμουν 2 χέρια αστάρι και μετά ακρυλικό.
Αν δεν σε βγάζει εκτός μπάτζετ σκέψου και πάνελ πολυουρεθάνης. Είναι σίγουρη λύση για εξωτερική χρήση.Αν δεν θέλεις να πας προς τα εκεί, από τις δύο σου επιλογές, προτείνω osb,οικονομικό, ανθεκτικό και αν το περιποιηθείς με την αδιάβροχοποιηση, θα αντέξει πιστεύω!
Επισης υπάρχει και ανθυγρο osb,δες και αυτήν τη λύση.Πάλι όμως θέλει μια βασική αδιάβροχοποιηση κατά τη γνώμη μου, για να αντέξει περισσότερο.
 

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
4.008
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
κοντρα πλακε θαλάσσης. δε ξερω αν λεγετε OSB η καπως αλλιως
Δεν είναι ακριβώς το ίδιο...Το osb έχει κάπως σαν "χοντρά πριονίδια" μέσα.Το κόντρα πλακέ θαλάσσης ειναι σαν πολύ λεπτές σανίδες ξύλου κολλημένη η μία πάνω στην άλλη. Καλό και αυτό ως επιλογή!
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.672
Αν δεν σε βγάζει εκτός μπάτζετ σκέψου και πάνελ πολυουρεθάνης.
Σκεφτόμουν να αποφύγω την σιδηροκατασκευή , αν και γνωρίζω από ηλεκτροκόλληση, αλλά
μάλλον είναι μονόδρομος. Ευχαριστώ για τον κόπο σου.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Επί ένα χρόνο δεν έστειλε ποτέ sms γιατί μπορούσε να πάει στο νοσοκομείο επειδή είναι γιατρός και δεν είχε πάει ποτέ να ψωνίσει. Μάλιστα.
Και γιατί πρέπει να μας νοιάζει τι έκανε ή τι δεν έκανε η συγκεκριμένη κυρία; Συνδικαλίστρια είναι, όχι αρχίατρος.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Ανακοινωθηκε επισπευση της β δοσης για τους ανω των 50 ετων στο ΗΒ και τους προετοιμαζουν για αβεβαιοτητα σχετικα με τη χαλαρωση των ταξιδιων μετα τις 21 Ιουνιου λογω της Ινδικης μεταλλαξης.
Εξακολουθουν να ειναι αφοπλιστικα ειλικρινεις με τους πολιτες τους, ακομη κι αν γινονται δυσαρεστοι.

Covid: Second vaccine doses to be sped up over variant concerns
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.722
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom