The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Μάγδα

Member
Μηνύματα
349
Likes
1.334
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Τώρα σοβαρά τα λέει και τα πιστεύει ή τρολάρει; ΄Αβυσσος η ψυχή του....

Γιαννακόπουλος: «Δεν θα κάνω το εμβόλιο για να μην αλλοιωθεί το DNA μου»
Το είδα στα social media με πολύ ανησυχητικά σχόλια ότι ως φαρμακοβιομήχανος κάτι παραπάνω θα ξέρει κ.α. τέτοια.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.938
Likes
40.786
Τελικά αρνητική κι εγώ! Δόξα τω Θεώ. Όχι τίποτα άλλο αλλά 31 Μαίου θα κάνω τη δεύτερη δόση του εμβολίου. Αν τη βγάλω καθαρή μέχρι τότε με δυο εφήβους και τη δουλειά μου. Κυριολεκτικά μετρώ τις μέρες. Για να καταλάβετε ότι είναι αδύνατον να προφυλαχτείς στα σχολεία όσα μέτρα κι αν πάρεις (φορώ μόνο ffp2 στη δουλειά πλέον) μια πιτσιρίκα της Α Λυκείου πριν προλάβω να αντιδράσω ήρθε δίπλα μου, έσκυψε στο αυτί μου να μου πει μυστικά ότι πονάει πολύ ο λαιμός της και αν είχα καραμέλα. Τζόκερ το παίζουμε πλέον.
Στην Αθμια θα ειχε βηξει και πανω σου.
Το εχω παιξει στοιχημα οτι δεν θα πιασουμε Ιουνη.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.001
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Τώρα σοβαρά τα λέει και τα πιστεύει ή τρολάρει; ΄Αβυσσος η ψυχή του....

Γιαννακόπουλος: «Δεν θα κάνω το εμβόλιο για να μην αλλοιωθεί το DNA μου»
Αν και Ολυμπιακος ενα μεγαλο μπραβο στον Δημητρη Γιαννακοπουλο για μια ακομη φορα! Αν και φαρμακοβιομηχανος δεν δισταζει να εκφερει για μια ακομη φορα αιρετικες αποψεις. Μπραβο του. Αλλα και σαν παραγοντας του μπασκετ εχει να επιδειξει εργο: δεν δισταζει να παιξει ξυλο με σουβλατζηδες , να δηλωσει οτι ειναι ο εφευρετης της αλητειας να βριζει μανες παικτων αντιπλης ομαδας και γενικοτερα θα ελεγα πως προσπαθει με τις ενεργειες του να βαλει το μπασκετ στην καθημερινοτητα του Ελληνα. Γενικοτερα ενεργειες του τυπου εχω κοψει την φαρμακευτικη μου αγωγη και λεω και κανω οτι γουσταρω εγω τις επικροτω ως επαναστατικες. Αν και αλλοι προεδροι ειχαν το οραμα του τολμω να πω πως το μπασκετ θα μπορουσε με αξιωσεις να διεκδικησει μεγαλυτερο μεριδιο απο το φιλαθλο κοινο της χωρας. Ειναι κριμα να συμβαινουν αυτα μονο στο ποδοσφαιρο. Δυστυχως ομως τον διαβαλλουν συνεχως, ισχυει και εδω το δογμα πως η Ελλαδα τρωει τα παιδια της. Ενα μεγαλο μπραβο στον Δημητρη απο εμενα αν και ξερω πως πολλοι θα διαφωνησουν!
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.001
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Δε θα έπρεπε να ανησυχεί, είναι γνωστό ότι μερικές χούφτες κόκα τη μέρα βοηθούν να θωρακιστεί ο οργανισμός.
Μια χούφτα κόκα την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα!
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382

chris7

Member
Μηνύματα
3.085
Likes
23.672
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Το είδα στα social media με πολύ ανησυχητικά σχόλια ότι ως φαρμακοβιομήχανος κάτι παραπάνω θα ξέρει κ.α. τέτοια.
Καλά ο συγκεκριμένος είναι καμένο αγόρι. Στη συνέντευξη στο Σροιτερ είπε ότι είναι απάτη ότι το τσιγάρο βλάπτει σοβαρά την υγεία κι ότι οι φήμες περί αυτού οφείλονται στο ότι ο Τζωρτζ Μπους ζήτησε χρηματοδότηση για την καμπάνια του από τη Φίλιπ Μορις, η οποία του την αρνήθηκε.
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Yποχρεωτικός εμβολιασμός στους πυροσβέστες της ΕΜΑΚ -Θα αντικαθίστανται όσοι αρνούνται

Πηγή: iefimerida.gr - Υποχρεωτικός εμβολιασμός στους πυροσβέστες της ΕΜΑΚ -Θα αντικαθίστανται όσοι αρνούνται | ΕΛΛΑΔΑ | iefimerida.gr
το είχα διαβάσει...
περιμένω να δώ πότε θα ανακληθεί..πότε θα το"μαζέψουν"
απόφαση που στηρίζεται σε ποιό νόμο???ποιά υπουργική απόφαση?
εδώ για τους υγειονομικούς που ήταν οι ΠΡΩΤΟΙ για τους οποίους υπάρχει σκέψη για υποχρεωτικότητα και οι Μητσοτάκης λέει ότι η συζήτηση για υποχρεωτικότητα σ αυτούς ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙ το φθινόπωρο(φαντασθείτε πόσο δύσκολο είναι)
και έρχεται τώρα ο αρχηγός ΕΜΑΚ να το ?κάνει υποχρεωτικό από μόνος του??
θα κάτουν με σταυρωμένα χέρια όσοι πυροσβέστες δεν θέλουν να το κάνουν ??και ακόμα και να δεχθούν την μετακίνηση τους (γιατί αυτό προβλέπεται από την αντισυνταγματική αυτή απόφαση )
για να δούμε που θα βρεί ο αρχηγός άμεσα άλλους να βάλει στη θέση τους.

και κάτι άλλο που είχε γίνει αφορμή για έντονη κουβέντα εδώ μέσα και θα το επαναλάβω
...
όποιος ΥΠΟΧΡΕΩΝΕΙ οφείλει να γνωρίζει ότι επωμίζεται ΚΑΙ τηνν ευθύνη απέναντι σε όποιον έχει υποχρεώσει να εμβολιασθεί ΑΝ του στραβώσει κάτι μετά τον εμβολιασμό (και αποδειχθεί ότι οφείλεται στο εμβόλιο)δεν μιλάω μόνο για το χειρότερο απευκταίο σενάριο θανάτου αλλά ακόμα και για επιπλοκές που τον "τρέχουν"στα νοσοκομεία κλπ

καθαρή κίνηση εκφοβισμού (προσωπική άποψη,ο καθένας σεβαστό να εκφέρει αντίθετη γνώμη)που μπάζει από παντού
 
Last edited:
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
διαβάστε κι αυτό και δώστε ιδιαίτερη βάση στην τελευταία παράγραφο που "απαντά"στον αρχηγό της ΕΜΑΚ,
στον πρόεδρο του πανελλήνιου ιατρικού συλλόγου ο ο οποίος βλεπω ότι κάνει δήλωση ..ότι θα έπρεπε εξ αρχής!! το εμβόλιο του κορωνοιού να ήταν υποχρεωτικό
(και σε μέλη εδώ του φόρουμ που με αμφισβήτησαν όταν μίλησα για υπουργική απόφαση..)

Covid-19: Μπορεί ο εμβολιασμός να είναι υποχρεωτικός και ποιες οι συνέπειες ενός τέτοιου χαρακτηρισμού;
 
Last edited:
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.783
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom