The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ποια είναι η χειρότερη (όχι πολιτική) εκπομπή της ελληνικής τηλεόρασης; Αν σας έκαναν βασανιστήρια, με την απειλή να παρακολουθήσετε ποια εκπομπή θα ομολογούσατε αμέσως;
Ότι έχει μέσα τον συμπατριώτη μου (πανάθεμα τον) τον Αυτιά. Μαρτυράω ότι θες. Και το φόνο του Κένεντι παίρνω.
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Πρώτη δόση απόγευμα στις 14/5 με Astrazeneca στο έτερον ήμισυ.
Άμεσες παρενέργειες ένα ελαφρύ βάρος στο χέρι χωρίς πυρετό μέχρι και το επόμενο βράδυ.
Την τρίτη μέρα το πρωί ανέβασε δέκατα (37.4) αλλά δεν σηκωνόταν απο το κρεβάτι ούτε με βίντσι. Έντονη αίσθηση αδυναμίας και κόπωσης με ελαφρύ πονοκέφαλο. Κοιμήθηκε πάνω από 12 ώρες συνολικά εκείνη την ημέρα και την επόμενη σηκώθηκε κανονικά χωρίς κανένα ιδιαίτερο σύμπτωμα εκτός από ελαφρούς μυϊκούς πόνους που υποχώρησαν σταδιακά μέχρι την πέμπτη μέρα από τον εμβολιασμό.

Εγώ παίρνω σειρά σε 15 μέρες με Pfizer στοχεύοντας στην ανοσία και τα πολυπόθητα ταξίδια από τέλος Ιουλίου.
 
Last edited:

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μιλαω πάντα για ελεύθερα κανάλια. Κοσμοτε τιβι δε μου αρέσει καθόλου, είμαι νετφλιξακιας
Γούστα είναι αυτά , προσωπικά βρίσκω το cosmote tv κλάσεις ανώτερο. Ertflix ομοίως κι είναι και ελεύθερο.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Γούστα είναι αυτά , προσωπικά βρίσκω το cosmote tv κλάσεις ανώτερο. Ertflix ομοίως κι είναι και ελεύθερο.
Cosmote tv ειναι συνδρομητική, υπηρεσία που δεν υπήρχε τα 90s. Επίσης δεν έχουν όλοι την οικονομική δυνατότητα να πληρώνουν 50 ευρώ τον μήνα για τηλεόραση.
Για ertflix πρεπει να έχεις καινούρια τηλεόραση. Η δική μου του 2016 δεν έπιανε. Δεν έχουν όλοι δυνατότητα να αγοράζουν καινουρια τηλεόραση ανά 4 χρόνια. Μην κοιτάς εδώ στον μικρόκοσμο μας που πήραμε κάποιοι για να συλλέξουμε μίλια.

Όποτε ας συγκρίνουμε παρόμοια πράγματα.

Η ξεφτίλα της εποχής μας περιγράφεται ξεκάθαρα απ'την εικόνα του δημοσιογραφικου site που ανέβασε ο @Borealis
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Cosmote tv ειναι συνδρομητική, υπηρεσία που δεν υπήρχε τα 90s. Επίσης δεν έχουν όλοι την οικονομική δυνατότητα να πληρώνουν 50 ευρώ τον μήνα για τηλεόραση.
Ελάχιστα ευρώ παραπάνω από το ίντερνετ κοστίζει, μη μου πεις ότι δεν έχεις βάλει ούτε ίντερνετ.
Για ertflix πρεπει να έχεις καινούρια τηλεόραση.
Εγώ δεν έχω, στο λάπτοπ το βλέπω, που το έχω 7 χρόνια (σκυλί!).

Η ξεφτίλα της εποχής μας περιγράφεται ξεκάθαρα απ'την εικόνα του δημοσιογραφικου site που ανέβασε ο
Θες να θυμηθούμε το γραπτό τύπο των 90ς με τα πρωτοσέλιδα της Αυριανής και τους Τραγκαουνάκηδες; Χάλια ήταν η δημοσιογραφία ανέκαθεν, ένας ξεκάθαρα παρασιτικός κι εκβιαστικός κλάδος στην Ελλάδα από τα 80ς τουλάχιστον.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Θες να θυμηθούμε το γραπτό τύπο των 90ς με τα πρωτοσέλιδα της Αυριανής και τους Τραγκαουνάκηδες; Χάλια ήταν η δημοσιογραφία ανέκαθεν, ένας ξεκάθαρα παρασιτικός κι εκβιαστικός κλάδος στην Ελλάδα από τα 80ς τουλάχιστον.
Σε μεγάλο μέρος έχεις δίκαιο, υπάρχει όμως μια βασική και ουσιαστική διαφορά, τότε παρόμοια άρθρα βοηθούσαν στη συντήρηση του κομματικού πελατειακού κοινού και γράφονταν από πολύ έξυπνους ανθρώπους που πολλοί αντέχουν ως σήμερα, τώρα γράφονται από ηλίθιους και απευθύνονται σε ηλίθιους
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Σε μεγάλο μέρος έχεις δίκαιο, υπάρχει όμως μια βασική και ουσιαστική διαφορά, τότε παρόμοια άρθρα βοηθούσαν στη συντήρηση του κομματικού πελατειακού κοινού και γράφονταν από πολύ έξυπνους ανθρώπους που πολλοί αντέχουν ως σήμερα, τώρα γράφονται από ηλίθιους και απευθύνονται σε ηλίθιους
Σιγά, κάτι πρωτοσελιδα για το πόσα κιλά είναι το βυζι της Μιμης που θέλει να εγχειρησει και πόσα νοσοκομεία στερείται ο εθνικός προϋπολογισμός. Άθλιος τύπος από άθλιους ανθρώπους. Το δε πολιτικό Ραδιόφωνο ήταν πιο εμετικό σήμερα και δεν υπήρχε και η πρόσβαση στον ξένο Τύπο που υπάρχει σήμερα. Το επίπεδο των αναγνωστών ήταν χειρότερο τότε, γνώμη μου.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.375
Likes
14.282
Βάλτε(τέλη δεκαετίας 80) και το τεμαχισμένο πτώμα της γυναίκας του Φραντζή στο "σαλόνι" μεγάλης εφημερίδας,προοδευτικής και καλά που στήριζε και την αλλαγή τότε.
 
Last edited:
Μηνύματα
109
Likes
169
Ελάχιστα ευρώ παραπάνω από το ίντερνετ κοστίζει, μη μου πεις ότι δεν έχεις βάλει ούτε ίντερνετ.

Εγώ δεν έχω, στο λάπτοπ το βλέπω, που το έχω 7 χρόνια (σκυλί!).


Θες να θυμηθούμε το γραπτό τύπο των 90ς με τα πρωτοσέλιδα της Αυριανής και τους Τραγκαουνάκηδες; Χάλια ήταν η δημοσιογραφία ανέκαθεν, ένας ξεκάθαρα παρασιτικός κι εκβιαστικός κλάδος στην Ελλάδα από τα 80ς τουλάχιστον.
Cosmote tv ειναι συνδρομητική, υπηρεσία που δεν υπήρχε τα 90s. Επίσης δεν έχουν όλοι την οικονομική δυνατότητα να πληρώνουν 50 ευρώ τον μήνα για τηλεόραση.
Για ertflix πρεπει να έχεις καινούρια τηλεόραση. Η δική μου του 2016 δεν έπιανε. Δεν έχουν όλοι δυνατότητα να αγοράζουν καινουρια τηλεόραση ανά 4 χρόνια. Μην κοιτάς εδώ στον μικρόκοσμο μας που πήραμε κάποιοι για να συλλέξουμε μίλια.

Όποτε ας συγκρίνουμε παρόμοια πράγματα.

Η ξεφτίλα της εποχής μας περιγράφεται ξεκάθαρα απ'την εικόνα του δημοσιογραφικου site που ανέβασε ο @Borealis
Ενα 20αρικο το μηνα ειναι ο Cosmote TV,δεν το λες και απαγορευτικο.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.447
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom