The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

dammys

Member
Μηνύματα
370
Likes
680
Την μια φορά που πήγε στο Παρίσι , πήρε αεροπλάνα Rafale .
Την δεύτερη φορά πήρε φρεγάτες.
Τι διάολο συμβαίνει; Δεν έχουν μαγνητάκια για το ψυγείο οι Γάλλοι;
Εδώ πήγε στο Αρκαλοχώρι μετά τον σεισμό και του λέγανε πριν " φχαριστούμε παιδί μου , μην έρθεις,δεν παρεξηγούμε ..."κι έκανε μετασεισμό 5.4 !!!
 

EviTan

Member
Μηνύματα
424
Likes
2.885
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Οι επόμενες δύο εβδομάδες θα 'ναι κρίσιμες!
Μην κοροϊδεύετε την κυβέρνηση μας, είναι πολύ ουσιαστικό μέτρο να μην παίζει μουσική στα μαγαζιά, εντάξει;
(Εν τω μεταξύ εγώ έχω εισιτήρια για live την Παρασκευή, μου το πετσοκοψαν τα καθίκια;; )
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.962
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
(Εν τω μεταξύ εγώ έχω εισιτήρια για live την Παρασκευή, μου το πετσοκοψαν τα καθίκια;; )
Δε ξέρω, είναι μεγάλο ερώτημα.
Τι γίνεται με τα Live;
Τι γίνεται με τα γήπεδα που μαζεύεται χιλιάδες κόσμος και ξέρουμε όλοι οτι δεν ελέγχεται;
Γιατί ενώ τρέχαμε να κάνουμε το εμβόλιο (και καλά κάναμε) έχουμε απαγόρευση εξόδου απ' τα σπίτια μας 1 με 6;
Δε λέγω για τη μουσική και την εστίαση που και εκεί δε γινόταν σοβαρός έλεγχος, δε ξέρω, δεν είμαι ειδικός.
Ξέρω ότι ακόμα είναι Σεπτέμβριος, είναι η αρχή και είμαι να σκάσω...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Ξέρω ότι ακόμα είναι Σεπτέμβριος, είναι η αρχή και είμαι να σκάσω...
Δεν ξερω αν βοηθαω αλλα για τους φιλους της Στατιστικης, το μινι λοκ νταουν ηρθε περσι μετα την 28η Οκτωβρη.
Καλα κρασια.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Campaigners head to court to have cats kept indoors - DutchNews.nl
H ολλανδική οργάνωση Huiskat Thuiskat σκοπεύει να κινηθεί νομικά ώστε η Υπουργός Γεωργίας να υποχρεώνει τους ανθρώπους με οικόσιτες γάτες να μην τις αφήνουν να περιφέρονται ελεύθερα εκτός σπιτιού. Σύμφωνα με την οργάνωση, οι περιπλανώμενες αυτές γάτες γίνονται η αιτία για το θάνατο εκατομμυρίων πουλιών και άλλων μικρών θηλαστικών.
 

ludovica

Member
Μηνύματα
215
Likes
1.743
Σοβαρά τώρα δεν μπορείτε να βγείτε μία με έξι; Άλλη μια πανέξυπνη απόφαση.
Και είχα ησυχάσει γιατί κάποιος είχε πει ότι οι εμβολιασμενοι δε θα ξανακλεστουν. Αυτές οι βεβαιοτητες...
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Δε ξέρω, είναι μεγάλο ερώτημα.
Τι γίνεται με τα Live;
Τι γίνεται με τα γήπεδα που μαζεύεται χιλιάδες κόσμος και ξέρουμε όλοι οτι δεν ελέγχεται;
Γιατί ενώ τρέχαμε να κάνουμε το εμβόλιο (και καλά κάναμε) έχουμε απαγόρευση εξόδου απ' τα σπίτια μας 1 με 6;
Δε λέγω για τη μουσική και την εστίαση που και εκεί δε γινόταν σοβαρός έλεγχος, δε ξέρω, δεν είμαι ειδικός.
Ξέρω ότι ακόμα είναι Σεπτέμβριος, είναι η αρχή και είμαι να σκάσω...
όοοολα ολόσωστα,
προσθέτω τα ΜΜΜ που στη θεσσαλονική τουλάχιστον το μοναδικό!! μέσον είναι το λεωφορείο και μπορεί να διανύσεις απόσταση έως και δύο ώρες από τη μιά άκρη της πόλης στην άλλη αλλάζοντας 2 λεωφορεία και να είσαι και σαν παστή σαρδέλα και να μιλάει ο ένας με τον άλλο κλπ εκει δεν κολλάμε (γιατί εκεί φυσικά και δεν μπορεί να επέμβει η πολιτεία με το "αφήγημα"της γιατί τότε δεν θα υπάρξει συγκοινωνία και όλοι θα μένούμε σπίτια μας...)
να προσθέσω την επίσης τραγελαφική εξέλιξη που την έχουμε από δω και πέρα μπροστά μας ....
ναι όπως είπες καλώς κάναμε όσοι ΘΕΛΑΜΕ και το κάναμε το εμβόλιο αλλά τωρα ήδη έχουν περάσει και περνάν 8 μήνες!(από φεβρουάριο)για τους πρώτους που εμβολιασθήκαμε και ειμαστε μεγάλη μερίδα πληθυσμού(και δεν είναι μόνο οι υπέργηροι)...
αυτοί λοιπον καλούνται(με έμφαση στο ότι έπεσε η άμυνα και πρέπει να ξαναεμβολιασθούν-
οι ιατρικοί σύλλογοι επιτακτικά απαίτησαν!απο την κυβέρνηση να συμπεριλαβει στον υπολογισμό για τρίτη δόση τους υγειονομικούς θεωρώντας ότι είναι ακάλυπτοι πλέον!)
ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ για τρίτη δόση...
απο΄την στιγμή που δεν είναι υποχρεωτικο(πως μπορεί να γίνει άλλωστε χωρίς τεκμηριωμένες μελέτες.μέχρι στιγμής τουλάχιστον)σύμφωνα με το ¨"αφήγημα¨"όλοι αυτοί είμαστε πλέον εκτεθειμένοι πρακτικά?ανεμβολίαστοι?υγειονομικές βόμβες?εμείς όμως τυπικά έχουμε τα πιστοποιητικά στο χ έρι και κινούμαστε ανενόχλητοι και δουλεύουμε κανονικά εν αντιθεσει με τους ΜΗ εμβολιασμένους που ΑΠΟΛΥΘΗΚΑΝ και είναι αποκλεισμένοι απο παντού..
όπως και για τους ήδη νοσήσαντες (που ξεπέρασαν τον έκτο μήνα) το ίδιο και γιαυτούς που είναι και αρκετοί κι αυτοί και απολυμένοι και αποκλεισμένοι και ταλαιπωρημένοι γιατί ήδη νόσησαν και κάποιοι μάλιστα βαρειά και δύσκολα.. .
Υπάρχει μιά αντίφαση (όπως υπήρχε.από την αρχή)η οποία τώρα είναι πολύ πιό εμφανής στο όοολο θέμα εκτός κι αν μόνο εγώ το βλέπω ετσι
 
Last edited:

Anemos-T

Member
Μηνύματα
41
Likes
301
όοοολα ολόσωστα,
προσθέτω τα ΜΜΜ που στη θεσσαλονική τουλάχιστον το μοναδικό!! μέσον είναι το λεωφορείο και μπορεί να διανύσεις απόσταση έως και δύο ώρες από τη μιά άκρη της πόλης στην άλλη αλλάζοντας 2 λεωφορεία και να είσαι και σαν παστή σαρδέλα και να μιλάει ο ένας με τον άλλο κλπ εκει δεν κολλάμε (γιατί εκεί φυσικά και δεν μπορεί να επέμβει η πολιτεία με το "αφήγημα"της γιατί τότε δεν θα υπάρξει συγκοινωνία και όλοι θα μένούμε σπίτια μας...)
να προσθέσω την επίσης τραγελαφική εξέλιξη που την έχουμε από δω και πέρα μπροστά μας ....
ναι όπως είπες καλώς κάναμε όσοι ΘΕΛΑΜΕ και το κάναμε το εμβόλιο αλλά τωρα ήδη έχουν περάσει και περνάν 8 μήνες!(από φεβρουάριο)για τους πρώτους που εμβολιασθήκαμε και ειμαστε μεγάλη μερίδα πληθυσμού(και δεν είναι μόνο οι υπέργηροι)...
αυτοί λοιπον καλούνται(με έμφαση στο ότι έπεσε η άμυνα και πρέπει να ξαναεμβολιασθούν)
(οι ιατρικοί σύλλογοι επιτακτικά απαίτησαν!απο την κυβέρνηση να συμπεριλαβει στον υπολογισμό για τρίτη δόση τους υγειονομικούς θεωρώντας ότι είναι ακάλυπτοι πλέον!)
ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ για τρίτη δόση...
απο΄την στιγμή που δεν είναι υποχρεωτικο(πως μπορεί να γίνε άλλωστε χωρίς τεκμηριωμένες μελέτες.μέχρι στιγμής τουλάχιστον)σύμφωνα με το ¨"αφήγημα¨"όλοι αυτοί είμαστε πλέον εκτεθειμένοι πρακτικά?ανεμβολίαστοι?υγειονομικές βόμβες?εμείς όμως τυπικά έχουμε τα πιστοποιητικά στο χ έρι και κινούμαστε ανενόχλητοι και δουλεύουμε κανονικά εν αντιθεσει με τους ΜΗ εμβολιασμένους που ΑΠΟΛΥΘΗΚΑΝ και είναι αποκλεισμένοι απο παντού.....
Καλώς ήλθες στη δυστοπία... :)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Δεν ξερω αν βοηθαω αλλα για τους φιλους της Στατιστικης, το μινι λοκ νταουν ηρθε περσι μετα την 28η Οκτωβρη.
Καλα κρασια.
Πάντως το ίδιο αυτό lockdown το είχαμε Αυγουστιάτικα στην Κρήτη, δεν ήρθε τέλη Σεπτέμβρη...
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.962
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Δεν υπάρχει κάτι διαφορετικό πέρα από το δεδομένο της ανικανότητας να εφαρμοστούν μέτρα, γι αυτό πάμε σε οριζόντια.
Όλο αυτό προκύπτει από την επίσης ανικανότητα να πείσουν και να προωθήσουν σωστά και σοβαρά το αυτονόητο, δηλαδή τον εμβολιασμό.
Τιμωρεί και όσους πολίτες ήταν συνεπείς από τη πρώτη στιγμή με απαγόρευση κυκλοφορίας κι ακόμα είναι μόνο η αρχή, έτσι το βλέπω εγώ. Είναι σίγουρο ότι θα έχουμε περαιτέρω απαγορεύσεις όσο βαδίζουμε προς το χειμώνα.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.689
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom