The pin project - ένα roadtrip διαρκείας

thepinproject

Member
Μηνύματα
14
Likes
8
Παρίσι, Μπανγκόκ, Μπαλί, Σιγκαπούρη, Βουδαπέστη, Λονδίνο, Άμστερνταμ, Βερολίνο, Κόβεντρι, Κάϊρο, Κωνσταντινούπολη, Ντουμπάϊ, Ζυρίχη, Ρώμη, Μιλάνο, Σαρμ Ελ Σεϊχ, Στοκχόλμη, Μόσχα, Ντελφτ..

Δώσαμε την υπόσχεση να μεγαλώσουμε τη λίστα και να βάλουμε όσες περισσότερες πινέζες (pins) μπορούμε στον παγκόσμιο χάρτη. Να επισκεφθούμε όσες περισσότερες πόλεις μπορούμε. Να ζήσουμε την περιπέτεια της περιπλάνησης με δικά μας μέσα σε άγνωστα μέρη για μας. Να ξεφύγουμε από τον καναπέ του σπιτιού μας. Να το κάνουμε τώρα που είμαστε νέοι. Να αποδράσουμε από την καθημερινότητα του "σπίτι-δουλειά-σπίτι".

Με όσα μέσα και χρήματα μπορούμε να διαθέσουμε. Με ό,τι αυτό συνεπάγεται στην καθημερινότητα μας. Με ό,τι αυτό συνεπάγεται στην καθημερινότητα των δικών μας ανθρώπων. Με ό,τι αυτό σημαίνει στην περίπτωση που επιστρέψουμε κάποτε πίσω σώοι και αβλαβείς.

Είναι αλήθεια ότι φεύγουμε με πρωταρχικό σκοπό να ζήσουμε νέες και διαφορετικές εμπειρίες σε άγνωστα μέρη, περιπλανόμενοι από πόλη σε πόλη και από χώρα σε χώρα, χωρίς να ξέρουμε πότε θα τελειώσει.. άλλωστε για πινέζες κάνουμε λόγο και όχι για τελείες.

Είμαστε ο Νίκος και η Γεωργία ή αλλιώς οι "The pin project" και εδώ και τέσσερις μήνες γυρίζουμε την Αφρική με ένα Suzuki Grand Vitara.

Περισσότερο υλικό σε νέα ποστ.

Καλώς σας βρήκαμε & Καλά ταξίδια σε όλους!!!!!!!
 

thepinproject

Member
Μηνύματα
14
Likes
8
Σώστα!!

Στη συγκεκριμένη φωτογραφία είμαστε σε ένα παραδεισένιο κάμπινγκ στη Γκάνα, στην περιοχή Cape3Points, κοντά στο Τακοράντι.
 

mchrisober

Member
Μηνύματα
71
Likes
6
Ταξίδι-Όνειρο
Μπορα Μπορα
ρε παιδια, τι δουλεια κανετε εαν επιτρεπεται και μπορειται να λειπετε τοσο καιρο??

Πραγματικα σας ζηλευω!! Καλη συνεχεια και να ποσταρετε τιποτα να βλεπουμε κι εμεις εδω !!
 

thepinproject

Member
Μηνύματα
14
Likes
8
Αγαπητέ φίλε, δεν εργαζόμαστε πλέον. Η Γεωργία ήταν άνεργη εδώ και ένα χρόνο και εγώ τους έριξα μία περιποιημένη μούτζα και σηκώθηκα και έφυγα (και όπως μαθαίνω μετά από τέσσερις μήνες έχουν χάσει τη μπάλλα..)

Γενικότερα, το όλο project είναι μία αυτοχρηματοδοτούμενη προσπάθεια να κάνουμε το γύρο του κόσμου χωρίς να έχουμε χορηγούς και οικονομική υποστήριξη από τον οποιονδήποτε.. Είναι καθαρά για την πάρτη μας.. όσον αφορά την κλασσική ερώτηση που βρήκαμε τα χρήματα.. είναι οι αποταμιεύσεις μιας ζωής συν τα δύο αυτοκίνητα που είχαμε και πουλήσαμε.. μη ρωτήσετε επιπλέον τι θα κάνουμε μόλις τελειώσουν τα φράγκα.. νέοι είμαστε.. θα κάνουμε μία στάση, θα δουλέψουμε για λίγο.. και μετά ξανά στους δρόμους..

Το pin project είναι ένα όνειρο και αυτό ζούμε..

Περισσότερες πληροφορίες μπορείς να αντλήσεις και από το blog μας..
 

hypatia

Member
Μηνύματα
74
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Southern Italy
Ταξίδι-Όνειρο
Σεράγεβο, Λίβανος, Περού
ΖΩΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!! ανατριχιάζω...και εμπνέομαι.συγχαριτήρια guys!
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
thepinproject said:
Αγαπητέ φίλε, δεν εργαζόμαστε πλέον. Η Γεωργία ήταν άνεργη εδώ και ένα χρόνο και εγώ τους έριξα μία περιποιημένη μούτζα και σηκώθηκα και έφυγα (και όπως μαθαίνω μετά από τέσσερις μήνες έχουν χάσει τη μπάλλα..)

Γενικότερα, το όλο project είναι μία αυτοχρηματοδοτούμενη προσπάθεια να κάνουμε το γύρο του κόσμου χωρίς να έχουμε χορηγούς και οικονομική υποστήριξη από τον οποιονδήποτε.. Είναι καθαρά για την πάρτη μας..

Το pin project είναι ένα όνειρο και αυτό ζούμε..

Περισσότερες πληροφορίες μπορείς να αντλήσεις και από το blog μας..
Γεια σας παιδιά, μόλις μπήκα στο blog σας και ενθουσιάστηκα!!!και ζήλεψα!! Χαίρομαι που είστε Ευβοιωτες κι εγω απο Χαλκίδα είμαι και λάτρευω τα ταξίδια αλλα σαν το δικό σας δεν το τόλμησα ποτέ! Είμαι και μεγαλύτερη σας και οι παρέες δεν ακολουθούν οπότε ....:-( κάντε το εσείς και μας λετε μετα!! Φοβερή εμπειρία !!!
Είδα πολλές φωτογραφίες σας και τη διαδρομή που θα κάνετε και ειναι φοβερή!!ρε παιδιά μπράβο σας , τέτοια οργάνωση,ζηλεύω πραγματικά το μυαλό σας και την τόλμη σας!! Είδα πως θα πάτε και Anchorage, εχω παει κι εγω εκει πριν χρόνια και σε άλλες πόλεις στην Αλασκα και θα σας αρεσει πολυ! Άλλος κόσμος εκει!!
Να περνάτε καλα και να μας στέλνετε νεα σας!!
Βικτωρία

Sent from my iPad using Travel Stories
 

thepinproject

Member
Μηνύματα
14
Likes
8
Να σαι καλά ρε Βικτώρια για τις ευχές και τα καλά σου λόγια!

Για το Anchorage έχουμε δρόμο ακόμα.. απλά στον αρχικό σχεδιασμό αποτελούσε μία από τις διεξόδους από Ασία προς Αμερική και γιαυτό το βάλαμε σαν προορισμό..

Γενικώς από την αρχή αυτού του ταξιδιού πολλά πράγματα έχουν γίνει διαφορετικά από αυτά που είχαμε σχεδιάσει για παάάάάρα πολλούς λόγους..

Καλά να είμαστε και όλα θα γίνουν!!


ΧΧΧ πολλούς στην πατρίδα!
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
Υπεροχοι! Δεν εχω δει ακομα λεπτομερως το blog σας, αλλα θα το κανω σιγουρα! Αν οντως αφησατε δουλειες (ο ενας), πουλησατε αυτοκινητα κλπ για το pin κ για να γυρισετε τον κοσμο, τοτε ειστε τα ειδωλα μου! Καλα να περνατε!!! Κ συχνα update δωστε μας!
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
piccolo_mondo said:
Υπεροχοι! Δεν εχω δει ακομα λεπτομερως το blog σας, αλλα θα το κανω σιγουρα! Αν οντως αφησατε δουλειες (ο ενας), πουλησατε αυτοκινητα κλπ για το pin κ για να γυρισετε τον κοσμο, τοτε ειστε τα ειδωλα μου! Καλα να περνατε!!! Κ συχνα update δωστε μας!
Piccolo mondo κοιτα το blog τους και θα δεις τι σούπερ ταξίδι κάνουν !!! Ειναι φοβεροι!!?

Sent from my iPad using Travel Stories
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.464
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom